Съсед - Убиец на домашни любимци!!!

  • 12 779
  • 204
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Тъпото копеле (без извинение), което живее до нас вече окончателно се убедихме, че убива животинките в квартала! До скоро изчезваха котета на други съседи и не бяхме съвсем сигурни, но вчера се наложи да приспим котката си, защото беше отровена с АНТИФРИЗ, който МИЗЕРНИКЪТ е наредил в купички около къщата си.
След като си тъп нещастник и живее сам като скот с още по-психаррската си жена, кое му дава право да причинява такава жестока и болезнена смърт на невинни животинки???ИЗРОДИ!!!
А най-тъпото е, че май нищо не може да се направи срещу такива БОКЛУЦИ!!!

# 1
  • Мнения: 379
Дай снимки, координати, име.

# 2
  • при късмета
  • Мнения: 24 051
Тези купички около къщата му, в неговия двор ли са? Ако да, то тогава надали можеш да направиш нещо.

# 3
  • Мнения: 192
Можеш да се обърнеш към някое от сдруженията за закрила на животните. Ако те не могат да направят нищо, то тогава предполагам, че поне ще те насочат към правилната инстанция. Честно казано не знам в България, колко дейни са тези инстанции, но пък докато не пробваш няма как да разбереш. Не ми се е случвало до сега нещо подобно, но мисля, че това трябва да се направи не виждам какво друго.
Да тръгнете сами да се разправяте с тоя човек, най-много да го озлобите още повече, а няма смисъл от това....  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 841
наредил в купички около къщата си.

Около собствената си къща? В ограден двор? Или върху улицата, която е общинска собственост? Или в двор на кооперация, от който има собствена част?
Това е важно уточнение.

# 5
  • Мнения: 559
Къде се случва това? В събота вечерта бях на гости и един познат обясняваше точно същото, за някакъв,който сипвал антифриз във водата на котките и понеже бил сладък на вкус,те си го пият с охота Shocked ShockedУжас,какъв нещастник!!!

# 6
  • Мнения: 781
Ако сте сигурни и има вече умрели животинки, чиито трупове не са изхвърлени подайте жалба в полицията и прокуратурата. Това е престъпление  по чл.325а от НК.

# 7
  • Мнения: 33
Мисля, че няма значение дали е в неговия двор или не. Това е умишлено причиняване на тежка телесна повреда и смърт и е както преди мене са писали, престъпление по НК.

Писна ми от такива изроди, да се чуди човек утре кой ще му пречи и какво ще ми хрумне. Съжалявам са котката ви  Sad

# 8
  • Мнения: 6 417
Хелоуин е далече, но може да пратите някое съседско дете с кошничка с лакомства с антифриз, за да го пита "Песничка или пакост".  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 5 710
ако искам котка да не влиза в двора ми мисля че има продукти които отблъскват котките и не се чувстват от хората. ама трябва малко човек да се информира.
в случаят има престъпление, факт, ако се докаже, че котката е пила антифриз, което лично за мен е доста странно, познавайки моята котка не си представям как доброволно котка или куче пият антифриз.

# 10
  • Мнения: 18 571
Не одобрявам саморазправа с животни и умишленото причиняване на страдание, но също така не одобрявам "домашни" животни, които скитат из целия квартал. Съседът ви може да е перко, но и вие не сте по-стока след като животните ви имат достъп около неговата къща.

Ако беше сложил отрова във вашия двор, щях да съчувствам.

# 11
  • Мнения: 15 379
Ако подадете жалба в полицията, няма да направите нищо и гадината ще продължи да безчинства.

Решението - съберете отбор бабанки  да го сплашат и побийнат тук-там. Аз така разреших проблема с един безгръбначен, който целеше със сачми кварталните котки, после гълъби.

# 12
  • Мнения: 15 379
Янечек, никой няма правното основание (за моралното е ясно) да причинява умишлена вреда някому - животно или човек. И това е записано в закона.
Друг е въпросът, че полицията дреме.
Именно затова създаването на зоополиция и изобщо на по-строги мерки са категорично необходими. Иначе това води до саморазправа.

# 13
  • Мнения: 14 654
И как ще се докаже, че тоя си слага паничките с цел котките да се отровят? Може да каже всичко, няма как да се докаже, че е със зла умисъл. Не че го оправдавам, просто за пореден път във форума се роптае без никакво основание. Ако си прав - търси си правата в съда, в полицията, не събирай бабанковци да бият.

# 14
  • Мнения: 341
А за какво му е паничка с антифриз до къщата?
Направете снимки няколко дни подред. Малко е кофти, но ако успеете да снимате И котка, която пие, и после трупа й, ще имате нещо като доказателство поне да дойде някой да провери.
Ако наистина полицията не реагира, групата съвестни граждани с големи сърца и силни ръце явно е най-удачното решение.

Общи условия

Активация на акаунт