Сърдечни малформации- тема 9

  • 172 083
  • 730
  •   1
Отговори
# 450
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 703
Здравейте. Не сме точно за тук, от месеци се лутам да си намеря мястото във форума, но уви ... Синът ми има малформация на венозната система на единия крак. Вероятно ще правят ангиография в Националната кардиологична болница. Казах ни, че се прави с 24 престой, хоспитализация. Имам 2 въпроса към тези, които са лежали там: 1. Нали ще има възможност да съм с него в болницата? За по време на процедурата ми е ясно, че няма как да знаете, но все пак ... ако някой има представа, ще съм благодарна. 2. В детското отделение ли ще лежи според вас? Знам, че въпросите ми са много тъпи, но съм малко в шок, не очаквах да правим това изследване, то е инвазивно и все се надявах да го пропуснем.
Попринцип няма проблем да си с детето в отделението. Първо колко е голямо самото дете?
За по време на процедурата - тя е в операционна - няма как. Но мисля, че те не лежат в реанимация, така че веднага след процедурата ще го свалят, може би, в интензивният сектор, който е в отделението и след няколко часа ще си пак с него. Предполагам, че в детското отделение в НКБ ще се случат нещата.
Не се тревожи - всичко ще бъде наред. Praynig Hug bouquet

# 451
  • Мнения: X
Да, точно това ми беше и питането. Не знаех, че ангиографията се прави в операционна, в такъв случай е ясно какво следва.
Много ти благодаря.

# 452
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 703
Не мога да го кажа със 100% сигурност, но при положение, че е инвазивна процедура, с пълна упойка (пак не съм 100% убедена) - мониторите и апаратурата са им в операционните...

Само спокойно и позитивно мислене! Успех!!! bouquet

# 453
  • Мнения: 423
Здравейте. Искам да споделя, за тези които са се сблъсквали с проблема  с трудното намиране на пижами с копчета отпред, че днес видях такива в лидъл, цели като размерите бяха от 62-68 до 110 беше най- големия. Лично аз намерих преди това от другаде, но иначе бих взела. Споделям, защото знам колко трудно е да се намерят такива, като разбира се не това е най- важното, а дечицата ни да се оправят.

# 454
  • Мнения: 6
Здравейте, бях писала по-рано за проблема на детето ми, има отвор в междупредсърдната преграда - преди 4 месеца беше 6.5 мм - преди няколко дни ходихме на преглед в Националната кардиологична болница в Сф - оказа се, че отвора по-дългата ос е 13 мм горен синус венозус и вече е съпроводен с анормално вливане на горните вени, явно, че когато отвора става голям кръвта се смесва. Казаха ни да си ходим през 6 месеца на прегледи по местоживеене и след 2 години да отидем отново на преглед в НКБ. Може би тогава ще се изясни, кога ще се прави операция на детето. Попитах доктора, но искам да попитам всички, които са имали подобен проблем, наблюдавали се някакво забавяне в развитието, болести и други проблеми от такъв тип при деца с такъв проблем? Благодаря ви!

# 455
  • Мнения: X
Здравейте пак. Сега искам да попитам още за изследванията.
В кардиологичната болница ли сте правили - ЯМР или компютърна томография? Как са им апаратите там? Има ли опция да отида да направя другаде и с разултатите пак да се върна там? Някой правил ли го е така, или направо в болницата си го правите?

# 456
  • Мнения: 57
здравейте,за  мое огромно съжаление аз съм една от майките с дете с проблем.Синът ми вече е почти на 8 и има аортна стеноза,достигнахме момента за операция,приели са го на комисия имаме и дата.Та той е много  чувствителен и притеснителен,моля ако има мами с деца оперирани в НКБ софия да споделят как е минала операцията,престоя и след това.Много съм притеснена.Благодаря

# 457
  • Мнения: 59
Здравей,
повярвай ми не искаш да знаеш.Въоръжи се с нерви и търпение и вярвай,че всичко ще е на ред!

# 458
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 703
Здравей,
повярвай ми не искаш да знаеш.Въоръжи се с нерви и търпение и вярвай,че всичко ще е на ред!
На мен много ми помогна, че знаех какво да очаквам, точно благодарение на тази тема и майките от нея, които се отзоваха безрезервно към нас.  Hug bouquet

Хората са различни. Аз, за себе си мога да кажа, че съм по-спокойна когато имам максимално много информация. Така съм подготвена за всички сценарии и предварително съм си ги разиграла в главата... и съм по-спокойна. bouquet Peace

# 459
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен мами. От скоро и аз съм от майките на деца с вродени малформации. При нас проблема е в лявата коронарна артерия. Не излизаше от където трябва, а от белодробната аорта. Бебка е на пет месеца и в средата на декември откриха проблема. Наложи се спешна операция, която мина успешно. Обаче за съжаление възникна следоперативен проблем. Появи се периферен фациалис на лявата половина на момиченцето ми. Питането ми е дали при някоя майка се е случвало нещо подобно и как е протекло възстановяването. Надявам се да се оправи бързо!

# 460
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 703
Здравейте и от мен мами. От скоро и аз съм от майките на деца с вродени малформации. При нас проблема е в лявата коронарна артерия. Не излизаше от където трябва, а от белодробната аорта. Бебка е на пет месеца и в средата на декември откриха проблема. Наложи се спешна операция, която мина успешно. Обаче за съжаление възникна следоперативен проблем. Появи се периферен фациалис на лявата половина на момиченцето ми. Питането ми е дали при някоя майка се е случвало нещо подобно и как е протекло възстановяването. Надявам се да се оправи бързо!

За съжаление, не мога да ти помогна с нищо повече от духовна подкрепа.
Лекарите какво казват? Това усложнение очакваше ли се преди операцията?
Кураж!!! bouquet Hug Hug Hug

# 461
  • Мнения: 2
Благодаря за подкрепата! Не сме очаквали такова усложнение и доста сме притеснени.

# 462
  • Мнения: 20
Здравейте, и аз нямам информация за този проблем но може да влезете в групата във фейсбук да попитате и там. 

# 463
  • Мнения: 6 374
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!
Пожелавам здраве и късмет на вас и дечицата! Много хубави моменти и щастие на семействата ви!


От средата на м.12 се опитвам да запиша час за д-р Велковски. Обадих се на телефона на регистратурата на който предишния път записах час, но ме отпратиха да звъня в кабинета на доктора за час. На телефона който ми дадоха 02/921-71-15 никой не вдига вече близо 20 дни. Можете ли да ме насочите на кой телефон мога да се обадя за час.

# 464
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 703
Нямам му телефона, но може за взъннете в отделението - там ще ви кажат повече - поне дали е отпуск и защо не раздават часове от регистратура.
Амбулатория - 02/921 71 08
Клиника - 02/921 71 07; 02/921 71 17;02/921 71 13

Успех! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт