Съсед - Убиец на домашни любимци!!!

  • 12 803
  • 204
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 8 567

А, не, лошият човек е видял, че в двора на съседката има котка, гледал я е алчно дълго време през оградата, примамвал я е, но тя не и не, не иска да прескочи, ядосал се е и я е примамил с антифриз?

# 196
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Сигурна съм, че набезите не са били еднократни, едва ли съседът си държи панички с антифриз по принцип в двора.
Дошло му е до гуша, чувствал се е безпомощен и ... се е саморазправил.


Аз пък съм сигурна, че ти изобщо не можеш да си СИГУРНА каква точно е ситуацията, а си развиваш сценарий въз основа на твои наблюдения или преживявания, случили ли се някъде и някога.

Както и да е, преди стъпката "саморазправил се" има една стъпка наречена "разговор", която тук не се е състояла. Това беше казано от авторката, споменавам, за да не изскочи сега някой със "сигурна съм, че той е направил забележка". И много трябва да се внимава с това "Дошло му е до гуша, чувствал се е безпомощен и ... се е саморазправил", защото например аз не понасям български поп-фолк и дори една песен може да ме накара да се чувствам, безпомощна и че ми е дошло до гуша.  Но не скачам да се саморазправям.

# 197
  • Мнения: 216

А, не, лошият човек е видял, че в двора на съседката има котка, гледал я е алчно дълго време през оградата, примамвал я е, но тя не и не, не иска да прескочи, ядосал се е и я е примамил с антифриз?

Брей, къде се навъди тоя дивашки народ, бе, пиле не може да прехвръкне край селските идиоти.

# 198
  • Мнения: 62
Да се надяваме, че Бог не е толкова гнуслив и с такова чак чувство за собственост, иначе като отидем пред ''двора'' Му, може да викне:
-Ти в Моя двор как смееш да влизаш?!Искаш да оставиш л.... си тук ли?! Петре, викни Черните Twisted Evil да ги отстрелят тия като бъхливи котки!

# 199
  • Мнения: 8 567
Аз съм против саморазправата - както на съседа, така и на съседката.
След като гледаш домашно животно, отговаряш ти за него, не някой друг, безотговорно е да се пускат домашни любимци да се мотат свободно където и да е.


# 200
  • Мнения: 2 751
Е, признавам си...на горкия съсед му е писнало от набезите на котките в лозето и е взел мерки! Най-ме е яд, че ги бяхме обучили да крадат грозде, което после препродавахме, а сега оставам с празни ръце... ooooh!

Темата абсолютно се обесмисли и ще помоля да бъде заключена.


п.п. Благодаря на тези, които са си направили труда и са ми чели постовете и са разбрали, че в случая просто става дума за ненужна жестокост.

# 201
  • Мнения: 12 681
Гледайте си домашните любимци и не смятайте, че всички трябва да се умиляват от тях. Скоро имаше тема - Харесвате ли децата , много мами признаха, че не. Но ако някой каже, че  не харесва котки и кучета, винаги става война.

# 202
  • Мнения: 216
Гледаме си ги. Докато не ни ги отровят, издавят, премажат и пр.

# 203
  • Мнения: 12 681
Гледаме си ги. Докато не ни ги отровят, издавят, премажат и пр.

Ако си ги гледате така , че да не пречат на никого , няма да ви ги отровят, издавят. Ако ги пускате на магистала, може да ви ги премажат, без да са убийци.

# 204
  • София
  • Мнения: 2 009
Гледаме си ги. Докато не ни ги отровят, издавят, премажат и пр.
Гледайте си ги по домовете, не ни ги натрапвайте. Поне за тези, които са в София, важи наредбата на СОС за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни животни на територията на Столична община.
 Чл. 5.  (1) При присъствие на животно домашен любимец на обществено място собственикът е длъжен:
 1.  Да не оставя животното домашен любимец без надзор и да осигурява постоянен и непосредствен контрол върху поведението му.
5.  Да почисти мястото след дефекация на животното домашен любимец.
Който иска, може да я прочете цялата:
http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=36

Общи условия

Активация на акаунт