Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 134

  • 98 647
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 22
Ха добър ви ден! Я да видя какво се случва тук, че напоследък само лекинко прелитах  Laughing
Нелко, ох, Нелко...Умопомръкнах при вида на тази вкусност твоя, неземна... Обаче не 'ща рецепта! Ще отслабвам! Naughty
Мими0585,  Не е лоша принцеската чанта! Принцески цветове! Имам известна забележка към дръжката, но пък те и дизайнерските понякога се разплитат  Wink
Сладка Мими, здраво си пипнала сладкия вирус ти! Grinning Китките са хубави. Можеш в бъдеще да опиташ по-тънко да разточваш ММ и след изрязването им да изтъняваш листенцата върху нещо мекичко/ аз ползвам компютърна подложка за мишка/ Ще стоят по-естествено. Раздвижила си пеперудите! Браво! Grinning
Мишокова, не споменах ли, че отслабвам?! Какви са тия изкушения сега?! Обаче няма да се поддам Naughty Laughing
Радос, чудесно шоколадово изпълнение! Grinning Всичко що е шоколад- обожавам! Hug
А, те новостите свършиха... Ами тогава, да ви покажа "нещото" за "онази" подложка  Laughing


Вътре беше с два реда крем от разбита сметана/сладка/ с маскарпоне и бял шоколад, един ред ганаш с 350 г черен шоколад и един ред портокаловия крем от тази торта http://yoli-www.blogspot.com/2011/03/blog-post_07.html
Историята и повече снимки има тук
 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.767532973265539.107374 … &notif_t=like
и тук http://www.flickr.com/photos/79235175@N03/with/10722769794/
Чао, засега, от мен! Приятен ден! Hug

# 706
  • Мнения: X
_Пепи_ Имам го този ринг от метро ама как се пече в него, няма ли да изтече сместта под ръба?

# 707
  • Мнения: 3 271
Охххххх Маринче и тука да кажа за този уникат ЧУДЕСНА ТОРТА. newsm20

# 708
  • Мнения: 277


Мегало, според мен това изречение на Нели искаше лекичко да иронизира въпросната девойка, която най-вероятно смята , че ни прави голяма услуга , пускайки тази торта и линк към нея.


да, аз го схванах като се разговорихте. аз не съм отваряла никаква торта с ягодки. за мен така влитане...., а и снимката не беше някак си обещаваща.....  просто като видях, че нелката е написала @за ваше добро@ и си помислих, че има нещо гнило, но схванах какво е чак като писахте и вие

марина, как ти ги ражда главата тези, страхотно въображение, както винаги. за мен да измислиш дизайна е половината от направата на тортата. да не е за сина ти  Simple Smile страхотна, както винаги

# 709
  • Мнения: 660
Марина, разкошна е тортата... просто е невероятна и изпипана до последния детайл.  bouquet

Не знам докато моят син порасне дали и на 1/10 ще успея да му правя такива невероятни изненади, ама поне ще опитвам..дотогава има едно 15-20 години, та белким надобрея още. Mr. Green

# 710
  • Мнения: 22
... да не е за сина ти  Simple Smile ...
Оф...сложна е историята този път... Когато миналата година ми дойде идеята/като видях една негова тениска с тази картинка.../, реших, че ще я правя за рождения му ден. Тази година, обаче, той беше в дълга командировка около рождения си ден, а като се върна ме отсвири на въпроса: "Ще празнуваш ли?" .Та така...аз реших, че няма да оставя идеята си да умре нереализирана и си я започнах за у дома. В петък  вече си сглобих и тортата в ринга и я метнах в хладилника и...тук става интересното Laughing Вечерта/ в петък/ ми звъни диването - мога ли да му опека някакъв кекс за неделя, че си бил поканил гости... Как не прихнах - не знам! Joy Измърморих , обаче,че късно се обажда, че нямам никакво време, но че ще се опитам и , ако успея, ще го викна да си го вземе! Joy
Ами...не знам дали имаш достатъчно въображение да си представиш реакцията му, когато дойде да си вземе кекса Joy hahaha Joy
Тони, мнооого преди това ще почнеш с изненадите, вЕрвай ми!!!

# 711
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
МаринаД - страхотна торта
Аз съвсем изперках  Shockedсамо торти са ми в главата.
За съвета който ми даде за цветята, следващият път ще се постарая.Купих си мекичка подложка за да изтънявам, трябва да науча инструментите кой за какво е. newsm78
Иска ми се да си купя готова ММ, да опитам и с нея как се работи. PeaceМоже пък да успея по тъничко да разточвам. Трябва ми доста практика. Peace

# 712
  • Мнения: 2 070
МаринаД, случайно Wink съм харесала и страничката ти във ФБ, ТА НАЙ-СЕТНЕ ТЕ РАЗСКОСПИРИРАХ Laughing
Аз имам богато въображение и смели мечти, но изобщо не допускам в тях, някога да сътворя подобни чудеса, като твоите.Утре почвам да творя торта за РД на синчето, става на 21.Нямам още избистрена идея, как ще изглежда тортата.Нелепо ли ще е само на горната платка да има захарен фондан, а от страни да измажа с крем-сметана-сладкарска, заквасена+маскрапоне, и ще го оцветя в бледо син цвят
Платката ще е снежнобяла, в едната половина с бледо сини цветчета, в другата надписа, този път ще се опитам да го надпиша  с пош
Нелка, допада ми хумора ти, почти,колкото извинителното парче торта

# 713
  • Мнения: 160
Момичета, връхлитам с въпрос. Купих 2 кутии маскарпоне и в бързината да прибера всички покупки съм го хакнала във фризера по погрешка. На следващия ден го видях, че е там и го извадих, но късно, беше си замръзнало.Престоя в хладилника 1 ден.Снощи сглобявах една торта по нощите и установих, че стои като извара на вид, вкуса не е променен. Опитах с телена бъркалка да го хомогенизирам с малко пудра захар, но цъ не става, после леко с миксера, но не стана. Смесих го с животинска сметана, на вкус си е супер, а вида е на пребита сметана, като тебешир.Някой сблъсвал ли се е с подобен проблем? Поне другата кутия, ако мога да я оправя по някакъв начин или и тя ще си замине така.

# 714
  • Русе
  • Мнения: 23
Pam73 Аз съм замразявала умишлено крем с маскарпоне и да точно така изглеждаше след размразяването,но споко  Laughing,слагаш всичко както си го смесила на водна баня ,но такава където съда с крема не опира във врящата вода и почваш да бъркаш и чакаш....всичко става,много течно,като разтопен сладолед,после охлаждаш в хладилник,ако искаш да бъде въздушен,пак разбиваш с миксера .При мен се получава ,дано и при теб да стане  Peace

# 715
  • Мнения: 160
Благодаря ти, ще пробвам. Simple Smile

# 716
  • Мнения: 2
Нелка, аз (като неразбрала тактичното ти майтапче) ще ти простя "опустошения" ми ентусиазъм и радост от един твой блог, само ако това "утешителното" го усетя на живо.... да ми докосва небцето.... Grinning
МаринаД, и тук да изразя удивлението си ... Съвършено творение!!!

# 717
  • Мнения: 22
Марина и аз ахнах - жестока е!!!
Момичета аз също търсих малък ринг и си купих от левчетата, малко скапан метала и тече ако омазня или тестото е по рядко, пак го ползвам де, точно 18 см е, пекла съм в сито постлано с хартия за печене (както Мишока и Мери шик) - става безпроблемно Simple Smile Искам да ви благодаря че споделихте за италианската седмица в Лидъл - запасих се с маскарпоне на народна цена - обожавам го Simple Smile където има хубав продукт или промоция от вас разбирам. Моля да споделите къде продават тънки пурички от шоколад (не съм от София)?

# 718
  • Мнения: 885
МаринаД, тортата е невероятна. Heart Eyes
Разгледах и останалите ти произведения.Такъв талант рядко се среща. Не мога да измисля подходяща дума,която да опише възхищението ми. Grinning

И как можахте за една седмица да изкупите черната боя по сладкарските онлайн магазини,а? Grinning Grinning Grinning

Взех си черна боя на Wilton.Доволни ли сте от нея,че не прочетох много добри отзиви? Но пък всички останали на тази цена са изчерпани.

# 719
  • Мнения: 1 352
Аз направо си купувам черен фондан и си спестявам мъките с цапотенето. И без това трябва да изсипеш една боя, за да ти стане хубаво черно.

МаринаД, много момичета правят торти, но ти си уникална!

Общи условия

Активация на акаунт