Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 134

  • 98 644
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 22
Влизам само, за да кажа едно огромно БЛАГОДАРЯ за всичките прекрасни думи, които сте ми написали!!! Hug  bouquet Много ви обичам!!!  Heart Eyes

# 721
  • Мнения: 2 070
Здравейте!
Третият ми опит Simple Smile
подложката я игнорирайте Wink Laughing
Скрит текст:
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 20 мар 2014, 18:52 от Пали

# 722
  • Мнения: 368
Здравейте!
Третият ми опит Simple Smile
подложката я игнорирайте Wink Laughing
Скрит текст:
Скрит текст:

Може ли по-големи снимки да качиш? Къде ги качваш? Ако е във фликър, по-добре дай линк, за да може да се разгледа в детайли.

# 723
  • София
  • Мнения: 1 357
Здравейте.
Отдавна не съм писала,но и последната ми торта беше през октомври Rolling Eyes
Марина Д-тортата на АС ДС е отново шедьовър.Страхотни скелети,подложка и камбанка.Отново си се доближила на 100% до действителният вид на елементите.
Радост-много апетитно изглежда тортата с пуричките.
Вики-браво от много мислене по тортата си измислила нещо красиво и предполагам вкусно-ще я пробвам.
Сладката Мими-много свежа тортичка.
Мими0585-много нежна мини чантичка.
Poli2118-много ми харесва тинейджърската торта,с много детайли и всичките изпипани.
Грух грух-хубава торта,само другият път трябва да изрежеш пеперудата от по-тънко тесто.
Ани Д-тортата книга е перфектна,детската е много сладка и с приятни цветове.Прасковената триетажна торта е един малък разкош.Тя ми е от фаворитите на твоите торти.
Дитсън-много е нежна тортата за щерка ,която беше бременна.Честит ти трети внук-да е жив и здрав и да носи радост на мама и тате.Тортата за предизвикателството е много хубава.Ти си цяла художничка,така хубаво рисуваш.
Тедито с-много хубави цветя по тортата,дори изтумбеноста и и придава естествен вид.
Снежинка-много е хубавка тортата с пингвините.
Мегало-не спираш да ме изненадваш с хубави торти.Розите са страхотни и в чудесен цвят,подложката е много шик. Единственно  нещо ми липсва на долният ръб на тортата с подложката newsm78
Жоржита-много свежа детска торта,радва окото.


Дами някой от Вас правил ли е 3Д кокошка,без краката?Ако сте попадали на постъпкови снимки на дялкане и направа на такъв дзвер,ще бъда благодарна да ми пуснете сламка.Една много близка приятелка иска да и направя торта кокошка за сватба,кумската торта,дето булката танцува с нея.Това ще ми е първа торта присъстваща на сватба и бих искала да изглежда добре.
Гледах в Кухарката гълъб и фазан и се поориентирах-да си жива и здрава Дитсън,че си ни го описала как става.
Кокошката е от филма Аз, Проклетника-ето снимка


Някакви идеи за направата на перата-тука Маринчето ще предложи нещо гръмко #Crazy с около 500 пера...,но нещо като идея покрита кокошката с тесто и с някакъв уред да изимитирам пера по тялото и  по врата и опашката да има пера само?

Последна редакция: сб, 22 мар 2014, 17:13 от stefina

# 724
  • Мнения: 46
МаринаД, разкошна торта, както винаги! Това твоето не са торти, а произведения! Представям си лицето на сина ти като я е видял.. ей за такива лица правя торти - усмихнати, щастливи и изненадани!

stefina, не знам как се прави кокошка, но предполагам с дялкане на блатове се добива подобна форма. Високи и не много широки блатове и дялкане. Някоя рецепта за податливи на корекции блатове.. Момичетата ще те посъветват най-добре, аз такива грандиозни проекти още не смея да започвам  Joy другият вариант е обикновена торта и отгоре да направиш кокошчицата по начина на МаринаД - ММ бонбони+корнфлекс.. така няма начин да сгрешиш, защото пиленцето ще е лекичко и няма да се счупи.. Успех!  Peace

Аз направих една торта-книга.. първата ми.. с много кусури..  Embarassed но оправданието ми е рецептата, колкото и странно да звучи  Mr. Green Уникално вкусна рецепта - Полъх от изтока - http://ivaneivane.blogspot.com/2013/05/blog-post_2.html . Каня й се от месеци! НО не пресметнах пропорциите. Тортата излезе МНООООГО висока.. и от там се измъчих с фондана. Освен това, чийзкейкът и крема с маскарпоне си казаха думата - трудно се сглобява много висока торта с толкова неустойчиви крем-блатове.  Относно идеята - подарък за рождения ден на брат ми, който знае този език (и който не ме питайте как изписах върху тортата) и е юрист. Чете много, обича книгите. Затова реших да съчетая всичко в една торта Simple Smile Опитах се да направя корицата да изглежда по-старинна.. но не се получи много. Все пак- препоръчвам рецептата за тортата с две ръце! Браво на жената, която я е измислила/споделила   bouquet

Разрез http://www.flickr.com/photos/109817217@N06/13333601233/in/photostream/ .

# 725
  • Мнения: 148
Stefina,ето ти няколко кокошки
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=5132
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=3524
аз бих направила тази.Комична е и ще предизвика много интересни емоции при танца.
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=3495
само тялото бих оцветила малко за да е по истинско а не такова бяло.
Ето и един по лесен вариант
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=3580
Дано са ти от помощ.

# 726
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Абе чакайте, бе!!!  Laughing
С тоя блоК...блог де.............
Аз всъщност имам блог, няма шега! Не го знам на колко години е вече, но много труд съм вложила в него : има вътре две снимки и една песен на Марко Менгони  Joy

Страшно много ме развеселихте, в същото време моля да ме извините ако съм допринесла за притеснение у някого (Илариана! Hug). Реагирах така, защото намирам за неучтиво да се намъкенш при хора, с които иначе не общуваш и да ги подлъжеш да ти правят трафик към блога. Та така. Confused

И сега, с малко закъснение, стягайте се!  Heart Eyes
Знам, че изглежда сложно, но на четене наистина е по-завъртяно отколкото когато човек се захване.
А е вкусно.  Heart Eyes

Рецептата.

Daquise - основа:
............................
100 г белтък
90 г пудра захар
30 г захар
95 г ядки по избор
 
Разбий белтъците с половината захар.
Добави останалата захар и бий до гъста пяна.
Смеси пудра захар и ядки, и прекарай всичко през процесора: до фина  смес.
Добави я към маренгса и смеси до еднородност.
Изсипи във форма с D=22 cm ,  с хария на дъното или евт. силиконова постелка (както си свикнала ти да печеш).
Печи на 180*Ц в ковекторна печка ('айде сега) или на 200*Ц в обикновена, 13 мин.
Отстрани хартията докато основата е още топла.
 
Creme catalan:
.......................
200 г течна сметана (38%)
50 г мляко
60 г жълтък
75 г захар
1,5 платка желатин
аромати:
2 см канелена пръчица, кора от 1/4 лимон и 1/4 портокал
 
(Аз не съм добавяла ароматите)
 
Загрей до възвиране сметана, мляко, захар и аромати.
Прецеди за да отстраниш ароматните съставки.
Смеси част от млечната смес с жълтъците.
Разбъркай добре и изсипи всичко обратно в млечната смес.
Загрявай при остоянно бъркане докато сместа започне да се сгъстява, при ок. 86*Ц. Не бива да се допуска завиране, за да не се пресече.
Прецеди и добави размекнатия желатин.
Охлади леко и излей във форма, която е с 2 см по-малка от формата, я която е печена основата, на слой ок. 1 см.
Замрази.
Втори вариант: върху изпечената основа поставяш по-малък обръч и изливаш крема в него.
 Отново замразяваш.
 
Шоколадов мус Caribe'
....................................
По името на 66%-овия шоколад Caribe'  на Valrhona
Ние, по ненужни за обяснение причини, използваме обинковен тъмен шоколад от бакалина Simple Smile
 
100 г жълтък
50 г захар
50 г течна сметана (38%)
210 г качествен тъмен шоколад
360 г течна сметана (38%)
 
Смеси жълтък, захар и (50 г) сметана.
Загрей внимателно или на водна баня до сгъстяване.
Прецеди.
Отделно разтопи шоколада в друг съд.
Добави го към жълтъчната смес.
Разбий сметаната с щипка сол.
Не разбивай до "сухо", остави я леко "влажна, защото много разбита сметана може да пресече крема.
Смеси сметаната и шоколадовата смес.
Използвай обръч с Д=24 см и 35 мм височина.
 
______________________________________
 
Пак да допълня за сглобяването, защото към текста няма снимка.
 
Печеш основата в диам. 22 см.
Върху нея, след като се е охладила, поставяш обръч с диам. 20 см и в него изливаш яйчения крем. Замразяваш.
След това поставяш основата с крема върху нея в друг обръч, с диам. 24 см. и заливаш всичко с шоколадовия мус.
Замразяваш.
Вадиш от фризера, отстраняваш обръча  и глазираш. Или пък не глазираш Simple Smile
 

Пектинова/неутрална глазура:
..............................
 
475 г вода
50 г захар
13 г пектин
 
Захар и пектин се смесват с водата и се възваряват.
 
Продължаваш с:
475 г захар
185 г глюкоза,
 
които добавяш към пектиновата смес.
Отново възваряваш, охлаждаш и прекарваш през кухненския процесор преди употреба.
Можеш да добавиш аромат по желание.
 
Или да смесиш 1:1 с ганаш от 175 г сметана и 250 г шоколад
 
============================================
 
Освен горните кремове и шоколадов блат. Поставя се върху първия блат, под жълтия крем.
 
Шоколадов блат без брашно
...............................................
 
80 г жълтък
120 г белтък
125 г захар
35 г какао
 
Белтъкът се бие до сняг с половината захар.
Добавяш останаларта захар и биеш до твърд маренгс.
Прибави жълтъците и размеси.
Леко добави и какаото, разстели сместа върху хартия или друга основа а печене.
Печи (в обикновена печка) на 190*Ц  12-13 мин.
Отдели хартията докато основата е топла.
Изрежи кръг с желаната големина (в случая 20 см).
 

 
Приготвяла съм и непълна доза, като правих Шоколадовия мус с 60 г жълтък и вече всичко останало съобрезено с това; шоколадът беше 120 г, захар 35, сметана 30 и после тази за разбиването - 216 г.  

# 727
  • София
  • Мнения: 1 357
Дитсън-много ти благодаря за линковете,аз не ги открих тези кокошки при 3Д-птици newsm78.Много ми хареса тази бялата кокошка с перата направени с формички за листа.

# 728
  • Мнения: 660
nelka, големи благодарности! Откопирана и чака ред за правене...може по Великден, че е най-скоро. Wink

# 729
  • Мнения: 368
Нелкааааа  Hug И да, съгласна съм с теб относно начина на контактуване в темата Simple Smile))) Ох, не мога да се сдържа - пак  Hug Heart Eyes

За перата на кокошката - взимаш един кръгъл накрайник за пош (ДУЙ му викат  Mr. Green) и натискаш само с половинката, така че да получиш полу-кръг. После налагаш едно до друго и така. Или пък, по-сложното е - изрязваш си около 500 кръгчета с въпросния накрайник и ги лепиш едно по едно  Mr. Green Това за тия пера, дето са отпред  - на гърдите.

Другите пера - елементарно, взимаш кътър листо на лилиум и му правиш прорези, които да имитират перо, дъстваш и готово.

# 730
  • Мнения: 153
Темата отдавна не е това, което беше, но не виждам и какво толкова страшно е станало. Много други също са публикували тортите си просто така, без предварително да изкоментират предишни торти/ примерно/.
Ето още една идея за кокошка:  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153959059740724&se … 763710&type=1

# 731
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Здравейте искам да си поръчам готова ММ.  Ирида , Овалете или Culpitt , коя да избера?
Мъжът ми има след седмица рожден ден , искам да му направя торта.
Приемам всякакви идеи и съвети.
Благодаря.

# 732
  • Мнения: 277
здравейте и от мен.

тедито, да е жив и здрав брат ти. личи си, че си брала ядове, но ми харесва как си направила корицата. този целия надпис е едно заглавие ли  Grinning

пали, интересен замисъл и браво за пайпването. това, което не ми харесва е тази плитка за борд

ани, книгата е страхотна. подложката й също. много ми харесва как си съчетала цветовете.

радос, много интересна торта с този блат най/отдолу. мисля на моето дете много ще се хареса. той сега отказва да яде шоколадени неща, но тук ще се пречупи  Grinning

радустинчето, мисля е трябвало да измажеш с още няколко слоя от крема на дитсан. тя пише, че понякога слага 4 пласта, ако добре си спомням

мими, чантата малко си я претупала. последното ти творчество показва, че можеш и по/добре

марина, представих си твоя син как ококорва очи, много забавно и със сигурност удоволетворяващо

аз да си покажа последната торта. трябваше да е малка, защото е подарък за една приятелка, която ще ми е на гости и има рожден ден, но ще си я яде сама така да се каже. обаче рингът ми не стяга такива малки торти и това ми създаде проблем. какво ползвате в такива случаи? аз увих с хартия за печене и фолио отгоре, но ми се беше наклонила като кулата в пиза. после бая измазване падна да я изправям, но някак си успях. вътре е 3 шоко блата, 2 лешникови и 2 крема, един ванилов и един шоко мус. надявам се е сочна

# 733
  • Мнения: 1 110
Здравейте, творите наистина прекрасни неща и с радост ви следя Grinning
Скоро попаднах на това, може да са ви от полза някои идеи Peace
https://www.facebook.com/thebakingsheet
и още:
https://www.facebook.com/apocketfullofsweetness

# 734
  • Варна
  • Мнения: 433
Здравейте. Нахлувам с едно въпросче - къде мога да намерия малки фигурки Уинкс за торта, като играчки, не захарни Simple Smile Ще бъда много благодарна ако някой ме насочи!

Общи условия

Активация на акаунт