Триместъра отминава, а августовските мъници се готвят за ритници

  • 23 875
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 247
Относно Доплера, на мен лично би ми спестил много притеснения, казвам го от опит. След 2 миседа, с третата ми успешна бременност тръпнех в страх ежедневно дали бебето има пулс. Случвало ми се е на няколко пъти и то втория и третия триместър да тичам по спешност до частния кабинет на АГ-то за да чуя има ли пулс, тъй като в продължение на известно време не съм усещала мърдане...а това са си пак пари и нерви отвсякъде. Така че всеки се преценява за себе си. Както и с БХС-колкото и да е неточно, все е леееко показателно и поне отчасти укротява изстрадалата ми душа. На този етап 50 лв за скрининг и 100 лв за доплер не ме събарят финансово, за това лично за себе си съм преценила, че искам и ще си го позволя.

# 691
  • Мнения: 2 965
Добро утро и от мен!  bouquet
Честито за прегледите и за ФМ на момичетата, които ги направеха! Heart Eyes имаме си за сега и едно момченце, май всички сме нетърпеливи за пол, но преди всичко се моля всичко да е наред! Praynig
Приятен ден момичета!

# 692
  • Варна
  • Мнения: 11 340
За доплера аз също мисля, че не си заслужава чак толкова, наистина не трябва да се вкарвате толкова много във филми. Вие сега ако треперите толкова много, утре няма да дадете да падне и косъм от бебето. Все пак не трябва толкова да ги изнежваме тези деца. Но това си е мое мнение.

Какво общо пък може да има доплера с изнежването на децата?! Rolling Eyes Нито едно от децата ми не е изнежено по никакъв начин.  Naughty

Аз си го купих предния път за собственото си спокойствие, много хубаво ми беше да слушам сърчицето на бебето, всеки път, когато ми се приискваше и всеки път, когато се чувствах притеснена от това, че не го усещам да мърда (дъщеря ми беше много буйно бебе и риташе постоянно, докато синът беше много спокоен и имаше дни, в които почти не помръдваше). Преди 30 години и почти никакви изследвания не са правили, защо сега правите ФМ, например?! Както знаем, за всяка една бременна, спокойствието трябва да е на първо място. Peace Аз, лично, без него се вкарвах във филми, с него си осигурих спокойствие.  PeaceВсеки преценява за себе си дали иска да си го купува или не.

Само да кажа на момичетата, които решиха да си го купят да не очакват да чуят нещо преди 5-6 месец, в никакъв случай не е толкова мощен като професионалните такива, с които разполагат лекарите (поне при моя беше така). Peace

Всеки път ли ви наблюдават на ехограф?  newsm78

Досега съм ходила два пъти на частно - и двата пъти ме гледаха на ехограф (платих само първия път). Peace По ЗК съм си избрала лекар, за когото знам, че всеки път гледа на ехограф, а не прави само двата, които се "полагат по ЗК". Peace

Хот Ели, дано не е нещо притеснително! Чувала съм за случаи, в които по време на бременност миоми се резобират, дано и при теб така да стане. Peace Радвам се за хубавите резултати от ФМ и при теб!

За пола - предния път на ранната ФМ, в 13 г. с., докторът беше 100% категоричен, че бебето е момче (имам го записано дори Party). Знам, че е по-лесно да се установи/познае пола, ако е мъжки. Ще видим дали ще успее да ми каже нещо този път. Party

# 693
  • Мнения: 379
Момичета, аз да попитам за тези доплери.
Имат ли вредно влияние върху бебчо? И може ли да се използват често?  newsm78
Сега от вас научих, че съществуват и за домашна употреба.  newsm78
Изостанала съм с тази техника.  newsm78  Laughing

# 694
  • Мнения: 190
Къде сте се ориентирали да следите бременността по ЗК?

# 695
  • Egypt
  • Мнения: 132
На мен ми потвърдиха пола сега (на първия преглед казаха с 60% сигурнст, сега е вече 99% в 12+2 гс) и го написаха дори, и приложиха снимка за доказателство, ще я кача по- късно във ФБ. Тази нухална гънка, която се мери на ранната ФМ е точно показателна за Даун. Всичко е наред за момента, в 20-та гс е следващата ФМ, има доста време, ще чакам.

Аз не издържах на постоянното гадене и повръщане и пих Navidoxine, действа като приспивателно, и   се чувствам супер. Интересното е, че на същите лекарства, произведени в друга държава, със същите съставки, пише различни неща- на едното пише да не се приема през 1-вия триместър на бременността, на другото- че е напълно безопасно за бременни  #Crazy

# 696
  • Мнения: 609
faima и аз съм много зле още с повръщането и направо незнам какво да правя, немога да се храня нормално, да пия вода, нищо уффф....  Tired

# 697
  • Мнения: 2 104
Аз днес съм като парцал, мотам се от сутринта по пижама, събудих се към 2ч и до сутринта не съм мигнала Mr. Green
 faima , момченце ли казаха ,че ще е ? Вие нали си имате госпожица , дано ако сте искали мъж да е вярно/ снимки няма да мога да видя , нямам ФБ/ Hug
 Аз след момченцето имах предпочитания за пола, но след двата аборт бях сигурна ,че ще имам успех, когато се примиря и наистина стана така. В началото на ноември изведнъж си помислих ,колко ще е хубаво да гушкам бебе, без значение от пола. И се оказах бременна. Сега наистина нямам претенции, само да е живо и здраво. Баткото иска " две момченца " Mr. Green Таткото пък е категоричен, че пак е момченце Crazy Лицето ми е чисто, нямам пъпки, не ми се хапва сладко, също като първата бременност, та ще видим.....

# 698
  • Мнения: 115
Момичета като се дава кръв за БХС има ли значение дали е на гладно или не.

# 699
  • София
  • Мнения: 2 164
Момичета като се дава кръв за БХС има ли значение дали е на гладно или не.
Не.

# 700
  • Sofia
  • Мнения: 813
Привет момичета, честито на всички за хубавите резултати, не съм от активните, но съм на работа и през телефона едно,че има рестрикции, а и е по-бавно, на работното място нямам нет :'( добре съм, но нещо ме друса нервата, нещо съм по- нетърпелива от всякога. Чувствам се дебела и имам киселини:-(.
 на 6.02 съм на БХС във Фемина, много се вълнувам при д-р Цолова, иска ми се да имаме момченце, но и на още една мома няма да се разсърдя:-P
На всички Ви спокойни дни и хубаво настроение желая<3 ще гледам да се включвам по-често.

# 701
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
 Баткото иска " две момченца " Mr. Green Таткото пък е категоричен, че пак е момченце Crazy Лицето ми е чисто, нямам пъпки, не ми се хапва сладко, също като първата бременност, та ще видим.....
[/quote]
 Здравейте и от мен, осмелих се да се включа. При мен ситуацията  е същата, само дето аз не смятам така - гади ми се много повече от първия път, цялото ми лице е в пъпки, макар че дори през пубертета не съм имала, с две думи нищо общо с първата бременност. След толкова дълго чакане /около 4г/ честно казано ми е все едно какво ще е , важното е да е живо и здраво, но все пак тайничко се надявам да е момиченце. Лека бременност на всички!

# 702
  • Egypt
  • Мнения: 132
Аз днес съм като парцал, мотам се от сутринта по пижама, събудих се към 2ч и до сутринта не съм мигнала Mr. Green
 faima , момченце ли казаха ,че ще е ? Вие нали си имате госпожица , дано ако сте искали мъж да е вярно/ снимки няма да мога да видя , нямам ФБ/ Hug
 Аз след момченцето имах предпочитания за пола, но след двата аборт бях сигурна ,че ще имам успех, когато се примиря и наистина стана така. В началото на ноември изведнъж си помислих ,колко ще е хубаво да гушкам бебе, без значение от пола. И се оказах бременна. Сега наистина нямам претенции, само да е живо и здраво. Баткото иска " две момченца " Mr. Green Таткото пък е категоричен, че пак е момченце Crazy Лицето ми е чисто, нямам пъпки, не ми се хапва сладко, също като първата бременност, та ще видим.....

Да, момиче имаме, сега казаха- момче, да видим. И аз нямам претенции, каквото е, но пък родата ще изпадне в дива радост  Laughing Снимката е на бебето, и една стрелка сочи в онова му място, и пише XY  Crazy

faima и аз съм много зле още с повръщането и направо незнам какво да правя, немога да се храня нормално, да пия вода, нищо уффф....  Tired

Посъветвай се с твоя лекар, и пий нещо, знам в Бг Деган изписват, на мен не ми помогнаха, само това последното лекарство, което споменах, ме оправя. Отвратително състояние е, наистина, поне да беше само сутрин, а то нон стоп.

# 703
  • Мнения: 367
 И аз имам много пъпки.Чудя се какво да ги правя.Сестра ми е много доволна от едно лекарство,с което ги маже,но в него има АБ и не става за мен

За какъв пол говорят пъпките ми Grinning

# 704
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
За какъв пол говорят пъпките ми Grinning

За момиченце,но това са доста абстрактни вярвания Peace

Общи условия

Активация на акаунт