Гримиране - идеи, техники и предизвикателства - 48

  • 51 949
  • 726
  •   2
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 1 027
и аз мисля да се включа в предизвикателството (последно лилав грим или грим с пръсти  newsm78 )
лилавият грим ми е любим,а пък днешният ми е с пръсти ( много бързах)  Mr. Green

# 556
  • София
  • Мнения: 30
А някой да знае школа за гримьори, с горе долу добри цени и добри преподаватели? smile3502

# 557
  • Мнения: 3 248
Тя анкетата нещо се бъгна. Имаше преди краен срок и когато той изтече, победител беше лилавият. Но после странно защо все още можеше да се гласува и затова стана разместване. Мис Нели също потвърди, че официално предизвикателството е лилав гримPeace

# 558
  • Мнения: 2 215
Днес правих лилав грим, просто ей така без предизвикателство, много ми се искаше да ви покажа нещо, по скоро исках да подкрепя предизвикателството да не загине, защото лично за мен е полезно. Даже когато не ви показвам какво съм направила, аз винаги го правя, това ми дава нови идеи за смесване на цветове, нови техники, нови виждания. Обаче как да го сложа в предизвикателствата като нищо ама нищо не мога да хвана на снимка, просто си седи едно лилаво петно на окото и това е.

# 559
  • София
  • Мнения: 3 867
Дами,моля за малко помощ:каква е техниката за поставяне на очна линия?По-точно течна очна линия.Аз използвам гел-очна линия и тя се поставя много лесно,но ми се иска от другата,течната.Никога не ми се получава. Crossing ArmsПърво се започва едно мазане,после следва едно триене... ooooh!и никога не ми е еднаква на двете очи...Моля помагайте. baby_neutral

# 560
  • гр. София
  • Мнения: 12 306
Аз пък имам питане как да се науча най-лесно да правя извивка и със сенки и с очна гел линия тип котешко око?  newsm78 Нещо все не ми се получава.  Thinking

# 561
  • Мнения: 2 506
Къде в Пловдив продават Радиант и има техен гримьор?

И много искам тези сенки на Лореал



от линка по-горе. От къде мога да си ги взема?

edit: всъщност искам и 3те цвята  Heart Eyes

# 562
  • Мнения: 2 843
Дами,моля за малко помощ:каква е техниката за поставяне на очна линия?По-точно течна очна линия.Аз използвам гел-очна линия и тя се поставя много лесно,но ми се иска от другата,течната.Никога не ми се получава. Crossing ArmsПърво се започва едно мазане,после следва едно триене... ooooh!и никога не ми е еднаква на двете очи...Моля помагайте. baby_neutral

Ако очната линия е обикновена, не водоустойчива, за себе си съм открила следния начин: ползвам много тънка четка, най-добре тази от самата очна линия, и я топвам в капка вода, после вземам малко количество от продукта и така нанасям; по някое време пак топвам във вода - така нанасянето е равномерно и лесно. Но става само с не водоустойчива очна линия, която позволява разтваряне във вода.

# 563
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
За очните линии, с и без извивки- трениране, трениране и трениране му е майката!  Mr. Green

# 564
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 891
Аз пък имам питане как да се науча най-лесно да правя извивка и със сенки и с очна гел линия тип котешко око?  newsm78 Нещо все не ми се получава.  Thinking

1. Започваш от вътрешния край на окото и очертаваш 2/3 от клепача (горния)  Peace

2. От края на окото - върху кожата правиш продължение на водната линия на долния клепач в посока - крайчето на веждата - все едно се опитваш да продължиш долната извивка към края на веждата  Peace Разбира се - това е дълго няколко милиметра  Peace т.нар опашка на очната линия, която оптически издължава и повдига окото  Flutter

3. Съединяваш плавно пъввата линия към втората - получава се леко триъгълниче, което заълваш

 Peace Ще помисля за клипче - мисля Лиса Елдридж имаше   Peace



Дами,моля за малко помощ:каква е техниката за поставяне на очна линия?По-точно течна очна линия.Аз използвам гел-очна линия и тя се поставя много лесно,но ми се иска от другата,течната.Никога не ми се получава. Crossing ArmsПърво се започва едно мазане,после следва едно триене... ooooh!и никога не ми е еднаква на двете очи...Моля помагайте. baby_neutral

Техниката, която бих предложила е като по-горе - с леки накъсани движения с четката => чет-чет-чет, а не чееееет и криво

Трудността - може да идва от неподходящи продукт и четка - ти с какво опитваш?  Rolling Eyes



Иве, мисля, че има огромен напредък, като форма  Peace

Епона  Hug много, много ти се радвам, твори, твори  newsm51

Лепи, г-жа Стихийно бедствие, много ще се радвам, ако се включите, действително  Peace

Mila Farfalla, страхотен е пигментът - а продавали се? Не съм сигурна, че ще ми ходи, но бих го пробвала



Норе, аз го виждам розово  Rolling Eyes, обаче съм си наумила да ги гледам - цвят ще си харесам, важен ми е отзива ти за тях  Peace Heart Eyes bowuu      bouquet



Коледната колекция на Сolllistar - се оказа есенната нюд колекция и ми е бедна някак (на фона на коледните прелести и богатства), има четворка кремообразен коректор - лилаво, зелелно и т.н., бяла - прозрачна компактна матираща пудра, моливи и сенки - 3 единички нюд, руж, арганова грижа за устни и още дребнажи:











Коректорът тук ми излиза много блед, който има интерес ще го види Simple Smile Аз много се разстроих и веднага се метнах на нещо друго - взех си новата спирала на Колистар - Шок, която е подобна на Вамп, но е с извита четка, пак имаше несесерче и молив ..... много готини - ще показвам в др. теман - заедно с другите неща, ето за сравнение двете:









Аз днес ползвах бонбоните на Герлен - една райско екзотична четворка  Blush Guerlain Paradise Exotique Eyeshadow Palette в дясно на снимката



Ползвах корала и кафявото - умишлено исках лек грим.

Крайно учудена съм от качеството на сенките - защо така - все мислех, че са сбити, спечени и гаден тебешир - оказаха се - приятно меки, без ронене  Blush

Нетипично светъл грим, за посоката ми в последните месеци:





Последна редакция: пт, 10 яну 2014, 17:26 от a.l.e.n.a

# 565
  • София
  • Мнения: 10 626
Aленка, не помня някога да съм чела по-добро обяснение за полагане на очна (гел) линия с четка!!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 566
  • Мнения: 70
Аз като си купувах гел линията на MAC, гримьорът много хубаво ми обясни и демонстрира как трябва да се отмери, за да изглежда извивката естествено, а не твърде нагоре/надолу/отрязана. Съгласна съм, че всичко е практика при очната линия, но на мен това ми беше много полезно, за да не отдавам крайния резултат просто на случайността  Crazy
Ще използвам една снимка от нета, която ми се струва подходяща, за да е по-нагледно. След като приключите с очертаването по подвижния клепач (независимо дали ще е на целия, 2/3, от средата и независимо колко дебела линия) - примерно на сн 3, трябва с отворено око от ъгълчето на окото да се издърпа линийка нагоре, която да бъде като естествено продължение на долния овал (колкото по-къса тази малка линийка - толкова по-естествена и тънка линия ще се получи, колкото по-дълга нагоре - толкова по-драматична) - снимка 4 - и после съответно се свързва с линията на подвижния клепач и се попълва, за да стои завършено.

Откакто ползвам този начин, съм имала случаи да си помисля 'ех, пак стана по-плътна, отколкото исках' (както става често при необиграна достатъчно ръка), но никога не е имало случай да си кажа 'това стои като отрязано' Blush
А за техниката на работа ми обясни, че зависи от четката - ако е скосена (напр. MAC 266), трябва с къси, по-резки, 'татуиращи' движения, докато ако е остра (моята напр. е Sigma E05) - движението по-скоро трябва да е едно, плавно и сякаш съединявате точки, за да направите линия (както някога в детските книжки).

Аленка
, да не те излъжа за Teal дали е наличен тук, защото не съм проверявала, но в сайтовете на MAC го дават от редовната колекция, така че би следвало. Аз имам само сампълче от него от TheBodyNeeds2 и мисля, че ми е достатъчно  Heart Eyes

# 567
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Къде в Пловдив продават Радиант и има техен гримьор?

 

В магазин Елитис в пощата, в магазина на ъгъла срещу Леро-то на главната, в магазин Еми (мисля,че се казваше) срещу Ловния дом на бул. България. Гримьорите ходят в различни дни, трябва да питаш специално и ще ти кажат, може и да ти запишат час ако има повече желаещи . Тези магазини знам аз, сигурно има и още.
  Hug

пп. В Ивис също ходи гримьор , но там продават само Севънтийн, няма Радиант.

# 568
  • Мнения: 1 698
Днес намерих и аз Радиант в едно магазинче на Ломско шосе. За който се интересува, в подлеза на Метрото при Била е. Предлагат Радиант, Гош, Максфактор и други, които не успях да разгледам, че много бързах. Купих си едно червило, но не намирам никаква снимка в нета и не мога да ви го покажа.

# 569
  • Плевен
  • Мнения: 348
Момичета, препоръчайте ми матово малиново червило Peace

Общи условия

Активация на акаунт