Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Сърдечни малформации- тема 9

• 146 125
  • 635
  •   1
Отговори
# 630
anichkaffm Благодаря за включването! А детето има ли някакви оплаквания, следите ли за нещо?
За София - как се случват нещата, трябва ли да имаме направление или е платено? Има ли значение при кой доктор, или всички са добър избор?
Здравейте, за сега дъщеря ми се развива добре, даже тренира спортна гимнастика (след консултация със спортен доктор и д-р Чочкова).  Единственото, което стриктно спазваме: внимаваме да няма кръв в устата, а ако има: антибиотици. При вадене на зъб, рани в устната кухина примерно. А като порасне ни предопредиха, че не трябва да има тотаировки, пирсинги и т.н.
Иначе в София, в НКБ ходим при д-р Маринов от както се е родила, изключително добър и предразполагащ доктор. Ние сме с допълнително здравно осигуряване и координаторът ни организира всичко. До сега не сме чакали много за час: давали са ни най-късно за след месец-два. А в НКБ са супер точни по отношение на спазването на часовете.

# 631
Здравейте,
Моето дете е с тетралогия на Фало, след направена радикална операция септември (тогава беше на 6 месеца).
Подадохме документи за ТЕЛК, минахме комисия началото на декември - въпросите ми са: колко време след това се получава решението, ориентировъчно колко процента дават ако има някоя мама с детенце с Фало и са освидетелствани, както и след това изплащането на пенсията - връщат ли от самото раждане или от освидетелстването?

Благодаря Ви предварително!
Поздрави

# 632
  • Пътеводителят е достоверен, действителността често греши!!!
Здравейте,
Моето дете е с тетралогия на Фало, след направена радикална операция септември (тогава беше на 6 месеца).
Подадохме документи за ТЕЛК, минахме комисия началото на декември - въпросите ми са: колко време след това се получава решението, ориентировъчно колко процента дават ако има някоя мама с детенце с Фало и са освидетелствани, както и след това изплащането на пенсията - връщат ли от самото раждане или от освидетелстването?

Поздрави
Решението трябва да е готово 1 месец, мисля че, след явяването. Би трябвало като сте се явявали да са Ви казали кога и откъде да го получите. С него трябва да отидете в Агенция социално подпомагане (АСП) по постоянен адрес. Ще попълните документи и декларации, ще Ви трябват личните карти и на двамата родители, както и банкова сметка. Ако искате да получите и безплатна годишна винетка, колата трябва да е на името на един от родителите. За нея Ви трябва и големият талон на колата, както и другите ѝ документи - май гражданска и ГТП.

Дават 50%, особено ако няма усложнения, едва ли повече ще Ви дадат. Обикновено е за срок от 2 години.
На моята дъщеря ѝ го подновиха на 30%, след изтичането на тези две години.

Изплащането мисля, че беше около 15то число.

Ако в епикризата от родилното Ви пише, че детето е с Фало, ще започнат изплащането от датата на раждане. За периоди назад във времето вече плащат 50% от месечната сума - 350:2 = 175лв, за всеки изминал месец. До изтичане на срока на ТЕЛК решението, ще получавате по 350лв на месец. За детето с ТЕЛК не се изплащат отделно детски надбавки. Ако имате друго дете - то ще си получава, и ест., ако покривате критериите за детски надбавки.

# 633
Здравейте,

Поздрави
Решението трябва да е готово 1 месец, мисля че, след явяването. Би трябвало като сте се явявали да са Ви казали кога и откъде да го получите. С него трябва да отидете в Агенция социално подпомагане (АСП) по постоянен адрес. Ще попълните документи и декларации, ще Ви трябват личните карти и на двамата родители, както и банкова сметка. Ако искате да получите и безплатна годишна винетка, колата трябва да е на името на един от родителите. За нея Ви трябва и големият талон на колата, както и другите ѝ документи - май гражданска и ГТП.

Дават 50%, особено ако няма усложнения, едва ли повече ще Ви дадат. Обикновено е за срок от 2 години.
На моята дъщеря ѝ го подновиха на 30%, след изтичането на тези две години.

Изплащането мисля, че беше около 15то число.

Ако в епикризата от родилното Ви пише, че детето е с Фало, ще започнат изплащането от датата на раждане. За периоди назад във времето вече плащат 50% от месечната сума - 350:2 = 175лв, за всеки изминал месец. До изтичане на срока на ТЕЛК решението, ще получавате по 350лв на месец. За детето с ТЕЛК не се изплащат отделно детски надбавки. Ако имате друго дете - то ще си получава, и ест., ако покривате критериите за детски надбавки.

Благодаря за отговора.
Днес взех решението, дали са 80% с придружител.
Въпрос относно придружител - имам ли право да работя? Може ли друг да бъде придружител на детето?

# 634
  • Пътеводителят е достоверен, действителността често греши!!!
Тук вече не мога да помогна. За 80% паричките са 450лв.
Успех!

# 635
Тук вече не мога да помогна. За 80% паричките са 450лв.
Успех!

Благодаря Ви! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт