***МИТНИЦА*** - информация, въпроси, отговори и споделяне на опит

  • 112 970
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 115
Много полезна темичка ... записвам се ...

# 46
  • Габрово
  • Мнения: 59
 Money

Последна редакция: вт, 14 яну 2014, 17:28 от renyt0

# 47
  • София
  • Мнения: 502
Не обсъждайте в темата кой как си е преправил извлечението, защото тук не четат само БГ Мами.
В крайна сметка ще стане така, че на митницата вече няма да имат доверие на никакви плащания и честните хора ще се чудят как да доказват, че са им истински документите.

# 48
  • Мнения: 71
Ok.Съжалявам! Sad

# 49
  • София
  • Мнения: 1 220
Здравейте момичета,

Искам да си купя един миксер от САЩ на стойност приблизително 300долара и тежи към 13кг.

Чудя се дали има начин ако мои познат ми го купи от там и ми го прати от негово лице  до мен, като подарък дали ще трябва да плащам ДДС и Мито ?

# 50
  • София
  • Мнения: 502
Здравейте момичета,

Искам да си купя един миксер от САЩ на стойност приблизително 300долара и тежи към 13кг.

Чудя се дали има начин ако мои познат ми го купи от там и ми го прати от негово лице  до мен, като подарък дали ще трябва да плащам ДДС и Мито ?

Здравейте.
Ако е пратка между две физически лица, декларирана като подарък със стойност за митнически цели под 45 евро би трябвало да няма проблем. Не го купувате от сайт, фирма или друг търговец. Ваш познат го изпраща. Ако той е с български имена още по-добре.
Няма значение той на каква цена и откъде го е закупил. Решил е да ви направи подарък.
Нямам много опит с физически лица. Много рядко съм работила с такива пратки, но нормално е да има все пак такива подаръци между близки и познати, още повече, че се касае само за 1 артикул.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 220
Благодаря за отговора Simple Smile..Много ми допадат нещата, ако стоят така  Laughing

# 52
  • Перник
  • Мнения: 396
Здравейте, учудващо бързо ми пристигна дисплеят за таблета  /поръчах го на 2 януари/ http://www.aliexpress.com/snapshot/6004501207.html
но е отишъл на митница  Sad и то в София, а аз съм от Перник. Какво ще трябва да платя и ако ми излиза скъпо, мога ли да не го взема? Искат ли някакви документи за плащането?
А изрично писах на китаеца да пише макс. 15 долара  Confused

# 53
  • София
  • Мнения: 502
Здравей.

Обади се на телефона, посочен в известието и попитай дали не могат да го препратят в Перник. Искат документ за плащането, да. Фактура или извлечение от банката. ДДС 20% се плаща. Няма да е скъпо Simple Smile

# 54
  • Перник
  • Мнения: 396
Поръчката ми беше за няколко неща и не мога да отделя само плащането за дисплея. Дали биха приели принтскрийн на поръчката? Изобщо не знам защо са го задържали, дано поне да е здрав.

# 55
  • София
  • Мнения: 502
Би трябвало и поръчката да свърши работа. Плащанията, ако са към различни търговци се отразяват отделно в извлечението.
Задържали са го, защото са преценили, че може да е по-скъпо от декларираното на пакета.

# 56
  • Перник
  • Мнения: 396
А ако не е по-скъпо от декларираното,  може ли да мина без таксите?

# 57
  • София
  • Мнения: 502
Без кои такси? Нали продавача го е декларирал 15 долара? В линка, който показваш струва 42 долара. Толкова си го платила, това пише на поръчката. Ако ти я поискат ще трябва да я покажеш. На 42 долара стойност се заплащат 20% ДДС. Това са към 12 лв.

# 58
  • Мнения: 1 120
Здравейте и от мен!
Чакам пратка, която ме съмнява,че може да отиде на митницата. Тъй като нямам в моя град, предния път дойде в пощата, а ддс и такса 3.50 платих там.
Поръчката ми е с артикули,които са намалени и общо фактурата ми е под 20 долара, но ако не са ми сложили фактура аз трябва да докажа стойността като им покажа принтирана фактура за плащането. Да, но при положение че нямам в моя град митница как се процедира? Не искам да плащам както предния път - продуктите на редовна цена са скъпи, с намалението ми излязоха под 20 долара, но тъй като нямах фактура в пратката и нямаме митница си платих таксите. Малко объркано го обясних,благодаря ви предварително   bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 502
L0v3d
точно не можах да разбера за предишния път те как ти изчислиха таксите? Къде видяха колко си платила? Отваряли ли са пакета или са гледали по декларираното отгоре на износната декларация? Или пък са ти ги оценили по сходни или идентични стоки, внасяни от други лица/фирми?

Не знам как се процедира, когато няма митница в твоя град. От други съм чувала, че получават известия за явяване на митницата и че има възможност да се свържат по телефона, да изпратят копие от плащането и тогава пратката да бъде препратена в местната поща с пресметната сума за ДДС на основание на документа за плащане.

Общи условия

Активация на акаунт