За това какво сме готови да жертваме и за необяснимата любов (мей би)

  • 7 324
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 965
И аз не вярвам на тезата за "тайната връзка", щом живеят заедно и то с детето на новата приятелка. Надали толкова се крият, че се крият точно в дома на жената и детето й пази на пост. Wink
Ако беше тайна, нямаше да е толкова демонстративна.
Просто може хората да не я афишират показно, а да си я изживяват кротко и спокойно и само в очите на хората, пред които не я демонстрират, да е тайна. Thinking

Последна редакция: нд, 19 яну 2014, 22:32 от azaf

# 61
  • Мнения: 6 214
Живеене в общо жилище колко тайно и скришно може да е?Аз лично не вярвам в историята за приятелката.
И аз не вярвам. Най-малко детето ще се разприказва някъде. Не може да е тайна, щом живееш с някой. Освен ако не е в гората.  Grinning

# 62
  • Мнения: 4 569
Та, въпросът е- за какво и е на тази жена(новата) с добра работа и доходи да го прибира при нея и детето и?????? Що за човек прави такова нещо?
От любов.

# 63
  • Мнения: 28
Не разбирам какво имаме да бистрим тук...
Освен, че авторката явно се притеснява за приятелката си и за това, че новият възлюбен я кара да се крие и всичко да е "тайно".-
Не бих приела на 30-40г. да съм свободна и да трябва да се крия като плъх, защото някои си льольо, изживяващ криза на средната възраст, плюс преминал през някакво заболяване така решил.
Като си изясни позицията и това какво иска от живота, да започва връзки. Явно не му е времето сега.
А жената като иска да и е спокойно и мирна главата да се държи с него като с гадже, а не да го приема в дома си след 1месец.

newsm10
Тайна от неговото семейство, неговите приятели, неговите познати.
Наистина ли мислите, че е оправдано за месец "голяма любов" да го направиш пастрок на детето си? Дали си във възможност да прецениш правилно как това ще се отрази на детето ти за един месец горещи отношения?

# 64
  • Мнения: 4 965
Е, как е тайна, когато той живее с нея?! Не вярвам семейството му да не знае къде живее. Вероятно просто още не коментират, защото промяната е отскоро. Или не обсъждат с "чужди" хора. Подобно нещо няма как да скриеш.
Това го твърдя толкова уверено, понеже и аз имам връзка, която не е тайна, но не държим да направим всички свидетели на отношенията ни. Има доста хора (дори от най-тесния ни кръг), които не са в течение, защото ние от години сме приятели и не се държим по-различно от това, но близките ни знаят (най-малкото, напълно са наясно къде и с кого изкарваме максимално време).

Относно другите въпроси: тя не го е направила пастрок на детето, предполагам (пастрокът осиновавя детето, грижи се, става настойник и мн.др.). Просто ги е събрала под един покрив. А как ще се отрази връзката на детето зависи от самото дете, от това какво наблюдава в отношенията и т.н. Може пък и изключително положително да му се отрази. Това само майката знае, а и нали новата двойка са били преди това дълго време близки приятели - навярно детето го познава от по-рано и го приема. Пък и връзката може да е само от месец, но хората в нея да са наясно, че искат тази връзка да просъществува дълго време. Нали все пак става въпрос за зрели хора, които могат да комуникират и да преценяват действията си.

# 65
  • Мнения: 6 214
Ако разбера, че някой крие с кого живее, ще ми прозвучи или лапешко или криминално.  Peace

# 66
  • Мнения: 12 473
Дайте да уточним - той изрично ли е казал, че иска да е тайна..или просто още открито не го е заявил пред тях?
Колкото до това за детето - абсолютно си зависи от него и от отношенията му с майка му.
Не знам на колко е то, но аз нямам проблем с моят син ако сега му доведа някой да заживее с нас..
Просто отношенията ни са ни много ясни и той самият иска да си намеря по-скоро гадже..))

Последна редакция: пн, 20 яну 2014, 13:11 от EXQUISITE

# 67
  • Мнения: 15 960
Стига бе, хората си афишират любовниците, аз ще приема някой  да живее в дома ми и той ще ме крие. Stop

# 68
  • Мнения: 22 508
Тоест един мъж няма нищо против да се появява в кръга на жената, да контактува с нейни приятели, роднини и т.н., но в същото време ще я крие от неговото обкръжение?
Щото видиш ли на ревностно пазел личния си живот?. Simple Smile
Хахаха, що за глупости и как може здравомислещ човек да смята това за нещо нормално?
В случая говорим за някакво притеснение от това да се появи с жената Х в неговите кръгове поради причини доста по-различни от "пазя си личния живот".
Ако толкова го пази няма да се появява никъде с нея.

# 69
  • Мнения: 12 473
...

Последна редакция: пн, 20 яну 2014, 13:11 от EXQUISITE

# 70
  • Мнения: 21 650
  Добре де, той ли настоява да е "тайна", не му е удобно защото друга жена се е грижила доскоро за него ли?
  Нищо не разбирам, обаче от мен да знаете, че иска ли някой да те държи в тайна, това не е много добре.

 

# 71
  • Мнения: X
Цитат
..................иска ли някой да те държи в тайна, това не е много добре.

 
Определено.

То големи конспирации в темата, големи сценарии......   Laughing
А нещата най-вероятно са толкова прозаични, че дори не заслужават коментар:имаме една двойка, в която мъжът по някое време се сдобива с любовница.И след още някое време, явно поставен пред дилемата да избира, напуска старата и се нанася при новата.
Сега, защо всичко това е захаросано под формата на "Вече съм нов човек и ще търся любовта на живота си!" и защо тази "нова" любов трябва да е тайна, май само мъжът "знае"....
Но е  смешно да се представя най-баналната житейска ситуация като нещо извънредно, благородно и странно.Моля ви се!     Mr. Green

# 72
  • Мнения: 5
Краси, напълно съм съгласна с казаното от теб. За мен ситуацията от банална по-банална. Двамата  имат 13 г.съжителсво,  идва в живота им лоша болест, започва борба с рака, която е тежка и за двамата, разбира се от различни позиции. И когато нещата влязат в някакви по-нормални граници, мъжът наперва гребена и намира друга жена и друг живот. А другата.... има толкова  жени с добър соц.статус,  и други екстри, които са  самотни и хич не се замислят дали да "прибират" даден мъж. Аз като жена съчуствам на изоставената партньорка.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 901
Разбирам всеки от "тройката", но това не ми пречи да си мисля разни неща и за тримата.

Отдадената през болестта жена го е правила от любов, не по задължение. Не са били женени, давала е всичко от себе си и накрая да ти кажат, че не ставаш за живеене до живот, е огромен удар. И каквото и да е - бил си с този човек от 13 години, като през послените 4 си бил вече разведен и с него - демек, зарязал си някой друг заради него, за да бъдете напълно щастливи и... НИЩО. Благодаря ти за грижите и времето с теб, бъди щастлива. Да,няма благодарности и задължение за цял живот, но... Настръхвам от самотата й и всички мисли, с които е останала и ще трябва да се бори поне година напред.

Мъжът и всичко, което е преживял. Дано никога не преминаваме през това, което е преминал той, да видиш живота си свършващ, а после - вторият шанс. Защо е решил, че ще търси истинската любов другаде, не знаем. Има хора, които виждат посланието "кратък живот" и след катастрофа, след смърт на приятел. Друг е въпросът колко трезво преценят ситуацията, колко сериозно ще гледат на връзките си занапред, щом животът е кратък и компромиси със собственото щастие не трябва да се правят вече...

И новата любов. С връзка от 1 месец, но вече приятила отчаяно търсещият щастие мъж под покрива си. Лично аз на нейно място най-вече бих се страхувала. Приемам в дома си човек, който все още не е емоционално стабилен, каквото и да казват лекарите. Той къса със старото лесно, хвърля се в новия живот лесно, а утре лесно може да зареже мен и да нарани по този начин и детето ми...

Не ме интересува коя от всичките жени е авторката, но ако тя държи да говорим само за едната от тях - бих се вписнала по-надълбоко.

# 74
  • Мнения: 28
Благодаря Ви момичета за изказаните мнения. Бях много изненадана от ситуацията и смутена. Познавам всички "участници", работила съм с тях. След всичко не мисля, че мога да разбера приятелката ми и да оправдая поведението и. Не мисля, че трябва да се бърза толкова при тази ситуация и да живееш с някой, който наистина май не е наясно със себе си. Ако връзката е започнала наистина по-отрано е грозно да се набъркваш в семейство (според мен). Ако заживяваш под един покрив с човек след един месец не мисля, че това е добре премислено.
Вижда се и как се отразява това на бившата, съсипана е. Просто защото не е имала никакви индикации, че мъжът е имал някаква причини да търси друга, никакви. Всеки, който ги е познавал е адски изненадан. И да тя го е правила от любов и не за да и е благодарен. Просто може би не разбира предателството. Мисля, че всеки е отговорен за постъпките си и ако си на 40+ би трябвало да можеш да преценяш как да постъпваш. Първосигналното е като, че ли по тийнейджърско.
Моят живот също не е цветя и рози (както тук някои много държаха да споменат) затова си мисля, че любовта наистина е въпрос на информиран избор, а не червената лампа на Павлов. Както и да е. Благодаря на всички изразили мнение. Аз лично единственото което мога да направя е да подбирам по-добре хората, които да са ми близки.
Пожелавам Ви топлина в душите  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт