Гримиране - идеи, техники и предизвикателства - 48

  • 51 946
  • 726
  •   2
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 3 867
Ей,страшни сте.  bouquet Hug
Аленка,ползвам очни линии на Орифлейм и Ейвън.Едната е с четчица,а другата е с твърд водач(но не тип фулмастер).

# 571
  • Мнения: 2 215
В Пазарджик Радиант колкото щеш. Тестерите са стари и гадни, днес ги питах за новите матови червила, получили са ги всичките ама няма тестери Sad
Гримьора им за Пз какъвто курс и да е завършил Фокси може да го сложи в задния джоб и без курс.
Сори ако чете тук Embarassed

# 572
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 889
Момичета, препоръчайте ми матово малиново червило Peace

Аз се сещам за 3 варианта, но мисля, че в темата за МАС и Сефора се спрягаха още, за които нямам спомени Simple Smile

Вариант 1: Ретро Мат серията на МАС - предполагам си я разглеждала - аз мислех да взема четирите по светло цвята, но взех други 3  Blush според мен без проба не може  Peace





Аз имам това, но предполагам, че за малина очакваш да има повече червено в него  Peace





Вариант 2 - Мат серията на Golden Rose - има избор между 20 цвята и тестери на всеки щанд  Peace , цена 3,90 лв  Peace





Вариант 3: Радиант червилата, за които ни подсказа Норе  Peace

Обсъждаха се още от високия клас, но трябва да потърся в другата тема  Peace



Клипчето на Lisa Eldridge Heart Eyes



В сайта: http://lisaeldridge.com/video/1744/signature-kitten-flick-eyeliner/
В канала: http://www.youtube.com/watch?v=LxcWR9_1E9s



Ей,страшни сте.  bouquet Hug
Аленка,ползвам очни линии на Орифлейм и Ейвън.Едната е с четчица,а другата е с твърд водач(но не тип фулмастер).

За мен най-лесната за учене е тази на Golden rose - струва няколко лева  Peace Според мен е важно:

1. Четката да е фина  Peace
2. Тушът да е течен (а не гъст или засъхнал)
3. Да правиш много малки чертички, а не да опитваш от раз да опънеш една голяма и дълга   Heart Eyes Peace Аз започвам с много вина линийка от началото на окото и постепенно удебелявам с леко повтаряне  Peace

# 573
  • Мнения: 2 506
Къде в Пловдив продават Радиант и има техен гримьор?

 

В магазин Елитис в пощата, в магазина на ъгъла срещу Леро-то на главната, в магазин Еми (мисля,че се казваше) срещу Ловния дом на бул. България. Гримьорите ходят в различни дни, трябва да питаш специално и ще ти кажат, може и да ти запишат час ако има повече желаещи . Тези магазини знам аз, сигурно има и още.
  Hug

пп. В Ивис също ходи гримьор , но там продават само Севънтийн, няма Радиант.
Мерси  Hug Сега остава да се ориентирам и къде са тези места Grinning

# 574
  • Плевен
  • Мнения: 348
Благодаря Алена Hug ще разгледам тези на Голдън роуз, като за начало Simple Smile
Като говорим за очни линии, тези с тризъбите писци, не са ли най- лесни за начинаещи ?

# 575
  • Мнения: 616

3. Да правиш много малки чертички, а не да опитваш от раз да опънеш една голяма и дълга   Heart Eyes Peace Аз започвам с много вина линийка от началото на окото и постепенно удебелявам с леко повтаряне  Peace

Аз пък правя обратното - тегля една дълга линия точно, като ползвам дължината на четката, а не върха, на горния край на дебелината, която искам, и после попълвам надолу.  Mr. Green
А съм с Вдовичката - практика, практика, практика. Всеки си има своя техника, която е удобна, и предпочитания. Някой хора въобще не се научават с течна, но са супер с гел, или с тънка четка, или с дебела филцова..

# 576
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 889
Правиш обратното  newsm03 , ама го правиш от колко години  Whistling Whistling Whistling

Аз в началото повече правих така, после ми стана по-лесно на чертички, е не са точка по точка  Blush



Благодаря Алена Hug ще разгледам тези на Голдън роуз, като за начало Simple Smile
Като говорим за очни линии, тези с тризъбите писци, не са ли най- лесни за начинаещи ?

Може би защото аз взех тризъбеца късно - не ми е по-лесно, дори не го ползвам  Confused

На Гр пусках снимки тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=757489.msg27132273#msg27132273

# 577
  • гр. София
  • Мнения: 12 306
Аленка, Милена, много ви благодаря.  Hug

# 578
  • София
  • Мнения: 3 867

Като говорим за очни линии, тези с тризъбите писци, не са ли най- лесни за начинаещи ?
Да,безспорно.
Изчетох темата за очните линии и аз стигнах до този извод,но цена 45лв. не ми е по джоба...

# 579
  • Sofia
  • Мнения: 8 299

3. Да правиш много малки чертички, а не да опитваш от раз да опънеш една голяма и дълга   Heart Eyes Peace Аз започвам с много вина линийка от началото на окото и постепенно удебелявам с леко повтаряне  Peace

Аз пък правя обратното - тегля една дълга линия точно, като ползвам дължината на четката, а не върха, на горния край на дебелината, която искам, и после попълвам надолу.  Mr. Green
А съм с Вдовичката - практика, практика, практика. Всеки си има своя техника, която е удобна, и предпочитания. Някой хора въобще не се научават с течна, но са супер с гел, или с тънка четка, или с дебела филцова..

И аз я правя като MissNellie, затова гъвкавите четки с косъмчета на течните линии са ми най-удобни. Все едно рисувам с водни боички на лист.
Това с късите линийки ми е непонятно, преди години гримьорка в една телевизия ме прави така - ами отне и 10 мин после да ги свърже гладко, без да стърчи тук и там, резутатът беше дебела очна линия.  Rolling Eyes

# 580
  • Мнения: 331
По отношение на очната линия - аз акъл не мога да дам, на мен си слагам всеки ден от 10-15 години  Laughing Слагала съм очна линиянавсякъде, включително  в кола и без огледало - безпогрешно. Но как точно го правя не мога да обясня, нито пък да сложа на друг човек.  Confused Просто правя една непрекъсната извита черта, нито поправям, нито попълвам, нито съединявам точки  Laughing  

# 581
  • Мнения: 4 428
Много неща още уча от гримирането и слагането на очна линия е на челно място  Crazy Не мога да я докарам, както искам и това си е  Whistling

Ето и днешния ми вариант с палитрата на Шисейдо:

На последната снимка, може да видите как стои ружа на Мари Кай  Flutter

# 582
  • Мнения: X
Просто правя една непрекъсната извита черта, нито поправям, нито попълвам, нито съединявам точки  Laughing  

И аз така правя и го мога горе-долу от 9-ти клас.  Laughing По едно време залитнах по начина на Лиза Елдридж и само оплесках работата. Всеки си има свой начин. Според окото и ръката.

# 583
  • Мнения: 79
Бляскавини:



Още:

Скрит текст:
















# 584
  • Мнения: 331
Браво, хареса ми, Ivvangeline!   bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт