За това какво сме готови да жертваме и за необяснимата любов (мей би)

  • 7 325
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 825
Защо, напасват се нещата.
Само за изневярата от нейна страна явно греша - прочетох, че са живеели разделени с бившия ѝ от доста години преди развода.  Peace

# 16
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Тръгнал е да доказва на себе си, че е още мъж. С нова жена става по-лесно. Горкото момиче, трябвало е да помисли повече за детето си.

# 17
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Защо, напасват се нещата.
Само за изневярата от нейна страна явно греша - прочетох, че са живеели разделени с бившия ѝ от доста години преди развода.  Peace
Живели са раздени 6 години преди развода,мъжът е бил иди ми дойде ми.Момчето не е знаело кога ще види баща си и е било в непрекъснат стрес.Детето е било на четири години,когато тя е започнала извънбрачната си връзка.Било е на 13 години,когато се е развела и е заживяла с любовника си.Психиката на детето е разбита.То изпитва агресия към майка си,обвинява я за разбитото си детство и съсипаното семейство.Авторката на темата определено е изоставената в момента жена.Това разбрах аз от цялата история  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 8 017
Казусът е класически, ако се разгледа извън контекста на болестта на мъжа. Връзка от 13 години, живели заедно 4 и накрая мъжът напуснал. Не виждам какво има да се обяснява на любовта, за мен връзката се е изчерпала. Предполагам, че ако са се събрали по-рано, са щели и по-рано да се разделят. Нито са първите, нито последните, на които не им понася съвместния живот.  
Грижите по време на болестта са проявени от добри чувства, но от тях не следва доживотен ангажимент.
Разбирам, че авторката се чувства криво от многото години, вложени в тези отношения, но за много двойки моментът на истината настъпва, когато се съберат да живеят заедно.

# 19
  • Мнения: 6 214
Да, но авторката пита за чий новата се хваща с тоя мъж и го прибира да живее с детето и.

# 20
  • Мнения: 863
Е да, пак другата е виновна.

# 21
  • Мнения: 14 840
Да, но авторката пита за чий новата се хваща с тоя мъж и го прибира да живее с детето и.

А не може ли просто да е защото го обича

# 22
  • Мнения: 4 965
Бил е в добри колегиални отношения, работят заедно, може би малко приятелски.
Любовта, ако е любов е пламнала наскоро и при описаните обстоятелства.
Мислите ли, че здравословното състояние не е проблем, никоя не го споменава? Може ли за  месец да станат чувствата толкова силни, че да приемеш някого безрезервно и да доведеш да живее с детето ти?


Къде е тогава проблемът? newsm78
Тя любовта не идва по поръчка.
Не е имало лъжа и изневяра. Приятелските отношения не са престъпление. Но често са основа за една истинска и силна любов, за доверие и стабилни чувства, които на тази основа по-лесно избуяват.
Здравословното състояние не е проблем, когато: 1. човекът вече е оздравял; 2. обичта е достатъчно голяма, че да си готов да заживееш с някого дори и въпреки болестта му.
Чувствата може да се появяват и изчезват, може да се засилват и отслабват. Няма правила. Човек не езастрахован срещу любов и/или любовни разочарования.
Относно детето - зависи. Ако се обичат и разбират и детето ще се радва за майка си, пък и по-добре у дома, отколкото тя да го зарязва и да ходи по тайни срещи. Единствено може да е проблем за детето, ако не приема мъжа или пък ако го приеме и обикне, а болестта го покоси, но това може да се случи и с абсолютно здрав човек.

# 23
  • Мнения: 7 325
Да, но авторката пита за чий новата се хваща с тоя мъж и го прибира да живее с детето и.
Ако това пита авторката, защото аз не разбрах какъв точно е въпроса - е много  Sick - доколкото знам рака не е вид проказа и не е заразен.

# 24
  • Мнения: 6 214
Да, но авторката пита за чий новата се хваща с тоя мъж и го прибира да живее с детето и.
Ако това пита авторката, защото аз не разбрах какъв точно е въпроса - е много  Sick - доколкото знам рака не е вид проказа и не е заразен.

Ето го въпросът:


Та, въпросът е- за какво и е на тази жена(новата) с добра работа и доходи да го прибира при нея и детето и?????? Що за човек прави такова нещо?

# 25
  • Мнения: 25 825

Здравословното състояние не е проблем, когато: 1. човекът вече е оздравял; 2. обичта е достатъчно голяма, че да си готов да заживееш с някого дори и въпреки болестта му.


3. Когато притежава други достойнства, компенсиращи здравословния проблем (например финансови). Тогава болестта не е проблем, даже напротив.

# 26
  • Мнения: 4 965
Сийке, 3-та точка е брутална.  Peace

Тази болест не е толкова страшна, когато е хваната навреме и дано човекът си има дълги години здраве, пък и да е пълноценен мъж (повечето операции не са толкова крайни, че да "осакатяват").

Всъщност, според мен (хвърлих око на една друга тема на авторката), тя е новата любима, но се чувства объркана и виновна пред твърде много хора, което не би било редно (ако наистина обича). Добре е да поработи над самочувствието си и да спре да се самообвинява, за да не бъде обвинявана от детето си.

# 27
  • Мнения: 3 784
.

Последна редакция: чт, 16 яну 2014, 23:20 от Nickkie

# 28
  • Мнения: 25 825
Сийке, 3-та точка е брутална.  Peace


Брутална, но се среща в живота. Не е това новата любима, прочети пак.  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 21 650
Да, но авторката пита за чий новата се хваща с тоя мъж и го прибира да живее с детето и.

 може да няма друг, например.

Общи условия

Активация на акаунт