Не се справям с възпитанието...

  • 2 584
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Щом толкова и липсва баща и, защо  не поговориш с нея или...не, по- скоро тати да поговори с  нея да и каже, че докато него го няма разчита тя да помага на мама, за бебето....т.е. тати да си има заместник в къщи....

Мисля, че ще се почуства много по- добре, ако знае, че тати вижда, че тя е голямо момиче вече и т.н. и т.н.....

Аз лично бих пробвала този вариант..може и да не стане нищо...но от опит глава не боли  bouquet


И аз щях да предложа същото!  newsm10

# 16
  • Мнения: 2 498
Иви , наистина е трудно с 2 деца....при нас каката е на 7 год., но пак ревнува...и аз мисля, че е проява на ревност от страна на дъщеря ти....все пак е на 5г.....
Застани сериозно и не се отпускай....няма майка ,която да неможе да се справи с някаква ситуация, особено относно децата си....търпение и воля и всичко ще се нареди....

# 17
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Иви, каката може и да не проявява открито ревност, но ти поговори с нея. Нашата кака също много се занимаваше с малката, но когато останехме двете сами, не пропускаше да отбележи колко ни е добре заедно само двете. Аз го възприех като сигнал, че ревнува. Това беше точно по същото време- докато Василена стана на около годинка и 2-3 месеца. А вчера какичка беше направила в детската градина "Валентинка" за сестра си, не за мен. Това също е решение - пусни я на градина, не се претоварвай през деня и с двете. Така вечерта ще имаш сили да се справиш  с изблиците, да не говорим колко по-спокойни ще са ви заниманията, защото тя ще има какво да ти разкаже, пък и да ти покаже рисунка или нещо друго, направено за теб.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 822
Щом приспя малкия и сядам да се занимавам с нея.Тя всъщност сама почти нищо не прави.Рисуваме,решаваме задачи,пишем буквички,даже на компютъра оцветяваме заедно.Карам я да ми помага за дребни неща,сервира масата.И аз все й повтарям че без нея нямаше да се справя,че тя ми е помошницата.
ааа ти си перфектна майка. Как се справяш със всичко просто незнам.

# 19
  • Мнения: 535
Аэ имам дъщеричка на 4г.Скоро очаквам бебе и от сега се притеснявам как ще се справя.Мисля си,че e най-труден момента когато голямото дете трябва да свикне с мисълта,че вече не е само.А това става с времето,но докато всичко се нареди бая нерви ще иэраэходим!!!

# 20
  • Мнения: 1 071
Хъгси,не ми се подигравай,и ти ще дойдеш на моя хал Naughty
 
Е,благодаря ви все пак за идеите.Добре,сутринта няма да я оставям сама,ще намеря някакво решение,но аз не мога все да съм с нея,нали?И изобщо,аз не смятам че трябва все да я надзиравам какво прави,за да я "хвана" в крачка.Мисля,че тя не е малка,за да разбира какво може и какво не да прави.то ако в това е въпроса,аз мога и в захарницата да не оставям захар,да й скрия всичко за рисуване...но едва ли това е начина.Не искам детето мви да расте в страх и да се крие от мен за да прави нещо "забранено".Щото като е някоя от бабите й в къщи тя точно така прави.
За разговора с баща й-правили сме го.Даже той я стимулира и й носи подаръци като се прибира-пръстенче,бонбони,нещо малко.но не помага особено.
Днес следобяд,след като се наревах хубаво и събрах сили,се занимавахп час с нея.Опитах и между другото да я попитам защо прави тези неща,но тя не ми отговаря.

# 21
  • Мнения: 1 220
  Иви, моя син е на 7г и  като свърши нещо изненадващо гениално на въпороса ми "защо" дежурният отговор е "не знам"! На 5 години едно дете си е малко дете!
Като те стегна шапката, пак си поплачи действа разтоварващо, а  и на теб ти се е събрало много с това отсъсътвие на мъжа!!!
Ще се справиш!

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 822
Хъгси,не ми се подигравай,и ти ще дойдеш на моя хал Naughty
Хич не ти се подигравам, мила. Наистина го мисля. Аз със сигурност не бих се справила и бих потърсила някой да помага.

# 23
  • Мнения: 3 271
Сигурна съм, че е свързано с липсата на тати. Момиченцата са много по-привързани и определено имат много нужда от бащите си. От личен опит говоря. Сина ми е почти на същата възраст и има нужда само от мен, но малката (на 3 г.) все за баща си пита. Така се случи, че за първи път в съвсместният ни живот се налага да сме разделени, идва си един път месечно за уикенда и виждам как различно се отразява на двамата. Отделно не бива да се подценява твоята лична умора (особено след цяла нощ кърмене и накъсано спане), а и емоционалният фактор от липсата на любимият човек.
Сигурна съм, че след 2 седмици нещата ще се нормализират при вас.

# 24
  • Мнения: 1 073
Иви, не се стряскай от ситуацията. Аз също съм изпадала в подобна, а и за съжаление и сега от време на време изпадам.Считам, че дори е нормално. Ние сме хора все пак, трупаме умора/ домакинство, деца -  2 , породени, бачкане и т.н./ и това се отразява както на нас така и на оклоните- деца + съпруг. Опитай се да отделяш на себе си малко време за разтоварване и със сигурност ще се почувстваш по-добре. Светла има проблем - този с напикаването, нощем. Вземи се в ръце, заведи я на лекар и се консултирай. Обръщай и малко внимание, води я да играе с други деца, сигурно стоенето и вкъщи я затормозява. Ако има в Ямбол увеселителни заведения я заведи, нищо не пречи да идете всияки, заедно с беба и т.н. Пожелавам ти успех и горе главата!

# 25
  • Мнения: 1 071
Днес сме по-добре.Светла,де.Иначе аз пак не съм спала цяла нощ.Това не е накъсано спане,аз от 5 месеца една нощ не съм спала като човек.Ако имам късмет ставам през 3 часа,а доста често спя само по 3 часа.Светла си ходи на градина,но в момента съм сама и няма ко й да ми я води и прибира.По същата логика,заради студа и не мога да я изкарам навън да играе,а тук почти нямам познати с деца на нейната възраст,с които да я събера.Помогнахте ми много с окуражителните отговори.Наистина грешката ми беше че не й организирах програма.Предния път като бяхме сами направих така че да е заето всяка минута и нямахме проблеми.Но тогава и времето беше топло,и тя ходеше на градина и капваше.
За лекар сериозно трябва да разпитам,но според вас на психолог ли да я водя или на уролог?

# 26
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Днес сме по-добре.Светла,де.Иначе аз пак не съм спала цяла нощ.Това не е накъсано спане,аз от 5 месеца една нощ не съм спала като човек.Ако имам късмет ставам през 3 часа,а доста често спя само по 3 часа.Светла си ходи на градина,но в момента съм сама и няма ко й да ми я води и прибира.По същата логика,заради студа и не мога да я изкарам навън да играе,а тук почти нямам познати с деца на нейната възраст,с които да я събера.Помогнахте ми много с окуражителните отговори.Наистина грешката ми беше че не й организирах програма.Предния път като бяхме сами направих така че да е заето всяка минута и нямахме проблеми.Но тогава и времето беше топло,и тя ходеше на градина и капваше.
За лекар сериозно трябва да разпитам,но според вас на психолог ли да я водя или на уролог?
Мила напълно те разбирам свиква се с безсънието. Аз от 1година съм така, моя син не ще и не ще да спи, нощем спи по 7-8 часа от които се буди по 20-30 пъти, казаха ми. Денем положението е почти същото, спи 1-2 пъти за по 30мин. максимум 1ч. в най добрия случай. Казаха ни че до 3г. ще се оправи.

# 27
  • Мнения: 1 220
 Иви, аз със съна съм така 7ма година!
Защо студа ти пречи да я водиш и прибираш от градина?! Далече ли е детската градина от вас?!

# 28
  • Мнения: 2 978
Днес сме по-добре.Светла,де.Иначе аз пак не съм спала цяла нощ.Това не е накъсано спане,аз от 5 месеца една нощ не съм спала като човек.Ако имам късмет ставам през 3 часа,а доста често спя само по 3 часа..........
Мила напълно те разбирам свиква се с безсънието. Аз от 1година съм така, моя син не ще и не ще да спи, нощем спи по 7-8 часа от които се буди по 20-30 пъти, казаха ми. Денем положението е почти същото, спи 1-2 пъти за по 30мин. максимум 1ч. в най добрия случай. Казаха ни че до 3г. ще се оправи.


Олеее Тинка, как 3 бе..на мен ми казаха 2-2/5 Sick...???

п.п. Това недоспиване е кошмар... Cry

# 29
  • Мнения: 139
Иви,относно гризането на ноктите искам да ти кажа ,че се продава един лак за нокти  който е толкова горчив,че Светла  ще спре да си докосва пръстенцата до устата.Напълно безвреден е.На шишето пише - NO BITE и е прозрачен.
Само с него успях(след 8 годишна борба) да отуча голямият ми син да си гризка ноктите!          Дано ти помогне!!! smile3521

Общи условия

Активация на акаунт