Дъщеря ми е с наднормено тегло!

  • 3 789
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Искам съвет относно моята дъщеря. Тя е на 16 години и тежи 130кг (тежеше...от 1 година на ми позволява да гледам когато се претегля). Ако може някой да ме посъветва какво да правя. Притеснена съм защото този проблем се появи преди около 5 години. На 10 тя тежеше 40кг и аз не бях притеснена. На следващата година започна да напълнява с около 20-тина кг на година.Досега не се притеснявах толкова, но вече незнам. Пробвахме със спорт но не помогна, диети не може да спазва. Незнам вече... Cry

# 1
  • Мнения: 5 892
 Shocked Shocked Shocked Чак сега ли разбрахте, че имате проблем? Правили ли сте изследвания? Ако здравосовно е добре и е от лакомия- да ограничи въглехидратите, да яде само месо/ каквото и да е/ и салати- ще почне да смъква. Няма човек, който не може да пази диета, има такива, които не искат Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 62 595
Подозирам, че е пързалка, но ако не е - след Нова година хващаш отрочето за ръчичка и минавате през ендокринолог с всички нужни изследвания и тогава ще имате яснота какво точно се  случва. При такова стремително качване на килограми, не ще да е само от ядене.

# 3
  • Мнения: 35
Съгласна съм с Andariel, според мен това е болестно състояние. Добра идея е да си направи и кръвен тест за непоносимост към храни.

# 4
  • Мнения: 680
След нова година направо на лекар. Може и да не е от лакомия newsm78

# 5
  • Мнения: 2 052
Това не може да стане от лакомия и не мисля, че спорт и диети ще помогнат. Явно момичето има проблем, отидете на лекар, направете нужните изследвания.

# 6
  • Мнения: 341
Ако това дете НЕ яде буквално нон-стоп - имате голям проблем, водете я на лекар. 20 килограма годишно значи кило и половина на месец. Тя трябва наистина да не спира да яде, докато е будна.

# 7
  • Мнения: 390
Защо ли ми се струва, че е фейк?

Детето ти си пълнее с 20кг годишно, а ти се сещаш чак като е 130...

# 8
  • Мнения: 6 214
Подозирам, че е пързалка, но ако не е - след Нова година хващаш отрочето за ръчичка и минавате през ендокринолог с всички нужни изследвания и тогава ще имате яснота какво точно се  случва. При такова стремително качване на килограми, не ще да е само от ядене.
+1

# 9
  • Мнения: 680
Добре де, аз като една честна калудка да питам - каква й е кирията да пуска такава тема? Или евентуално не става въпрос за дете, а за голям човек и я е срам да пита. И това детето ти да се тегли на кантара, и да не ти дава да гледаш колко кг е, един път, два пъти, ама накрая ще стане скандал. И да чака толкова време и да не вземе мерки.... малко съмнейшън работата  newsm78

# 10
  • Мнения: 8 840
Защо да е съмнителна темата? Просто някои хора са малко по-недосетливи и ако момичето освен това се храни добре, са решили, че просто пълнее от ядене, обездвижване и т.н. Та....на лекар, че кой знае какво може да излезе....Дори да е от лакомия, пак трябва с лекар да се посъветвате, че прекомерната пълнота си е също потенциална болест-холестерол, опасност от разни болести...Не стойте така!

# 11
  • София
  • Мнения: 15 486
   5 години да гледаш дъщеря си как качва килограми и какво направи ти? Чакаше да стане 130 и да тръгнат сами да свалят ли?

# 12
  • Мнения: 258
Защо ли ми се струва, че е фейк?

Защото си е фейк.  Peace

# 13
  • Мнения: 19 174
Искам съвет относно моята дъщеря. Тя е на 16 години и тежи 130кг (тежеше...от 1 година на ми позволява да гледам когато се претегля). Ако може някой да ме посъветва какво да правя. Притеснена съм защото този проблем се появи преди около 5 години. На 10 тя тежеше 40кг и аз не бях притеснена. На следващата година започна да напълнява с около 20-тина кг на година.Досега не се притеснявах толкова, но вече незнам. Пробвахме със спорт но не помогна, диети не може да спазва. Незнам вече... Cry

Кантарите до колко килограма издържат? Нашият вкъщи май беше до 120.
Ако темата все пак не е пързалка, заведи я на ендокринолог, при това тегло почти сигурно има хормонален дисбаланс. Какъв спорт, когато при това тегло сигурно едвам върви! Най-много леки разходки, хормонално лечение и диета.

# 14
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Стига сте се карали на жената.Някой от вас изобщо сблъсквал ли се е с такъв проблем?В случай, че не е по-добре да замълчи и да не приказва празни приказки.Много е трудно.Само това ще ти кажа.
Защо си мислите, че от ядене не може да качи тези размери.Може и още как.
Съветвам те да направите всякакви изследвания, за да се отхвърли здравословен проблем.Дори и на този етап да няма скоро ще има или хипертония или диабет.Съветвам те да я сплашиш именно с това.Естетичната гледна точка я оставям на най-заден план.Спорт и режим на хранене.Моментално я записвай да тренира нещо.Пили и на главата.В един момент ще се осъзнае, но докато сама не се осъзнае ти си безсилна.

Общи условия

Активация на акаунт