За това какво сме готови да жертваме и за необяснимата любов (мей би)

  • 7 329
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 965
Не е това новата любима, прочети пак.  Simple Smile

Ааааа, не съм обърнала внимание на годината на прочетеното. Права си. Старата любима е.

Разбира се, написаното важи.
Любов.
Поне от страна на жените.

А на него не мога да му се начудя как все на жени с деца попада. И все се нанася у тях. Да го отглеждат заедно с детето. Но това не означава, че не е изпитвал към едната искрена любов, нито пък сега, че не е истински влюбен в другата.
Както казах, приятелството може да бъде много добра основа за любов.

Между другото, синът на авторката как е приел тази раздяла? Дали пак не я обвинява и тя затова да не успява да приеме реалността.

И все пак, проблем не виждам.
Хората се променят. Събират се. Разделят се...

# 31
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ни в клин , ни в ръкав ще  пусна това


http://www.youtube.com/watch?v=q-XLvUpvjZo  Wink




А мъжлето гОркиоТ  Grinning дали има такива терзания  Crazy сигурно и двете жени ги държи на режим , stand by  Crazy

# 32
  • Мнения: 21 732
   Абе колкото по-гадно се държиш с мъжете, толкова повече намалява вероятността да ти бият дузпата след като благородно си ги обгрижвал. Макар че в случая, то човещината изисква да се погрижиш за болен, щом живеете заедно.
 
  Авторката, не съжалявай, постъпила си както трябва, пък тия с новата да се оправят, тяхна си работа какво и защо.

# 33
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
   Абе колкото по-гадно се държиш с мъжете, толкова повече намалява вероятността да ти бият дузпата след като благородно си ги обгрижвал.
 


Абсолютно  Wink



О господи, - вздохнула она, - всегда одно и то же! Если хочешь, чтобы мужчина хорошо к тебе относился, веди себя с ним, как последняя дрянь; а если ты с ним обращаешься по-человечески, он из тебя вымотает всю душу.

@Сомерсет Моэм "Бремя страстей человеческих"









Авторката, не съжалявай, постъпила си както трябва, пък тия с новата да се оправят, тяхна си работа какво и защо.
Peace

# 34
  • Мнения: 28
Eейййййййй, разкостихте ме значи. Ще кажеш, че съм задала въпроса-ха сега познайте коя от двете съм, ми никоя. Просто новата е най-добрата ми приятелка и понеже много съм страдала от и за мъж си мисля, че постъпва необмислено и прибързано да го прибира веднага у дома си. Да са си гаджета, няма лошо, но тя познава предната и казва, че е добър човек и сега е принудена от тоз любим мъж да живее в тайна. Той още не се  е окопитил, новата връзка е скришна и тайна, правят се хиляди странни неща, за да не стане ясно как и с кого живее. Не ми се изпадаше в подробности, но някои прекалиха. Темата все пак не е в клюкарника. И моля, не обсъждайте детето ми  Naughty Naughty
Просто моя съвет към нея е да не бърза толкова, едно е да се виждаш и отдаваш на страст, друго е да живееш с някой и с детето. А теренът не е проблем, не е заради това. А и друго, не са първа младост хората, е не са и престарели де, но за зряла жена не е добре да се държи като на 20. Не може да си позволи някои неща и прибързано взетите решения е едно от тях и тази страхотна едномесечна любов също, според мен.

Благодаря на момичетата, които изказаха мнение без да обсъждат странични и ненужни неща Hug

# 35
  • Мнения: 4 965
Просто можеше с това да започнеш, за да е по-ясна ситуацията, защото монетата винаги има 2 страни, а в случая се оказва, че има и калъч.
Така стават ясни няколко неща:
1. Ти си страничен човек и няма как да знаеш какво точно е в главата и в сърцата на хората.
2. Никъде по-рано не спомена, че връзката е тайна - пишеш, че старата е разбрала. Откъде? То не, че има много скрито щом имат общи познати. А и щом връзката е тайна, значи той просто не уважава нито една от двете. Тук наистина е странно как уж връзката е тайна, а тя го води у тях и при детето си. Безумие (само в тази връзка аз лично споменах детето - твоето, нейното, няма значение - едно дете не е редно да е свидетел на тайните връзки на свой родител, когато може да изчакат връзката да се афишира официално и чак тогава детето да се намесва, но хора разни).
3. Възрастта каква им е точно? Защото първа, втора, трета и н-та младост са без значение, когато се разбушуват чувства и хормони.
4. Сигурна ли си, че връзката им е само от 1 месец, защото е възможно приятелско-колегиалните им отношения може да са били и по-различни? Колкото и да ти е близка, няма как да знаеш.
 Peace

# 36
  • Мнения: 6 214
Хм, наистина колко тайно може да е, щом живееш заедно с някой?  newsm78

# 37
  • Мнения: 4 841
Та, въпросът е- за какво и е на тази жена(новата) с добра работа и доходи да го прибира при нея и детето и?????? Що за човек прави такова нещо?

Интересна концепция - сякаш мъжете са някакви улични бълхарници, които чакат някоя мамаша с добри доходи да ги прибере от улицата, да ги изкъпе и да им нареши козинката  ooooh!

Ако имам "приятелка", която разсъждава така за партньора ми - че съм го "прибрала", то тя със сигурност няма да ми е дълго приятелка  Crossing Arms

То ясно, че този подфорум основни рови в мръсните чаршафи и нощните гърнета на хората, но понякога се прекрачват всички граници...
Защо го е "прибрала" - тя си знае. Първата, втората, третата, петата - искали, грижили се. Едва ли им е слагал нож на шията. И с рак, и без рак, човекът има право да търси (и намира) щастието си. От прочетеното не видях нищо, с което да ми стане НЕсимпатичен. Ако една жена е намерила своята половинка, ако едно дете е получило шанс да живее в пълноценно семейство, и ако един мъж е успял да излезе от сянката на властната си бивша, и да се почувства отново пълноценен - мога само да им пожелая щастие и дълголетна връзка в добро здраве Peace

# 38
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Та, въпросът е- за какво и е на тази жена(новата) с добра работа и доходи да го прибира при нея и детето и?????? Що за човек прави такова нещо?

Интересна концепция - сякаш мъжете са някакви улични бълхарници, които чакат някоя мамаша с добри доходи да ги прибере от улицата, да ги изкъпе и да им нареши козинката  ooooh!

Ако имам "приятелка", която разсъждава така за партньора ми - че съм го "прибрала", то тя със сигурност няма да ми е дълго приятелка  Crossing Arms

То ясно, че този подфорум основни рови в мръсните чаршафи и нощните гърнета на хората, но понякога се прекрачват всички граници...
Защо го е "прибрала" - тя си знае. Първата, втората, третата, петата - искали, грижили се. Едва ли им е слагал нож на шията. И с рак, и без рак, човекът има право да търси (и намира) щастието си. От прочетеното не видях нищо, с което да ми стане НЕсимпатичен. Ако една жена е намерила своята половинка, ако едно дете е получило шанс да живее в пълноценно семейство, и ако един мъж е успял да излезе от сянката на властната си бивша, и да се почувства отново пълноценен - мога само да им пожелая щастие и дълголетна връзка в добро здраве Peace



Сама разправяш да не категоризираме , а и ти сценарии пишеш гледам  Mr. Green Laughing
Как реши па че бившата е властна  Joy От де знаеш  Joy

Е , не мацки направо ме изумявате  Laughing Hug

# 39
  • Мнения: 4 841
Сама разправяш да не категоризираме , а и ти сценарии пишеш гледам  Mr. Green Laughing

Целият този подфорум е точно това - непълни заключения, направени от частична (и обикновено емоционално оцветена) информация, на база собствена интерпретация. Дали ще го наречем "писане на сценарии", "хвърляне на боб", "гадаене по кристална топка" или някак другояче - става въпрос все за едно и също  Wink

Истината е винаги в първия пост, защото е спонтанен. При всяко "дай повече информация", авторът вече филтрира и дава само това, което доказва собствената му теза.

Каквото чета, това коментирам.  Peace

# 40
  • Мнения: 12 473
Та, въпросът е- за какво и е на тази жена(новата) с добра работа и доходи да го прибира при нея и детето и?????? Що за човек прави такова нещо?
Интересно ми е мнението ви, благодаря.

Влюбеният..Wink

А аз адмирирам всеки, който следва сърцето си..
(дори от позицията на такава "бивша")

# 41
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Най-голямата ненавист се получава към тези , които са съумяли да докоснат сърцето ни , а след това са плюнали в душата ни ........   





Замислих се ,  как ли се чуства жената която го обича/ла и е била до него в трудните моменти  Rolling Eyes

 

# 42
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Най-голямата ненавист се получава към тези , които са съумяли да докоснат сърцето ни , а след това са плюнали в душата ни ........   





Замислих се ,  как ли се чуства жената която го обича/ла и е била до него в трудните моменти  Rolling Eyes

 
Ами как - най-вероятно предадена, объркана, изтощена, излъгана, недоумяваща, търсеща истината, лутаща се между -какво не направих и как не видях по-рано (защото мисля, че azaf е права и това няма как да е почнало сега) и ....... все такива "приятни" емоции.
Ама повечето тук обсъждат и защитават правото на любов, аз лично мисля, че набъркването на трети във всяко семейство не е нито добро, нито с право. Аз не бих била добър човек, ако тръгна да се вра между двама, независимо какви "права" имам. Изглежда ми грозно това деяние. А мъжа в това състояние е уязвим и има нужда от доказване на мъжкото си достойнство.

# 43
  • Мнения: 863
За да "тръгне" мъжът да търси любовта, това означава, че е изпитвал нужда да го направи.За предпочитане е да стои от благодарност?Не мисля.Гадно, не гадно, такъв е живота.Случват се и такива неща.Всеки има право да потърси щастието си, а не да стои някъде, при някой, защото така трябва.

# 44
  • Мнения: 12 473



Замислих се ,  как ли се чуства жената която го обича/ла и е била до него в трудните моменти  Rolling Eyes

 

Прецакана.

Общи условия

Активация на акаунт