защо ми се подуват пръстите на ръцете....

  • 3 075
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Бих искала да разбера каква може да е причината за подуване пръстите само на ръцете ,без видими отоци другаде ,без високо кръвно.Взех си направление за кръвни изследвания и урина ,но до другата седмица бих искала да знам и вашето мнение по въпроса.Отока го усещам при опет да свия пръстите. Нямам болки в стави и ръце. ooooh!

# 1
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Бих искала да разбера каква може да е причината за подуване пръстите само на ръцете ,без видими отоци другаде ,без високо кръвно.Взех си направление за кръвни изследвания и урина ,но до другата седмица бих искала да знам и вашето мнение по въпроса.Отока го усещам при опет да свия пръстите. Нямам болки в стави и ръце. ooooh!

Така бях и аз преди няколко години,отмина  от самосебеси, Може би  е начален ревматоиден артрит. 

# 2
  • Мнения: 2 480
Същото предполагам и аз.

В момента експериментираме една рецепта на моя позната с майка. Тя е с такъв артрит от много години. Всеки ден по една мъничка(!) чаена лъжичка от:канела, кимион, джинджифил и куркума с кисело мляко.

Освен това тя всеки ден взема оворон и вит.Д по предписание на видна ревматоложка.

Тя взема всичко това около месец, а резултатите се очакват след около 3месеца. Казва, че засега има малко подобрение. Дано да е така.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 594
Това ми се е случвало ако съм напрегнала прекалено много ръцете си с груба работа, като например почистване на двор, подреждане на дърва...
Преди доста години ми се подуха много, чак ми беше трудно да свия пръстите в юмрук. Сърбяха ме кокалчетата на подутите пръсти, ама много. Отидох при личната, която каза че е ревматоиден артрит, изписа ми някакво лекарство за мазане и се оправих доста бързо. Но не помня какво беше лекарството .. беше преди 11-12 години. Нямам сериозни проблеми от тогава

# 4
  • Мнения: 5 243
Най-вероятно е от преумора.

# 5
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Същото предполагам и аз.

В момента експериментираме една рецепта на моя позната с майка. Тя е с такъв артрит от много години. Всеки ден по една мъничка(!) чаена лъжичка от:канела, кимион, джинджифил и куркума с кисело мляко.

Освен това тя всеки ден взема оворон и вит.Д по предписание на видна ревматоложка.

Тя взема всичко това около месец, а резултатите се очакват след около 3месеца. Казва, че засега има малко подобрение. Дано да е така.
То хубаво да експериментирате, ама не се ли дразни стомахът и червата от толкова подправки!Да не вземе да стане някоя беля  newsm78

# 6
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Задържане на течности, горещото време?

# 7
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Може да е на алергична основа  Peace

# 8
  • Мнения: 2 480
Същото предполагам и аз.

В момента експериментираме една рецепта на моя позната с майка. Тя е с такъв артрит от много години. Всеки ден по една мъничка(!) чаена лъжичка от:канела, кимион, джинджифил и куркума с кисело мляко.

Освен това тя всеки ден взема оворон и вит.Д по предписание на видна ревматоложка.

Тя взема всичко това около месец, а резултатите се очакват след около 3месеца. Казва, че засега има малко подобрение. Дано да е така.
То хубаво да експериментирате, ама не се ли дразни стомахът и червата от толкова подправки!Да не вземе да стане някоя беля  newsm78


Не се е оплаквала. Ако знаете колко лекарства на ден взема! За кръвното, за сърцето, за щитовидната жлеза, за невроза, за сън, обезболяващи и още какво ли не....Ако не можеше да ги търпи, щеше да ги спре. Тя не се колебае с проблемните лекарства. Не са много подправките, само 4 и то с мъничка лъжичка и доста кисело мляко. Изрично ми го подчертаха да се прави така, а не с нормална чаена лъжичка например.

# 9
  • зад кестените
  • Мнения: 795
vl  bouquet благодаря за разяснението!

Общи условия

Активация на акаунт