Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 24

  • 57 274
  • 761
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 289
На 8-ми декември.
На Пипи термина й е на 7-ми август според ПРМ

Пак се редактирам  Laughing
На всичкото отгоре, Пипи, си в 10-та седмица, а не в 8-ма. Гестационните седмици не се броят от деня на зачатието, а от деня на ПРМ, защото по-голямата част от жените не знаят кога им е овулацията със сигурност.

Последна редакция: пн, 06 яну 2014, 15:31 от absolutpartystar

# 61
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 744
На 8-ми декември.
На Пипи термина й е на 7-ми август според ПРМ

Пак се редактирам  Laughing
На всичкото отгоре, Пипи, си в 10-та седмица, а не в 8-ма. Гестационните седмици не се броят от деня на зачатието, а от деня на ПРМ, защото по-голямата част от жените не знаят кога им е овулацията със сигурност.

Мерси Simple Smile По принцип ги знам тези неща, но ми се вижда тъпо да смятам по ПРМ като знам, че всичко е с поне седмица назад. И тогава ако родя "навреме", ще се водя официално преносила с 1 седмица...Уф, сложно с тези късни овулации. Още нямам свестен лекар да ми разясни  и определи термин.
Иначе бих била много щастлива да съм в 10-та г.с., значи само още 2 от най-рисковите и после може спокойно да се казва на приятели, работодател...

# 62
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Аз също съм на мнение, че най-верния начин за смятане е по ПРМ. От ехограф до ехогра има голяма разлика, както е казала и absolutpartystar може всяка част да отговаря на различна седмица и едно отклонение +/- 2 седмици мисля е в рамките на нормалното.

# 63
  • Мнения: 105
Аз си реших този проблем като си смятам календарно месеците-т.е. термина ми е на 16.02 и си ги гледам от дата до дата.Защото някои календари те броят по навършени седмици,други по седмицата,която си започнала.Пълна бъркотия  Thinking

По отношение на болките аз съм забелявала,че като се понатоваря малко повече и започват едни менструалноподобни болки,понякога от ляво,понякога от дясно.А като сложим и това,че човечето яко ме рита в ребрата,все си ходя "набита" Хихих  Joy Joy Joy

# 64
  • Мнения: 2 282
Това 8ми декември за мен ли е? Не е възможно Simple Smile))

# 65
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Това 8ми декември за мен ли е? Не е възможно Simple Smile))

Според моите изчисления с този календар термина е на 06.02, ако ПРМ е 03.05

Идеята е да завъртиш кръга, който се върти, така че да равниш единицата с ПРМ, така ще видиш, в коя седмица се водиш към днешна дата и кога свършва 40-та седмица, т.е. кога ти е термина.

# 66
  • Мнения: 5
Здравейте момичета,

включвам се при вас, тъй като съм доста притеснена...

По отношение на цикъла ми- винаги съм била много точна и след като имаше 4 дни закъснение се усъмних...въпреки че, имах типичните симптоми на пмс... взех си тест- отрицателен. След още 2 дни, втори тест- отрицателен и реших да отида на гинеколог (имам срязвания ниско от дясната страна). Прегледа ме и каза че имам доста удебелена лигавица- 12мм, но не вижда нищо. Пусна ми кръвен тест, защото изрази съмение за извънматочна бременност. Стойностите показаха 156 при референтни до 10. След като излезнаха резултатите и звъннах, каза ми, вторник пак да си направя кръвен тест, защото сега се съмнявала и за кух плод  Thinking и в сряда при нея да "търси". Попитах я каква е вероятността всичко да е ок- отговори ми- ще видим, което не ме устройва като отговор.
Забравих да спомена, че веднага след прегледа си купих 3ти тест- отчетливи 2 чертички...

Искам съвет- да изчакам ли с прегледа още малко време, да сменя лекаря, да се шашкам ли... ?! Не е ли прекалено рано док да се съмнява за кух плод и извънматочна...  За капак на всичко съм и настинала...

Бременност в матката може да се види при ЧХГ над 1000. Така че е твърде рано да се види нещо там при ЧХГ 156.
Направи втори кръвен и ако има удвояване значи би трябвало всичко да е наред.

Днес направих 2ро чхг- резултата е 516. Док каза, че при такива стойности трябва да се види поне сак, но няма нищо Sad нищо не ми остава, освен чакане до сряда за потретване на теста... Tired

# 67
  • София
  • Мнения: 1 289
Това 8ми декември за мен ли е? Не е възможно Simple Smile))

Според моите изчисления с този календар термина е на 06.02, ако ПРМ е 03.05

Идеята е да завъртиш кръга, който се върти, така че да равниш единицата с ПРМ, така ще видиш, в коя седмица се водиш към днешна дата и кога свършва 40-та седмица, т.е. кога ти е термина.
Ох, така е, аз съм сменила цифрите в бързината и вместо 3.05., съм я почнала от март месец  Laughing
Моя грешка  Hug

# 68
  • Мнения: 2 282
Значи днес влизам в 9ти. Да ми е честито Grinning

# 69
  • Мнения: 1 239
Здравейте отново, ще си задам въпроса отново по-накратко. Имам цикъл 24/25 дена. Дойде ми на 13.12 и го очаквах вчера на 05.01,но не ми идва,а ми е точен. Правих необезопасен секс на 31ви срещу 1ви. Възможно ли е да съм имала овулация 4/5 дена преди менструацията и да съм забременяла и затова да не ми идва сега? Направих си тест сутринта и беше -отрицателен

# 70
  • Мнения: 2 282
Всичко е възможно, но ние няма как да знаем. Може да си бременна, а може и да не си. Simple Smile

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Моята бебка пак се обърна с дупето на долу.Тъкмо се бях успокоила и сега пак ще я мисля  Sad
Доки каза ,че имало време още до края,но да видим.Май ще се наложи да изчистя пода на четири крака Crossing Arms

# 72
  • София !
  • Мнения: 1 240
Всичко е възможно, но ние няма как да знаем. Може да си бременна, а може и да не си. Simple Smile

Я , хвърли боба и кажи  Joy

Не може тук някой да ти каже бременна ли си , не си ли .. Да , съвет може да получиш , но нищо повече . Ако , до няколко дни , не ти дойде , направи пак тест  Peace

# 73
  • Мнения: 43
Здравейте момичета,

включвам се при вас, тъй като съм доста притеснена...

По отношение на цикъла ми- винаги съм била много точна и след като имаше 4 дни закъснение се усъмних...въпреки че, имах типичните симптоми на пмс... взех си тест- отрицателен. След още 2 дни, втори тест- отрицателен и реших да отида на гинеколог (имам срязвания ниско от дясната страна). Прегледа ме и каза че имам доста удебелена лигавица- 12мм, но не вижда нищо. Пусна ми кръвен тест, защото изрази съмение за извънматочна бременност. Стойностите показаха 156 при референтни до 10. След като излезнаха резултатите и звъннах, каза ми, вторник пак да си направя кръвен тест, защото сега се съмнявала и за кух плод  Thinking и в сряда при нея да "търси". Попитах я каква е вероятността всичко да е ок- отговори ми- ще видим, което не ме устройва като отговор.
Забравих да спомена, че веднага след прегледа си купих 3ти тест- отчетливи 2 чертички...

Искам съвет- да изчакам ли с прегледа още малко време, да сменя лекаря, да се шашкам ли... ?! Не е ли прекалено рано док да се съмнява за кух плод и извънматочна...  За капак на всичко съм и настинала...

Бременност в матката може да се види при ЧХГ над 1000. Така че е твърде рано да се види нещо там при ЧХГ 156.
Направи втори кръвен и ако има удвояване значи би трябвало всичко да е наред.

Днес направих 2ро чхг- резултата е 516. Док каза, че при такива стойности трябва да се види поне сак, но няма нищо Sad нищо не ми остава, освен чакане до сряда за потретване на теста... Tired

Не бързай да отписваш.  Има покачване на стойността и то повече от два пъти.
На коя дата ти беше първия ЧХГ тест?
Ако в сряда е над 1000 ЧХГ-то значи би трябвало всичко да е наред.
Стискам палци.

# 74
  • Мнения: 1 420
Моята бебка пак се обърна с дупето на долу.Тъкмо се бях успокоила и сега пак ще я мисля  Sad
Доки каза ,че имало време още до края,но да видим.Май ще се наложи да изчистя пода на четири крака Crossing Arms
И моят бебо беше с главата надолу преди 3 седмици,а сега е напречно, дано се обърне Sad Синът ми се обърна с главата надолу в 7-ми месец и така си остана докрая.

Общи условия

Активация на акаунт