Съсед - Убиец на домашни любимци!!!

  • 12 826
  • 204
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 131

 newsm10

така е. За да направиш и едното и другото трябва да таиш много злоба и несигурност в себе си. Ако искаш да намериш решение трябва да изпитваш други чувства-съчувствие, съпричастност, толерантност, способност да прецениш доводите на другите.

Добре де, ако някой убие предумишлено детето ти, защото... нещо си там, има си доводи човекът, някакви си негови си... И от закона нямаш никаква подкрепа. Представи си, отиваш с трупчето на детето си, което си обгрижвала и обичала няколко години, то обезобразено, измъчено - и ти казват, че няма какво да се направи, няма как да го накажат убиеца, 'щото... ни е такава системата. (Случва се за съжаление и при убийства на хора, но малко "по-фино".)
И ти ще си толерантна, съпричастна, съчувстваща на убиеца на детето си и ще се опитваш да прецениш доводите му да го направи?! И ще се завайкаш от възмущение, ако разбереш, че докато ти се опитваш да го разбереш, горкия, някой му е отрязал ушите, примерно, защото е отказал да прояви твоята толерантност към убийството на неговото си дете?!
Ти сериозно ли ги мислиш тия и сблъсквала ли си се някога челно със случай на подобна жестокост? Или просто си от много толерантните и широкоскроени, удобно скрити в собствения си ограничен свят, който все още не е имал досег с реалността?

# 46
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
...способност да прецениш доводите на другите.

Хах, не ставай смешна!
Що за довод трябва да имаш, ...


 Peace Също е странно да са ти еднакво ужасни хора, които действително, реално, са измъчвали животни и такива, които в ответ заплашват по форумите, без да са предприели реално действие. Значи пишещият не прави разлика между думи и дела, което принципно е характерно за съвсем невръстни деца.

Дори да ми е неприятно бездомни котки да се събират в двора ми, никога не би ми минало през ума да слагам отрова и да ги убивам така, че да умрат, мъчейки се часове наред. За такива постъпки има една приказка: или го имаш в себе си, или го нямаш.

# 47
  • Мнения: 4 965
Накой спомена, че може дете да се натрови. А каква работа има това дете в чужд двор? Не вярвам някой спокойно да не обръща внимание на децата си ако те просто обикалят по чуждите дворове и къщи. Нали става дума за частна собственост, а не за обществено място?
Докато няма строги закони, съгласно които домашни животни да не се пускат безстопанствено и да няма бездомни животни, до тогава ще има и такива идиоти, които намират начин да си пазят собствеността от набезите им.
Да, методите му са отвратителни, но и не е редно уж домашни животни да ходят по чуждите дворове (кой знае дали редовно не му "минират" пясъчника на децата, не му душат кокошките или не му разкъсват прането, примерно.
Имам домашни животни - те са или у дома, или навън строго под мой контрол. Когато отглеждах котка у дома, специално сложих парче плексиглас на перилата на терасата откъм съседите, за да не може да ходи и по тяхната тераса.
Процесът е двустранен.
Както този с антифриза може утре да отрови и човек, така и този с неуважението към чуждата собственост може утре сам да реши да си изхвърли боклуците или да си направи пикник на двора на комшията, както котката или кучето му ползват същия двор за тоалетна и разходка.
Този с антифриза е точно същия като тези със саморазправата. И той се саморазправя, понеже няма друг вариант. И те предлагат саморазправа, понеже няма друг вариант. И къде ще му излезе краят...

# 48
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 289
А аз мога, след като прочетох коментарите под статиите за намерения заклан по особено жесток начин, коляч на кучета. От "така му се пада на гадината", до "малко му е" и "има Бог!!!".

Янечек, къде го има това?

# 49
  • Мнения: 14 478

Може да подхраните въображението си от други защитници на животни като онзи, който удави и закла с тъп трион убиеца на селските кучета.
Така-само така към убийците на кучета. Само така-линч на площата. Дерзайте.

А-забравих-и кучешката тения има права на човека, опс-права на тенията...

Иначе не подкрепям хората като въпросния съсед-особено що се касае за котки. Котките не стига че кучетата ги преследват, а и такива като този....Виж ако жертвите бяха бездомните лаещи , защитени от закона ценности щях по-малко да съжалявам или поне щях да го оправдая-ухапали са го, болен е от кучешка тения човека и си отмъстил. Но котките какво са му направили питам?

# 50
  • Мнения: 62
Сега намаляват наказанията за жестокост към животни. Било натиск на циганското лоби в парламента, искали да си правят кучешки боеве. Twisted Evil
За Общественото жестокостта към животни е приемливо зло. Twisted Evil
Само страх и ужас за такива садисти! Peace

# 51
  • Мнения: 4 841
Добре де, ако някой убие предумишлено детето ти, защото... нещо си там, има си доводи човекът, някакви си негови си... И от закона нямаш никаква подкрепа. Представи си, отиваш с трупчето на детето си, което си обгрижвала и обичала няколко години, то обезобразено, измъчено - и ти казват, че няма какво да се направи, няма как да го накажат убиеца, 'щото... ни е такава системата. (Случва се за съжаление и при убийства на хора, но малко "по-фино".)
И ти ще си толерантна, съпричастна, съчувстваща на убиеца на детето си и ще се опитваш да прецениш доводите му да го направи?! И ще се завайкаш от възмущение, ако разбереш, че докато ти се опитваш да го разбереш, горкия, някой му е отрязал ушите, примерно, защото е отказал да прояви твоята толерантност към убийството на неговото си дете?!
Ти сериозно ли ги мислиш тия и сблъсквала ли си се някога челно със случай на подобна жестокост? Или просто си от много толерантните и широкоскроени, удобно скрити в собствения си ограничен свят, който все още не е имал досег с реалността?

Супер дебилно изказване. Без извинение.

# 52
  • Мнения: 216



зверство е, така е. Но кой нормален, интелигентен човек в 21 век мисли, че саморазправата е умния   начин да се справиш с даден проблем....?

Нито съм умна, нито ентелегентна, още по-малко пък нормална. Ти ми дръпни котето за опашката, пък гледай ме каква съм бясна кучка. Днеска ще ми отрови котката, утре нож ще ми извади, по-нататък кой знае какво. И пред некролога ми ще се чудят разни кръгове "Мисъл", за чий съм ходела по тъмно с пола...

# 53
  • Мнения: 41 789
A от къде се знае какво точно има в купичките? Може да не е антифриз, а друга отрова за голи охлюви примерно. Да си тровиш голите охлюви в градината е напълно законно. Може да каже, че си върши някакви експерименти и му трябва незамръзнала течност. Ако някой сложи даже в собствения си дом забранена отрова като цианкалий например, това е подсъдно. Но да оставиш в двора си разрешени вещества не може да е наказуемо.

# 54
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Но да оставиш в двора си разрешени вещества не може да е наказуемо.

Кои отрови са разрешени и се продават свободно у нас?  

# 55
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 289
зверство е, така е. Но кой нормален, интелигентен човек в 21 век мисли, че саморазправата е умния   начин да се справиш с даден проблем....?

Ти сигурно вярваш или поне се примиряваш с правосъдието, затворено в законите. Много изроди не само че заслужват саморазправа, но и разбират само от това.

# 56
  • Мнения: 15 379
Антифризът е течност с особености на съхраняване и не може достъпно да го сипваш в купички и да го оставяш ей-така.
Опаковката, в която е съхраняван не може да се изхвърля свободно в контейнерите за смет. Но отново това не е разрешено по правен път.

# 57
  • Мнения: 41 789
Но да оставиш в двора си разрешени вещества не може да е наказуемо.

Кои отрови са разрешени и се продават свободно у нас?  

Всякакви селскостопански отрови за вредители и пръскане на растенията.
А антифризът не е отрова. Може да е отровен, ама това важи за много неща.

# 58
  • Добрич
  • Мнения: 1 151

Нито съм умна, нито ентелегентна, още по-малко пък нормална. Ти ми дръпни котето за опашката, пък гледай ме каква съм бясна кучка. Днеска ще ми отрови котката, утре нож ще ми извади, по-нататък кой знае какво. И пред некролога ми ще се чудят разни кръгове "Мисъл", за чий съм ходела по тъмно с пола...
а защо трябва да ти дърпам котето за опашката.../ По твоята теза.... то нека да влезе котето ти в моята собственост , пък стой да гледаш каква съм бясна кучка....
и след като смятате , че око за око е най-висшия закон между хората, действайте......така както животното /кучката/ във вас подсказва

П.С По предното изказване за детето, измъчването му и всичките други написани глупости.... точно не ми се искаше да коментирам....

Бих си позволила да дам съвет... Използвай въображението си за справяне с проблемите ... не си ги измисляй

A.... и да не ти дава Господ да се налага да спасяваш детето си....

soryy
излизам от темата
не ми се спори с недорасляци

# 59
  • Мнения: 62
Аз не бих спорила с лишените от сърце и чувство за хумор./Кво значи ''котка без надзор''? Laughing/ На хората, които живеят в къщи, котките се разхождат по двора, на покрива, по оградите...
Дори не ща да знам кво има в душата на човек, полудял от гняв, щото котка му е влезнала във ВЕЛИКИЯТ имот? ShockedДуми неам...
Око за око и толкова! Peace

Общи условия

Активация на акаунт