Филми, свързани с ислямския / мюсюлманския/ свят

  • 75 722
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11 041
"чакалня" между живота и смъртта, където душата отива докато още не е ясно къде ще отиде после
Да, това място се казва "бехзад" в исляма. (на турски - бехзат, на арабски - бахзаад).
Скрит текст:
То нали човек от това се страхува през целия си живот, къде ще бъде разпределен след бехзада, в деня на страшния съд - в ада или в рая. Като направиш или кажеш нещо лошо и в Турция ти казват "Страхувай се от Бога" (Allah'tan kork), точно защото в Съдния ден всевишният може да отреди душата ти да отиде в ада, не в рая. При светско настроените хора, не им пука. При по-религиозните това мислене е много разпространено и всяко действие е съобразено с това къде ще бъде душата ти след смъртта. "Бехзад" е само чакалнята, а после?
Ако целият филм е просто едно приказване в стая, не знам дали ще го гледам. Питам, че имам още 3 филма да гледам в Нетера, а се колебая между 5, хаха. И един ирански "Домино" съм си набелязал, а съм го гледал през 2020 на MENAR. Та не знам дали да го гледам пак. Просто резюмето ме грабна и първоначално се бях сетил, че този филм вече го даваха по кината преди 3 години.

Последна редакция: чт, 02 фев 2023, 16:21 от diziler

# 706
  • Мнения: 1 728
Много ми допадна индийския филм "Гутли" от тазгодишната програма, момченцето в ролята е голям сладур. Препоръчвам го, ако ви се гледа нещо по различно от  иранските, турските и арабските предложения на феста. Документалният  " Мамоди" също е интересен. През уикенда успях да видя и късометражните, не всичко ми хареса, но има и добри попадения и от тях.

# 707
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 732
Момичета и момчета, с нов телевизор сме и може да се добави телевизия и  брат ми изтегли Рен ТВ, напълно безплатно с над 600 канала, включе ни са HBO и другите канали.

# 708
  • Мнения: 11 041
Аз за трети път си инсталирам Булсатком, с безплатните над 250 канала за 15 дни, необходимо е само да се въведе име, мейл и телефон. Просто сменяте телефона, ако искате за още 15 дни безплатно. На него идва СМС с юзър и парола.

Последна редакция: пт, 03 фев 2023, 13:45 от diziler

# 709
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Ами да, diziler, в общи линии е това - приказване в стая. Ама много философско приказване...
На мен ми е интересно.
Гутли ми хареса... много индийски (ходила съм няколко пъти там и ми върна спомени...)

# 710
  • Мнения: 11 041
Още един скрийншот от "Орехово дърво". Филмът е интересен и доста дълбок, трябва да се гледа внимателно и с вникване, а не с разсейване  (като мене). Затова гледането на кино няма как да се замени с нищо. Вкъщи... не си е работа, телефон звънне, ФБ цъка, влиза някой и започва да ти плямпа. Така филм не се гледа Grinning



Сега пуснах иранския "Лешояди". Започна интересно. Да видим...

# 711
  • София
  • Мнения: 9 111
Вчера изгледах "Без предизвестие". Филмът ми хареса, но и тук финалът ми остана леко неопределен.

# 712
  • Мнения: 1 728
Искам да кажа, че наистина "Между тоя и оня свят" си заслужава според мен, пуснах си го с колебание, не съм голям фен на филмите  по театрални пиеси, но ми задържа вниманието, философски е, но те грабва, въздействащ е. Мисля, е един от най-добрите филми от този МЕНАР. Ноеми, благодаря за препоръката за него!

Ох аз имам още набелязани неща, явно няма да смогна до неделя вечерта, трябваше да удължат срока при толкова много заглавия. Изгледах още няколко ирански, също бяха добри, къде с акцент актьорската игра, къде темите в сюжета - "Кърваво злато", "Баща под Въпрос",  "Майчинство", "Италия, Италия" (този можеше и от линка на  diziler да го гледам и по-късно, но уж исках да разнообразя с нещо по-леко, не че се оказа много лек де, иранците са си царе на драмите, хаха).

Последна редакция: сб, 04 фев 2023, 15:31 от AniSim

# 713
  • Мнения: 11 041
"Лешояди" хич не ми хареса. Едва го изчаках докрая.

# 714
  • Мнения: 1 728
Тегав и мрачен ми бе на мен "Лешояди", направо ме напрегна, всичко снимано в една сиво черна гама, непрекъснатите диалози на героите, в стил каране и спор.

# 715
  • Мнения: 449
Момичета и момчета, с нов телевизор сме и може да се добави телевизия и  брат ми изтегли Рен ТВ, напълно безплатно с над 600 канала, включе ни са HBO и другите канали.

Откъде изтеглихте Рен Тв, може ли линк, ако искате и на лични? Благодаря ви  предварително 💐

# 716
  • Мнения: 5 779
Ако има линк може ли и на мен? А има ли значение дали човек е на A1 или булсат?

# 717
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 732
Батко го свали на телевизора, няма значение на какъв абонамент сте

# 718
  • Мнения: 11 041
То абонамента си е друго нещо.
Скрит текст:
А това е просто едно приложение, може да се изтегли на смарт тв, телефон, таблет, лаптоп… аз си гледам отново приложението на Булсатком, с друг телефонен номер при регистрацията.  И пак са ми безплатни всички НВО, Синемакс и спортни. В случая го изтеглих заради Раиуно, че ще дават Санремо цяла седмица. А на Булсатком има Раи 1 (на Виваком и А1 няма). След това ще си направя пак регистрация от трети номер (например на майка ми) Grinning Регистрацията на http://qr.bulsatcom.bg трае под 30 секунди, а приложението вече си го имам инсталирано.

Да видим сега за една неделя как ще гледам 3 филма от Менар, трудна задача

# 719
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 732
Не е абонамент, напълно безплатно е ! Може и приложение да е, но е напълно безплатно и с над 600 канала, къде го има това....  Много хубаво приложение е !

Общи условия

Активация на акаунт