мами в Италия?

  • 30 222
  • 385
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
Гледай ти, къде та намира твойта приятелка от Австрия.  Laughing Лени, ама много се гордея с теб. Щото си много в час и бързо ще се справиш с тая интеграция и тия италянци.
Според новите правила за ЕС с чужда книжка можеш да караш 6 месеца след като се установиш в съответната страна от ЕС. След това за съжаление се налага да караш приравнителен изпит.
Айде пиши ми! Имаш много цунки от мен и от Николчето  Heart Eyes

Хаххх) Надин бейби)) Добър ден!  А вие там фини кори имате ли по Австията??? Че аз съм амбицирана за една баница за моя италиано, който още не прави разлика между баница и баклава  Laughing заблуденото му същество.

Ми много ми е приятно, да ти кажа)) Благодаря ти)))   bouquet

мммм, за книжката -  не ме тревожи изпит, а дано пък влезем в ЕС до тогава  и да няма нужда.. ХАХА.  newsm78

Айде, че имам да тренирам -днес  ще тренирам отиване до място Х и пак паркиране.....уффф. аман с тия автомати!
малоумна работа е с тия карти.  не може ли просто да си кача колата на някой тротоар да я прескачат пешеходците)))))

Пишиииииииииииииииииииии

Целувки от мен))) А бебка да я дадете за реклама на някви бебешки продукти)) Сладурка







# 16
  • Мнения: 714

Iskam da popitam verno li e che ot 70ìtte godini tuk ne se vzima familiata na muza ??? kak stoi tozi v-s.
kazvat che ako vzema negovata familia shte imam problemi v BG???   bouquet


Ако сключиш брак в Италия, тоест според италианския закон, независимо дали го сключваш с българин или италианец, ако си Иванова, си оставаш Иванова.
Не разбирам за какви проблеми говориш при евентуална смяна на фамилното ти име, което по принцип би сменила само ако сключиш брак другаде, напр. в бг.
Аз сключих брак в България, взех фамилното име на съпруга ми, честно казано тук ме питат дали съм му сестра ....  #Crazy

# 17
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Еййййй,ама ние сме били сериозна агитка, бе. Wink
Лени,те моми4етата са ме преварили и са ти написали пове4ето неЩа,но аз Ще опитам да ги повторя систематизирано.

1. склЮ4ваШ брак ( доколкото разбрах тук Ще бъде)
2. според италианския закон не можеШ да приемеШ фамилиятата на мъжа ти
3. вадиШ си premesso di soggiorno per motivi famigliari,което по мое време беШе с продължителност 5 г.
4.правиШ си residenza и codice fiscale
5. с premesso то и codice fiscale отиваШ във ваШия районен ASL ( USL ), където се регистрираШ и си избираШ ли4ен лекар
6. 6 месеца след като сте склЮ4или брак имаШ право да поискаШ гражданство
7. за книжката: с българската можеШ да караШ само 6 мес ,след което ти трябва тукаШна ( аз преди 6_7 години успях да си конвертирам българската и взех италианска без да карам наново курсове и изпити,но не знам как стои сега въпроса  newsm78)

По въпроса за сиренето...ами на мен ми носят от време на време от Бг или пък си купувам фета ( като mamma italiana ). Кори за баница оЩе не съм намерила тук,но не съм и търсила сериозно  Embarassed
За Шофирането и паркирането....Ще свикнеШ,не се притеснявай. У4и италианския,заЩото ако раз4итаШ на английския тук си загубена  Sick За манджарето,Ще свикнеШ Wink Ти си на такова местенце дето не може да не папкаШ със вси4ките specialita' emiliane дето ги има около теб.   chef
Ако се сетиШ оЩе неЩо,свиркай,ние сме тук  Hug

# 18
  • Мнения: 1 545
Бре, що мами италиани се извъдихме!
Това за Фетата и аз го бях забравила, щото и на мен ми носят непрекъснато чисто българско сирене, или аз си взимам. Ама тук Фета от 200г ми излиза винаги над 2 евро, къде е тая евтинийка от евро и нещо?!?
А иначе за книжката - аз съм тук над 3 години и досега си маах с българската книжка, просто никой никога не ме е спирал да я иска, но и аз не карам често де, така че... Чакам да влезем в европейския съюз и да ми я признаят  Wink

# 19
  • Мнения: 2 379
Айде и аз да се обадя Hug

По принцип и аз се подвизавам ту в Италия, ту в Бг, защото си имам fidanzato Heart Eyes ... Тенденцията е скоро да се установя окончателно в Италия.
... Иначе и мама щях да ставам, но вече не Cry ... но нека да не натъжавам и тази тема!

Като актуална информация мога да ти кажа, че сега НЕ може просто да преобърнеш българската шоф. книжка в италианска. Трябва да минеш изпит и да си изкараш италианска такава. Може след 2007 нещата да се променят, а може и да не се променят ooooh!
За другите неща вече са ти писали ...
Щом си решила да готвиш на мъжа ти, направи му мусака Wink няма да сбъркаш. До сега всички италианци, които са опитвали мусаката ми, остават изключително доволни и добре наядени! В никакъв случай не се пробвай с таратор Laughing освен ако не си решила да си отмъщаваш за нещо (или поне той така ще си помисли).
Да, баницата също се приема добре ... Също и кюфтетата, но това пък не е кой знае какъв специалитет Thinking Но факт е, че един мой приятел италианец толкова харесва нашите кюфтета, че веднъж докато беше тук в Бг нагъна цели 8 Shocked а иначе е един такъв слабичък!

Ох, съвсем съм отвеяна нещо ooooh! забравих да напиша от къде сме.
Ами lago di Lugano - северно от Милано, точно на границата с Швейцария.
С mcdirock сме нещо като съседки Mr. Green

P.S. След 10 дена летя за Милано.

# 20
  • Мнения: 1 545
Айде и аз да се обадя Hug

По принцип и аз се подвизавам ту в Италия, ту в Бг, защото си имам fidanzato Heart Eyes ... Тенденцията е скоро да се установя окончателно в Италия.
... Иначе и мама щях да ставам, но вече не Cry ... но нека да не натъжавам и тази тема!

Като актуална информация мога да ти кажа, че сега НЕ може просто да преобърнеш българската шоф. книжка в италианска. Трябва да минеш изпит и да си изкараш италианска такава. Може след 2007 нещата да се променят, а може и да не се променят ooooh!
За другите неща вече са ти писали ...
Щом си решила да готвиш на мъжа ти, направи му мусака Wink няма да сбъркаш. До сега всички италианци, които са опитвали мусаката ми, остават изключително доволни и добре наядени! В никакъв случай не се пробвай с таратор Laughing освен ако не си решила да си отмъщаваш за нещо (или поне той така ще си помисли).
Да, баницата също се приема добре ... Също и кюфтетата, но това пък не е кой знае какъв специалитет Thinking Но факт е, че един мой приятел италианец толкова харесва нашите кюфтета, че веднъж докато беше тук в Бг нагъна цели 8 Shocked а иначе е един такъв слабичък!

Ох, съвсем съм отвеяна нещо ooooh! забравих да напиша от къде сме.
Ами lago di Lugano - северно от Милано, точно на границата с Швейцария.
С mcdirock сме нещо като съседки Mr. Green

P.S. След 10 дена летя за Милано.
Напълно подкрепям за мусаката! Тук всички са й фенки. Таратора го харесва само мъжо, а ако успееш да спретнеш кебапчета, направо пръстите ще си оближат!!! А, и шкембе-чорбата обра овации, както и сърмите /лозови и зелеви/
Успех в завладяването на стомасите на италианците!

# 21
  • Мнения: 1 072
лени лаф, добре дошла сред нас  bouquet
Как само се увели4и италианската група мами тука...

Аз живея в едно град4е до Рим, хи4 не сьм ти наблизо.
Гледам макдирока вси4ко ти е казала, ако има друго питай, ние сме приказливи. Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 6 167
Хех!
Какви сте сладки и мили...
БЛАГОДАРЯ ВИ))

Информацията ви е много важна за мен))) И за моя мъж ( който също се диви как се раздвижи тази тема за 2 дни)))))

Ами сега го ловя с едно пиле....

значи, в дълбок тиган - моркови на лентички, гъбки, пилешки гърди на хапки нарязани, после сини сливи нарязани * сухи ги киснете малко във вода , 1 чл захар, бяло вино, рочестър, сол. Бъркате, накрая се слага за 2-3 мин една шепа или повече соеви кълнове.

ТОРТЕЛИНИТЕ ИМАТ МНОГО ЗДРАВЕ ОТ ТАЯ МАНДЖА!   chef

мусаката - мдамммм, това ще е следващото, моя мъж е ял, но като гледам как дебелее от 10ина дена... май ще минаваме на диета))))) Joy


# 23
  • Мнения: 6 167
уорчестър, не рочестър))))
самопоправям се..  bowuu

# 24
  • Мнения: 714
Хех!

значи, в дълбок тиган - моркови на лентички, гъбки, пилешки гърди на хапки нарязани, после сини сливи нарязани * сухи ги киснете малко във вода , 1 чл захар, бяло вино, рочестър, сол. Бъркате, накрая се слага за 2-3 мин една шепа или повече соеви кълнове.



да ги нямаме такива, я марш в "готварския"   chef
 Laughing  Laughing  Laughing Simple Smile

ако не, наказвам лошо ... на гости у нас с готвеното от вас   chef

# 25
  • Мнения: 3 425
Мой'то fidanzato хич не е фен на бг манджите,та аз си ги готвя и аз си ги ям  Laughing
Банда,ама аз и Codice Fiscale ли трябваше да си извадя???Тоя момент съм го пропуснала Joy
Моето Пермесо е с Мотиви Фамилиари(зарад бебето),НО е само за 1 година...даже мацката кат ми го даде се учуди,4е само за 1 година,но това е сигурно,защото не сме женени!А кат си представя каква лудница е с документите за сключване на брак...не са ли я олекоти ли малко???А това за гражданството само при брак ли е?
Абе ние още не сме ги взели 1000евро от Берлуска за бебето родено през 2005,някои има ли представа откъде?

Айде,че пак сто ?  #Crazy


# 26
  • Мнения: 1 545
Bella, няма такъв филм с 1000-то евро, само за майки - италианки, няма значение, че бебето ти си е пълноценен италиянки гражданин, на теб не се полагат, като не си 'талянка! Това е положението Пенке ле, а за кодичето - иди си го извади, тук за всичто трябва.

# 27
  • Мнения: 6 167
А кат си представя каква лудница е с документите за сключване на брак...не са ли я олекоти ли малко???А Айде,че пак сто ?  #Crazy



Bella, da znaesh az sum spec po tija dokumenti, ako iskash utre shte ti kaza vsichki steps.
Dobrata novina e che v Milano stava za edin den Nulla Osta'ta.
no sum zapisala step by step vsichki steps plus na vseki 2 krachki davash marca da bollo 14,62....
bjurokrazijata e velika.  #Cussing out

CIao  bouquet

# 28
  • Мнения: 3 425
Ленилаф,ако когато иска6 ми пусни стъпките да ги имам предвид,макар 4е засега още не сме решили кога и как да стане!

Деска,наистина доста се оказахме в един момент...а мобилния да не би да си го загубила????

Лека ве4ер  Flutter

# 29
  • Мнения: 2 379
Bella, da znaesh az sum spec po tija dokumenti, ako iskash utre shte ti kaza vsichki steps.
Dobrata novina e che v Milano stava za edin den Nulla Osta'ta.
no sum zapisala step by step vsichki steps plus na vseki 2 krachki davash marca da bollo 14,62....
bjurokrazijata e velika.  #Cussing out

Да, lenilaf, пусни, моля те, какво, къде и как трябва да се прави, преди да си си загубила записките Simple Smile
Имаш ли представа как седи въпроса с църковния брак? Има ли проблеми, ако и двамата сме християни, но все пак аз православна, а той католик?!? Confused

Bella13, как така ще ти е само за 1 година пермесото? Shocked Аз не говоря като най-добре осведомена, ама до колкото знам имаш право на постоянен престой и право на работа в Италия до 18 годишнината на детето, което, ако е признато от бащата, е 100% италиански гражданин! Не че след 1 година ще ти откажат ново, ама явно са решили да те занимават да си го подновяваш честичко Thinking

Общи условия

Активация на акаунт