Не се справям с възпитанието...

  • 2 584
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 073
Иви, радвам се ,че сте по-добре вкъщи. Относно лекарят , мисля че е добре да се консултираш със детски психолог и ако се налага ще заведеш после детето, за да си поговорят с лекаря. Ако се налага и на уролог. Успех и не се отчайвай!

# 31
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Днес сме по-добре.Светла,де.Иначе аз пак не съм спала цяла нощ.Това не е накъсано спане,аз от 5 месеца една нощ не съм спала като човек.Ако имам късмет ставам през 3 часа,а доста често спя само по 3 часа..........
Мила напълно те разбирам свиква се с безсънието. Аз от 1година съм така, моя син не ще и не ще да спи, нощем спи по 7-8 часа от които се буди по 20-30 пъти, казаха ми. Денем положението е почти същото, спи 1-2 пъти за по 30мин. максимум 1ч. в най добрия случай. Казаха ни че до 3г. ще се оправи.


Олеее Тинка, как 3 бе..на мен ми казаха 2-2/5 Sick...???

п.п. Това недоспиване е кошмар... Cry

То където са 2,5г. там са 3г. то щом до сега сме издържали, не мога да си представя още 2г. по този начин, тази 1г. ми се стори цяла вечност.

# 32
  • Мнения: 2 978
То където са 2,5г. там са 3г. то щом до сега сме издържали, не мога да си представя още 2г. по този начин, тази 1г. ми се стори цяла вечност.

Абе така е, ама мен и 1 ден недоспиване ве4е ми е много Cry

# 33
  • Мнения: 45
и аз съм с бебе на 4,5 месеца и кака на 6г.-но каката ходи на градина винаги когато са здрави всички деца иначе лудвам в къщи-но подобни глезотии аз не мога да търпя.на мен не ми се е случвало подобно нещо напротив много ми помага в къщи и за бебето.или ти е мслко разглезена или ревнува и то много.

# 34
  • Мнения: 983
Ох, Иви, защо ли като те чета и все повече ми заприличва на нашата история. Баткото също е на 5г., незнам ревност ли е, какво newsm78 но гледа по всякакъв начин да ми привлече вниманието, включително и с бели.
Аз го пращам на ДГ иначе, не бих издържала на напрежението, когато е болен и не ходи на ДГ, вярвай ми имам чувството, че не мога да си сдържам нервите, почти цял ден съм с главоболие от постоянното напрежение, като имаш предвид, че аз нямам безсънни нощи, а при теб направо..... #Crazy #Crazy
Искренно ти съчувствам и дано по-бързо отминават тези трудни периоди Praynig Peace

# 35
  • На небето
  • Мнения: 5 530
То където са 2,5г. там са 3г. то щом до сега сме издържали, не мога да си представя още 2г. по този начин, тази 1г. ми се стори цяла вечност.

Абе така е, ама мен и 1 ден недоспиване ве4е ми е много Cry

Аз издържам някак, понякога и тати го взима сутринта докато аз поспя малко. Това много ми помага, пък и нощем става да го обслужва звяра. По 500мл. сок изпива само през нощта, ужас е.
Помоли таткото за помощ, поне за няколко дена, то не, че успееш да се наспиш, то от толкова време безсъние ще ни трябва минимум 1-2 седмици сън, ама все е нещо.

# 36
  • Мнения: 1 071
Ама как да помоля таткото за помощ като го няма?!Той като си е тук нямаме проблеми-тя си ходи на градина,вечер той става да приспива малкия.От друга страна аз така или иначе на него вечер не мога да го дам,щото моя звяр не се приспива с нищо друго освен с гърда.Снощи се е будил през час-цокне и заспива,ама аз разсъня ли се веднъж трудно заспивам.Сега като се прибере за почивните дни се надявам да почина малко.
А каката не мога да я восдя щато с количката правя половин час до градината-а сутрин при -15 градуса как да изкарам малкия?!Отделно че той като е будувалцяла нощ спи сутрин поне до 8,30,което ще рече че трябва да го будя за да я заведа навреме.
И още нещо,някои мами ме укориха че я оставям сама-ами аз не мога да съм непрекъснато при нея,нали?Ето ,например стените ги е нарисувала като съм я сложила да спи вечерта. И изобщо тя като е решила да прави нещо ще го направи даже аз да съм там,зад гърба ми.Та затова си мисля че трябва да намеря причината,а не да се впускам в непрекъснато "бдене".

# 37
  • Мнения: 1 652
Мила, ще си позволя само да цитирам мнението на Луиз Хей от "Излекувай живота си". "Гризането на нокти е  неудовлетвореност, самоизяждане, злоба към родител. "
Рядко отварям тук, затова ако искаш да ме питаш нещо на лични.

# 38
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ама как да помоля таткото за помощ като го няма?!Той като си е тук нямаме проблеми-тя си ходи на градина,вечер той става да приспива малкия.От друга страна аз така или иначе на него вечер не мога да го дам,щото моя звяр не се приспива с нищо друго освен с гърда.Снощи се е будил през час-цокне и заспива,ама аз разсъня ли се веднъж трудно заспивам.Сега като се прибере за почивните дни се надявам да почина малко.
А каката не мога да я восдя щато с количката правя половин час до градината-а сутрин при -15 градуса как да изкарам малкия?!Отделно че той като е будувалцяла нощ спи сутрин поне до 8,30,което ще рече че трябва да го будя за да я заведа навреме.
И още нещо,някои мами ме укориха че я оставям сама-ами аз не мога да съм непрекъснато при нея,нали?Ето ,например стените ги е нарисувала като съм я сложила да спи вечерта. И изобщо тя като е решила да прави нещо ще го направи даже аз да съм там,зад гърба ми.Та затова си мисля че трябва да намеря причината,а не да се впускам в непрекъснато "бдене".
Мила никак не ти е лесно положението. Как издържаш въобще. Това за безсънието и лесното разсънване и при мен е така, но поне имам 1 дете, а с 2 не ми се и мисли как бих се оправяла. Тя уж е голяма дъщеря ти, ама и с нея имаш проблеми. Аз бих отишла на психолог. Друго решение не виждам, то и да го мислиш и да не го мислиш няма да ти стане ясно, защо прави така, пък и да я питаш и тя сигурно няма да може да ти обясни.
А за това, че я оставяш сама да си играе, че ти да не си робот кое дете по напред да гледаш. И ти си човек и ти имаш нужда от сън и внимание все пак, пък да не говорим, че и мъжа ти го няма за да ти помага. Не мога да си обясня как се справяш сама със всичко...

# 39
  • Мнения: 2 978
Ама как да помоля таткото за помощ като го няма?!Той като си е тук нямаме проблеми-тя си ходи на градина,вечер той става да приспива малкия.От друга страна аз така или иначе на него вечер не мога да го дам,щото моя звяр не се приспива с нищо друго освен с гърда.Снощи се е будил през час-цокне и заспива,ама аз разсъня ли се веднъж трудно заспивам.Сега като се прибере за почивните дни се надявам да почина малко.
А каката не мога да я восдя щато с количката правя половин час до градината-а сутрин при -15 градуса как да изкарам малкия?!Отделно че той като е будувалцяла нощ спи сутрин поне до 8,30,което ще рече че трябва да го будя за да я заведа навреме.
И още нещо,някои мами ме укориха че я оставям сама-ами аз не мога да съм непрекъснато при нея,нали?Ето ,например стените ги е нарисувала като съм я сложила да спи вечерта. И изобщо тя като е решила да прави нещо ще го направи даже аз да съм там,зад гърба ми.Та затова си мисля че трябва да намеря причината,а не да се впускам в непрекъснато "бдене".

Виж, не се връзвай на това, че си или не си оставяла каката сама....
И на мен ми е познато това нервно състояние, защото и нашият тати го няма по цял ден..пътува постоянно и знам какво е да не може и секунда да останеш на саме със себе си, камо  ли да си починеш.

Ти сама знаеш, че ти е трудно...а ние виждаме, че се опитваш да подобриш това нещо Peace

На един въпрос ще получиш 100 различни отговора...просто прочети и избери, този, който ти е най - лесен, и най- приложим до вашето семейство. Wink

Не се впрягай, но не изпускай нито едно от децата си....по малко внимание на ден е нужно на всяко едно....Никой не те кара и не мисли, че ще успееш нон стоп да си до нея....

Замисли се единствено за това, което ти е цитирала darena "Гризането на нокти е  неудовлетвореност, самоизяждане, злоба към родител. "
Аз лично бих внимавала за това и то много.... Thinking

П.П.  Пази си здравето, само това мога да ти дам като 100% съвет изпитан на гърба ми....от недоспиване и умора, почнах да боледувам, да вдигам Т, да не знам, на кой свят се намирам. Всичко и всеки ме дразнеше.. Cry Много се пази!!!


Успех и дано всички проблеми минат бързо!!!  bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 2 300
  Иви, моя син е на 7г и  като свърши нещо изненадващо гениално на въпороса ми "защо" дежурният отговор е "не знам"! На 5 години едно дете си е малко дете!
Като те стегна шапката, пак си поплачи действа разтоварващо, а  и на теб ти се е събрало много с това отсъсътвие на мъжа!!!
Ще се справиш!
ох, до болка познато...моят син /4г./ отговаря по абсолютно същия начин...въобще, откакто се роди дъщеря ми вече не е това дете, което беше...определено появата на бебето е силен емоционален стрес за него, въпреки обичта и радостта, която проявява към сестра си...

# 41
  • Мнения: 256
Иви,ти си прекрасна майка!Просто периодът е труден при вас! И обстоятелствата са такива.Много точно анализираш ситуацията-много е тежка в момента за теб.Ще се справиш!Щом една майка вижда проблемите и търси решение,ще го намери.Горе главата и и успех!!

# 42
  • Мнения: 3 537
Иви,ти си прекрасна майка!Просто периодът е труден при вас! И обстоятелствата са такива.Много точно анализираш ситуацията-много е тежка в момента за теб.Ще се справиш!Щом една майка вижда проблемите и търси решение,ще го намери.Горе главата и и успех!!
Наистина си била прекрасна майка, надявам се да си го разбрала! smile3518 Дори там, където се намираш в момента -твоята душа винаги ще бди над малките  дечица!

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 08:49 от krasi 76

# 43
  • Мнения: 3 089
в отчетната тема на иви не писах, но тук ...
иви, ти си била и ще останеш винаги най-добрата майка за децата си.
бог да пази децата и семейството ти!
Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 44
  • София
  • Мнения: 1 352
Не мога да повярвам. Съвсем скоро четох тази тема.
Живота е толкова несправедлив.
Много ми е мъчно.

Общи условия

Активация на акаунт