Варицела. Помогнете!

  • 2 184
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Добър вечер! На 21 години съм. Никога не съм карала Варицела (или така наречената шарка). Но днес ми изби. Ужасно много сърбят пъпките и са ужасно много. Казаха ми, че е едра. Някой може ли да ми каже поне нещо за успокоение на сърбежа. Ще съм Ви много благодарна!

Цитат
Dobur vecher! Na 21 godini sam.NIkoga ne sam karala Varicela(ili taka narechenata sharka).No dnes mi izbi.Ujasno mnogo surbqt pupkite Cry i sa ujasno mnogo.Kazaha mi che e edra.Nqkoi moje li da mi kaje pone neshto za uspokoenie na surbeja shte sam Vi mn blagodarna!! Sad




Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: сб, 04 яну 2014, 20:27 от Mamma

# 1
  • Мнения: 6 362
Съвсем шарка си е варицелата, не просто така наречена.
Не е едра шарка.

Ето това е гел за Варицела
http://sharka-bg.com/virasoothe.aspx

Дъщеря ми е на 16 години и преди няколко месеца изкара варицелата.
Гелът не е 100% спасение, но облекчаваше.
Първо третирахме пъпките с ментолов спирт и след това с гела.

Тук има и съвети - http://sharka-bg.com/chickenpox-medication.aspx

# 2
  • Мнения: 2 761
Аз ползвах Ментолов спирт, но той дава моментно облекчение, т.е. трябва да се мажеш по 10 пъти на ден. Гелът, предложен от Mamma също е вариант.

# 3
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Мъжа ми я изкара на 35 и половина. Пиеше Фенистил на хапчета-по една таблетка вечер и не го сърбеше изобщо. Той пиеше също и изопринозин. Ако не си ходила на лекар е хубаво да отидеш. Там ще ти кажат какво да пиеш и какво не. Peace

# 4
  • Мнения: 6 362
Точно допълних в горния си пост, че първо третирахме с ментолов спирт. После и с гела.
Въпреки това, след преминаването на обрива, останаха разчесани няколко белега по лицето. Взехме някакъв чудодеен мехлем за белези, който ги заличи. Трябва обаче да го намеря, тъй като съм забравила точно какъв беше.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 433
лекарите обикновено препоръчват и да не се къпете, докато е пика, за да не се разнесе.  Освен ментоловия спирт, имаше и една пудра, трябва да проверя как беше, също против сърбеж. фенистила също е вариант

# 6
  • Мнения: 13 033
Мама,моля да ми кажеш кой е вълшебния мехлем против белези?

# 7
  • Мнения: 6 362
JACKLIN*, едва утре ще мога да го потърся. Ще пиша като го намеря.

# 8
  • Мнения: 13 033
JACKLIN*, едва утре ще мога да го потърся. Ще пиша като го намеря.

Много ще съм благодарна!

# 9
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 404
Ментолов спирт и Фенистил гел с това третирахме пъпките на сина ми

# 10
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Фенистил гел е вариант при малко пъпки. Мъжа ми имаше хиляди. Само на ръбчето на горния клепач на едното око имаше 4-5,а другия клепач и око не бяха по-добре. При него единствения вариант беше Фенистила на хапчета-по едно на ден Peace
 Макар че не се е чесал белезите от пъпките седяха повече от година и после постепенно изчезнаха. На лицето се мажеше с контрактубекс и изчезнаха по-бързо отколкото по тялото.

# 11
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 404
Така е колкото е по голям човек толкова по трудно я изкарва.Все пак синчето ми беше в яслата като я хвана варицелата.Ама кака му какъв имунитет извади все още не я е карала

# 12
  • Мнения: 6 362
Мама,моля да ми кажеш кой е вълшебния мехлем против белези?

Извинявам се за забавянето, но едва днес щерката успя да го изрови кремчето Grinning
Ето това е http://biotrade-bg.com/?p=44&id=55&l=2

Scarex силиконов гел против белези на Biotrade. Доста е скъп (27 лева).

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Аз преди 2 години карах варицела и бях 5 дни в инфекциозно отделение,слагаха ми алергозан доколкото помня,но бях много зле,дори езикът ми беше целия в обрив и на моменти не можех да дишам,какво остава да ям,бях на 29 и много тежко я прекарах,мазах си лицето с някакви гелове,но уви останаха ми белези,единият е много дълбок

Общи условия

Активация на акаунт