Първи клас - 11 ОУ или 105 СОУ, къде и при кого?

  • 12 030
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте мами,
Имам момиченце, което тази година ще е в първи клас. Най-близките ни училища са 11 ОУ- Дианабад и 105 СОУ, Дианабад.  За 105, ако някой има информация за г-жа Гергана Стоилова и г-жа Моника Велкова моля за мнения.
И изобщо, ако някой има актуална информация за двете училища моля да я сподели.
Благодаря ви предварително!

Последна редакция: пн, 13 яну 2014, 11:49 от Фран Джонсън

# 1
  • София
  • Мнения: 188
И ние сме пред същата дилема, ако някой има желание да сподели мнение и/или опит ще е чудесно.

# 2
  • Мнения: 3
Записвам се да следя темата  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1
Здравейте, присъединявам се към темата и нас ни гризат същите въпроси Simple Smile

# 4
  • Мнения: 115
Здравейте,
включвам се и аз с наблюдаването на темата, следя и двете училища и ще подаваме документи.

# 5
  • Мнения: 34
Здравейте,двете ми деца учат в 105 СОУ.
Гергана Стоилова беше учителка 2 години на голямото ми момче в занималнята.По-сърцат учител не бях виждала.С децата се държи като със свои,преживява техните неволи,защитава ги,подкрепя ги и много помага.
Момчето ми завършва 4 клас и това е последната му година с Папазов.
Папазов и Стоилова ако сега трябва да избирам от тях,щеше да ми е много трудно.И двамата са невероятни хора и след това учители. Към днешна дата,мога да ги нарека дори приятели,не просто учители на детето ми.

# 6
  • София
  • Мнения: 136
Ще следя и тази тема, въпреки че тя повече се ориентира към 105.
Аз клоня повече към 11 ОУ, но пък за него няма почти никакви отзиви 

# 7
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Най-добре е да говорите с учителите лично.
Всяко дете има нужда от различен подход и това е разбираемо, имайки предвид различния темперамент на различните хора.
Учителите в 11 ОУ работят в сутрешната смяна, а учителите в 105 СОУ тази седмица са втора смяна, а от 05.02. ще бъдат сутрин.

# 8
  • Мнения: 197
Здравейте,
Ние в момента сме в подготвителна при Г-жа Стоилова. За мен е малко странна (грижи се за тях като за свои деца) , но за децата е супер госпожа. Много я обичат. И по-голямата част от децата ще останат при нея и ние разбира се  Rolling Eyes . Ако имате конкретно питане питайте. Колкото до 105 - води си едно от добрите училища. Работят по няколко програми. Имат безплатна закуска. Обяда е 1.40 на ден.Осигурена е занималня за желаещите. Има модерен балет, карате, фехтовка, народни и модерни танци в училището. Английският беше упоменат по-горе. Води се училище с ранно изучаване на езици. В зависимост от паралелката и езика е различен. В първи клас имат по 2 часа на седмица езиковите паралелки и възможност за един час в останалите като СИП. От втори клас всички задължително имат език. След 4 клас се прави оценка на всяко дете и може детето да се прехвърли в друга паралелка. Поне на нас така ни обясниха. Не знаем как ще стане на практика.

Последна редакция: вт, 04 мар 2014, 21:14 от sisi73

# 9
  • Мнения: 3
Здравейте,някои може ли да сподели мнение за 129 ОУ за първи клас.и знаете ли в кои училища има изучаване на испански език от първи клас.

# 10
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Здравейте,някои може ли да сподели мнение за 129 ОУ за първи клас.и знаете ли в кои училища има изучаване на испански език от първи клас.

Доколкото знам, в 11 ОУ и в 49 ОУ в Сухата река, освен в гореспоменатото. Конкретно обаче не мога да кажа нищо.

# 11
  • София
  • Мнения: 124
В 11 ОУ децата учат само първа смяна. Как е в 105?
През настоящата година първокласниците в 11 ОУ са по над 30 деца в паралелка. Моля да кажете по колко са в 105.

# 12
  • Мнения: 115
Здравейте,
синът ми е в първи клас 11 ОУ и не са по над 30 деца, а като гледам и другите 2 класа не ми се виждат толкова големи.

# 13
  • София
  • Мнения: 124
Казвам го, защото гледах списъците с приетите деца в първи клас. Ако не са се записали всички приети, може и да са по-малко.
При всички случаи това, че са по-малко, ме радва - значи и ние ще сме там.
Beboo, може ли да попиташ за име на учителка, която препоръчват за следващите първокласници?

# 14
  • Мнения: 115
Здравей Marigold,
нямам информация за следващата година, но ще попитам класната на сина ми.
Като цяло съм много доволна от училището, а за учителките мога да кажа само положителни неща. Класната си я избрахме по препоръка на съфорума, за което ще съм й вечно благодарна.
Самото училище е много спокойно. За други училище не мога да давам мнение, тъй като нямам лично наблюдение. В момента съм по майчинство и често имам възможност да взимам сина ми на обяд, както и да поседим на двора да си играят децата - всичко е спокойно и не съм наблюдавала да има проблеми с по-големи ученици или външни лица. Имат много допълнителни занимания
С две думи нормално и спокойно квартално училище.

Общи условия

Активация на акаунт