Спасение срещу влагата и мухъла

  • 109 715
  • 348
  •   1
Отговори
# 270
  • Sofia
  • Мнения: 6 948
slivanka помага,помага.Прочети темата и си купи влагоуловител.те хората са го измислили Peace

# 271
  • Мнения: 1 734
Аз си мисля, че за да има толкова много влага, чак по пода локви, нещо във външната фасада не е наред. Все пак говорим за нов блок, може строителите някой материал да са си поспестили.
Имах приятелка, която се нанесоха в нова чъща и зимата започна да и мухлясва всичко, включително дрехите в гардероба. Оказа се, че къщата не е била `облечена` (не знам как точно се казва) с някаква мазилка. Когато я оправиха напълно се преключи с гадния мухъл!  Sick

# 272
  • София
  • Мнения: 2 019
Бях чел , че има хубави и евтини коли и реших да си купя една. Обадих се в Балканстар- хората бяха много любезни, отговориха ми че ги има и двете.
  Ако въздуха е наситен с влага каква вентилация ще приложим бе джанъм? Ще изкарвам навън от спалнята  през прозореца влажния въздух, а от Сахара ще си вкарвам сух, така ли ? Що мислите ,че ги правят тези изсушители, като може вентилаторче на комина да си курдисам ?
Добре де, кажи тогава защо мухъла и влагата се получават, след като хората си сменят дограмите? Според мен защото се капсоловат и не няма проветрение. Хората си сменят старите дървени дограми най-вече защото не са добре уплатнени. Следователно има логика във вентилацията. Когато са монтирали дограмата на майка и татко са ги инструктирали всеки ден да се проветрява по 15-20 мин. така, че да се смени въздуха във цялото помещение, дори да се направи течение. Повече от година не са имали проблеми. Наложи се ние да се пренесем при тях за година и заради децата спряха да правят такова проветрение, отваря се за малко и това е. Мухъла веднага се появи.

# 273
  • Варна
  • Мнения: 773
най-вероятно идва от това, че сме на първия етаж. Отдолу има 2 гаража. Единия се ползва като офис, а другия не. Както и да е , цялата тази работа е супер гадна.
 Само да попитам, тези влагоуловители, като вентилатор, като климатик или като какво са.

# 274
# 275
  • София
  • Мнения: 928
Момичета, да се включим и ние към "мухлясалите"  Sick
Налазил ние някакъв страхотен мухъл във всички стаи по външните ъгли и се разпростира със скоростта на светлината  .  В две от стаите имаме и вътрешна изолация. Две зими нямахме проблем, но тази взе да избива през изолацията. Проветрявам редовно, отопляваме се прилично - температурата е около 19-20 градуса, не сушим пране, съседите са си купили влагоуловител, но резултат при тях няма. Изчетох темата, но сега, посред зима няма начин за някакви кардинални ремонти. Ако някои има идея как да го изчистим до лятото по безопасен на малчо начин, моля да сподели, че в чудо сме се видели  #Crazy

# 276
  • Мнения: 226
Момичета, да се включим и ние към "мухлясалите"  Sick
Налазил ние някакъв страхотен мухъл във всички стаи по външните ъгли и се разпростира със скоростта на светлината  .  В две от стаите имаме и вътрешна изолация. Две зими нямахме проблем, но тази взе да избива през изолацията. Проветрявам редовно, отопляваме се прилично - температурата е около 19-20 градуса, не сушим пране, съседите са си купили влагоуловител, но резултат при тях няма. Изчетох темата, но сега, посред зима няма начин за някакви кардинални ремонти. Ако някои има идея как да го изчистим до лятото по безопасен на малчо начин, моля да сподели, че в чудо сме се видели  #Crazy
Аз действам със САВО-то или другите подобни препарати. Мухълът се появи за първи път през септември. Нямаше време за ремонти. Един ден закарах детето при майка ми, напръсках стените според инструкциите и проветрявах цял ден. Вечерта затоплих и си прибрах бебко. Преди 3 седмици процедирах по същия начин. Беше се появил отново, но мноооого малко. Това временно решение ме устройва засега през студените месеци с малко бебе.

# 277
  • Мнения: 48 238
записвам се с нежелание
при нас имаше вътрешна изолация на едната стая още преди да сменим дограмата, но в хола нямаше и стана ужасен мухъл на външната стена
сега налепихме и там вътрешна изолация(поради липса на пари за външна), но сега гледам пак влажничко, а още не сме налепили даже тапетите(само на мазилка е)
сега не смея да ги налепя, ще слага мъжът ми още някакъв слой, а после май ще купя термомакс ли, какво ли беше, да го намажем
отвратително е с тоя мухъл, а най- лошотое че ще правим лятото ремонт и разместване и точно до тази стена ще ни бъде спалнята( щото не искам там да слагаме детската, поне да не мухлясват децата)

# 278
  • София
  • Мнения: 6 293
mamavassi , с какво направихте вътрешната изолация? Че ние обмисляме такава з алятото мъж ми да направи, но все още не сме решили с какво, че искаме да е маскимално ефективно, ама за по-малко парички, че сме под наем и не си струва да се инвестира.

# 279
  • Мнения: 48 238
стиропор и мрежа и замаска
стиропора ми е безплатен от работата на мъжа ми, но не е скъп иначе
на едната ни стая върши чудна работа, но на тази явно не е достатъчен

# 280
  • София
  • Мнения: 6 293
стиропор и мрежа и замаска
стиропора ми е безплатен от работата на мъжа ми, но не е скъп иначе
на едната ни стая върши чудна работа, но на тази явно не е достатъчен

Благодаря ти за отговора.

Мъж ми мисли или за стиропор поне 5-6 см. или вата и отгоре гипсокартон. А тази мрежа за какво се слага? Аз сега чета за Термошилдс/Термомакс и се чудя дали и това не е ефикасно, ама къде да се намаже - под изолацията или над нея? А и колко ли е ефтин?  newsm78

# 281
  • Мнения: 48 238
термошилд се маже над всичко, и струва бая, ама мисля да го взема

# 282
  • Мнения: 1 734
термошилд се маже над всичко, и струва бая, ама мисля да го взема

Къде го има?

# 283
# 284
  • Мнения: 1 028
Термокерамичните покрития /Термомакс и Термошилд/се използват като последен завършващ слой,представляват дисперсионен разтвор от акрилни смоли и специални вакуумни микрокапсулки.Като консистенция представлява като латекса,само че доста по-гъсто,и може да се оцветява с оцветител за латекс,нанася се по същия начин,не изискава някаква специална техника или технология.На мен "Термомакс"ми помогна и преди съм го писала тук,а и други хора,които по този начин са си решили проблема/с търсачката лесно можеш да се убедиш в това/.И тъй като поне 10 човека,които знаеха какво беше преди в къщи,и виждат как е сега ,ме питаха как съм оправила проблема,и все ги насочвах към термопокритията,накрая станах оторизиран дистрибутор,и досега нямам клиент който да е недоволен.Цената е нищо в сравнение с непрестнно течащи  и капещи стени и тавани,и мухъла в изобилие,и непрестаннното пръскане с препарти,които имат ефект точно 2 седмици.Цената на "Термомакс" е 23лв за литър,/стига за около 3 кв./,но пък например ако вземеш разфасовка от 10 литра цената става 19.80 за литър.Аз в къщи съм минала само външните стени,за да ми излезе по-евтино.И съм невероятно доволна,който иска мога да приложа снимков материал/преди и сега/,за да не съм голословна.Забравих да поясня,че  един литър покрива около 3 кв.м.

Общи условия

Активация на акаунт