Съсед - Убиец на домашни любимци!!!

  • 12 800
  • 204
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 478
Само котки ли убива? Някое куче не е ли ритнало камбаната?
Жалко за котките.

# 16
  • Мнения: 15 379
Янечек, именно, защото е недоказуемо. Всъщност доказуемо е - зареждаш се под дувара и снимаш как тоя налива паничките или зарежда двуцевката.
Това е доказателствен материал, който няма да трогне ни беге полиция, ни беге съд.
И да се докаже нещо, просто ще му друснат една смешна глоба и мръсната гад ще продължи, най-вероятно с друго средство да трепе.

Пак казвам - докато не се предприемат адекватни мерки срещу садистите, то саморазправата е единствения начин.

# 17
  • Мнения: 14 654
Как ще докажеш питам, че сипва антифриз, за да отрови котките? Това, че котката е дошла да пие, нищо не доказва. Може да каже, че го прави, за да гони мравки или каквото и да е друго идиотско обяснение.

# 18
  • Мнения: 341
Аз пак питам, как се доказва, че антифриз в купичка НЕ Е сипан срещу животни, които пият от купичка. За толкова години не съм видяла мравка да лази по купичката с водата на котките.

# 19
  • Мнения: 14 654
В съда трябва да се докаже, че този човек умишлено е убивал котки, не се приема за виновен по подразбирани и той да доказва невинността си. Не ме ли разбирате наистина?

# 20
  • Мнения: 48 057
Може ли информация как се държат настрана котки от двор , какво са тези отблъскващи продукти
Мерси предварително

# 21
  • Мнения: 5 892
Ако паничките са в собствения му двор нищо не може да направите/ най-вероятно налива антифриза у тях и просто изкарва паничката навън/. Янечек го я обяснила много добре. Освен като си обичате толкова много домашния любимец да бъдете по-отговорен собственик. Домашното животно няма работа в чужда собственост. Съжалявам, че за такива любители на животни няма глоби.

# 22
  • Мнения: 14 654
А според мен глобите трябва да се налагат на собсвениците - пуснал си си котката в двора на съседите, тя му е разровила луковиците, получаваш глоба. Да видим дали няма котките да си седят в собствените дворове. Да не говорим, че може съседът да има деца, които котката да зарази с някоя тения, защото се е изакала в пясъчника на детето. Има две страни и тази работа, както всяка друга.

# 23
  • Мнения: 8 956
А, той защо го прави  newsm78
Колко са потърпевшите котки? Те бездомни ли са и ако не, защо са оставени да се разхождат без надзор?

# 24
  • Мнения: 5
Мисля, че няма значение дали е в неговия двор или не. Това е умишлено причиняване на тежка телесна повреда и смърт и е както преди мене са писали, престъпление по НК.

Няма значение много ясно. Независимо дали котките са на изрода или са на съседа или са улични, той реално ги мъчи с тази отрова. Така че имат право да пуснат жалба. Друг е въпроса, че като отидат да пуснат жалбата в полицията ще почнат да им обясняват точно същото, как това си е неговия двор и едва ли не той вътре може и трупове да си разчленява, но те нищо не могат да направят. Според закона всеки който умишлено причинява смърт и мъчение на животно се наказва с до 5 години затвор. Никъде не е упоменато животното домашно ли трябва да е, улично ли, негово ли, съседско ли....

# 25
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
А според мен глобите трябва да се налагат на собсвениците - пуснал си си котката в двора на съседите, тя му е разровила луковиците, получаваш глоба. Да видим дали няма котките да си седят в собствените дворове. Да не говорим, че може съседът да има деца, които котката да зарази с някоя тения, защото се е изакала в пясъчника на детето. Има две страни и тази работа, както всяка друга.

Абсолютно съм съгласна с теб. Братовчед ми живее в къща. Веднъж питбула на съседа(който свободно се разхожда из двора, при отсъствието му) беше скъсало мрежта и беше влязло в двора му. Разминаха се на косъм и той и вързаното му собствено куче, защото вързаното куче е почти в невъзможност да се защитава. Обаче от инспектората много бързо реагираха. Бързо дойдоха, намери се телефона на съседа и направо го изкараха от работа и го зъдлжиха да се прибере веднага. Накарах го за негова сметка да оправи и обезопаси цялата ограда и го глобиха.
Що се отнася до приспособленията да държат котки, кучета и гризачи далеч, не знам как го виждате. Тези уреди не могат да действат само от едната страна на оградата, те ще действат на същото разстояние и от другата. Това значи че животното не може да си стои даже вкъщи.

# 26
  • Мнения: 131
Не одобрявам саморазправа с животни и умишленото причиняване на страдание, но също така не одобрявам "домашни" животни, които скитат из целия квартал. Съседът ви може да е перко, но и вие не сте по-стока след като животните ви имат достъп около неговата къща.

Ако беше сложил отрова във вашия двор, щях да съчувствам.

Сори, че го пратих като лично, всъщност тук исках да го постна, но натиснах съседния бутон.

Ами ако някой ден детето ти се заиграе навън и се натрови някак от нещо подобно, пак ли ще си на същото мнение? Или се нареже на нещо, което някой умишлено е оставил пред неговия собствен дом. Или съседката го почерпи с бонбон с антифриз, че и е писнало да и квичи под прозореца малкият пикльо, докато си гледа сериала, м? '

А ние тук бихме ти съчувствали само ако са дошли у вас да го направят. Иначе, отсега да си знаеш, че като ти се случи нещо подобно на детето, дори и не в тези размери, можеш да се сетиш за тази тема и мнението си тук.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 009
И аз бих искала да кажете хуманния начин да разкарам "домашните" котки на съседите от моя двор. Хич не е приятно като ги пуснете да препикават и да си ръсят бълхите в чуждата собственост. После аз трябва да им дишам миризмите и да им рина лайната.  ooooh!

# 28
  • Мнения: X
А, той защо го прави  newsm78
Колко са потърпевшите котки? Те бездомни ли са и ако не, защо са оставени да се разхождат без надзор?

И каква би била разликата като получиш отговорите на тези въпроси? Бездомни или безнадзорно разхождащи се котки могат да се тровят, така ли?
Аз бих положила много усилия такъв да го направя инвалид без да ме хванат, пък кой каквото ще да си мисли. Въобще не ме интересуват мотивите му.

# 29
  • Мнения: 216
Абсолютно нищо не можете да му направите, що се отнася до законови мерки. Не сме се цивилизовали до там. Разчитайте на въображението си.

Общи условия

Активация на акаунт