Очакван е финала - последни щъркели, януари да докара-тема19

  • 37 239
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
Коте, благодаря. Ще се повторя, но много се радвам че си част от темата, и то не само проформа. Професионалните ти отговори и съвети са безкрайно полезни!

Моето дете вече ака жълто/кафеникаво. Храни се минимум 8 пъти за денонощие и има наакан памперс поне 5 пъти.
Поспива и по 4 часа, но рядко. Ей сега по това време и е най сладко.

Преди 2 дни идва педиатър вкъщи и ме попита кога е пожълтяла, само дето до този момент на мен бебето не ми е жълтеело. По скоро ми стоеше розово.
На 15 ден ще имаме консултация и ще чакам лекарско мнение.

От болницата ни бяха дали рецепта за три препарата за пъпчето, и докато реша кое да взема вчера той падна. Да третирам ли със спирт, изглежда че си зараства много добре и без външна намеса.

Сетих се още нещо. Какво мислиш за Ротарикс?

Още нещо, в болницата профилактиката с вит. К е с капки. До 10тия ден трябва да и дам 2. Мога ли с лъжичка с малко кърма?

Последна редакция: чт, 16 яну 2014, 16:53 от miraluba

# 31
  • Мнения: 5
Благодаря Елг и момичета работили по темата. Хайде дано щъркелчето ми да дойде вече...Трета тема те чакам човече упорито.... Naughty Heart Eyes baby_neutral

# 32
  • Мнения: 165
Здравейте мили мами Simple Smile Вчера в 12:10 Бог ни дари с Емануил 3240,50 см,секцио.За сега всичко върви много добре Днес ме изптавиха и Емо вече е при мен Simple Smile.Тик всички се стараят да не ме боли и успяват доста добре Simple Smile.Предполагам и други мами са родили.Честито на всички и здрави и кротки бебенца Simple Smile

# 33
  • Мнения: 361
Бебето, честит ти син. Много здрав и щастлив да е.

Перо, нали в събота Hug

# 34
  • Мнения: 44
Честити рожбички на ell_83, Iv Min^smile, Lady Guga, nikoleta_21, nikitto и bebetoo!  newsm32
Благодаря и на обичайните заподозрени за новата тема!   bouquet
DeniSlava86, как мина прегледът при вас?
Възкресителница с Перо, последно ми препоръчаха да съм пиела по литър вода с лъжица сол разтворена в нея, за избягване на отоците...Не съм го правила, а вместо това гледам да си опъвам краците на високо при всяка възможност  Grinning. Чаят е с листа от малина и го има като съставка в повечето чайове за бременни. Само листата не били вкусни, затова и реших да взема смесен и си пия всеки ден по две чаши от този на Sidroga. Тази тема предлагам да е нашата вече!  Hug
allian84, с нашата беба уж уговорката е да си изчака голямото легълце да бъде доставено, ама като гледам май няма да е скоро, та ако реши този уикенд няма да й се разсърдя  Laughing. Мисля ако до събота не се размърда да си направя една голяма салата с ананас и папая, да ударим една сериозна разходка с мъж ми пък току виж се раздвижила.
♥Пандичка♥, моите съболезнования!
Elena93, това с къпането и на мен ми е най-голямата драма. У нас сме с вана, която се намира под скосен таван...няма да ти обяснявам как се влиза и излиза от нея... ooooh!
maggie_m, стискам палци скоро да се приберете и да нямаш проблеми с кърменето!  Praynig
__Malcho__, за съжаление наистина все гледа някой да ти разкаже някоя ужасна история и да те наплаши...затова и е хубаво до колкото можеш да се откъснеш от подобни влияния и хора и да се опиташ по време на самото раждане да оставиш тялото ти и бебето да си свършат сами работата - все пак говорим за процес, който се базира на вековни инстинкти и механизми.  Hug Как мина прегледът при теб?
desita bonita, а като беше още на топло не хълцаше ли Алекс? Моята дунда много хълца и предполагам, че като излезе пак ще си хълца, та съм подготвена  Laughing. Може и да няма връзка де.
~Elg~, темата с предпазването също ме вълнува. Аз години наред съм приемала противозачатъчни и честно казано хич не ми се почват пак, макар и след време. С презерватив би било вариант, но трябва да видим дали ще ни допадне. Иначе си мислех за следенето на овулация и прочие, т.е. естествено предпазване според фертилните дни, но си трябва редовен цикъл и желязна дисциплина.
stelinka_01, малко остана - успех!
plamitooo, чудесно е, че сподели твоята история и подробностите около прибирането у дома! Всичко звучи прекрасно!  Heart Eyes

Иначе днес бях на преглед, но само ултразвук. Нямах нерви за запис на тонове. Чаках час и половина да вляза...Слязла е вече малката в ниското, но докторката ми каза да гледам да лежа на лявата страна за да се позиционирала по-добре главичката за излизане. Иначе околоплодни води има още, но са съвсем леко под нормата, т.е. скоро й е време, а плаценатата е ок. По сметките на програмата е 3700 гр. и 53 см. Ако може да се вярва на тези данни, то и според мен вече е готова да се ражда  Joy.
Усмивки и прегръдки на всички!

# 35
  • Мнения: 66
Здравейте момичета, много хубава тема, дано тук се роди и нашето слънце.  Hug
Честито на мамите, които са родили, на другите като мен кураж и търпение  Praynig
Днес бях на преглед (благодаря ти mandarinkata), че си се сетила за мен - е вече сме 2700кг , ще раждам нормално, направи ми гинекологичен преглед, всичко е ок. Плацентата е узряла, води има засега, на тоновете първо беше заспало,после стана много активно, викат ме утре сутрин пак на тонове , за да ги проверят отново как са. На вас случвало ли ви се е да е доста активно бебето, какво може да показва това?  newsm78
На всички изписани мами   bouquet
babyface как си душо? какво става с теб?
desita bonita прекрасни сте с бебока, видях снимки, дано скоро се оправиш от болките и да се радваш пълноценно на детенцето си.
Утре имаме годишнина с ММ, но незнам дали ще празнуваме , сякаш ми е малко притеснено сега, в очакване съм и така, можем да го отложим за по-нататък.
Скрит текст:
Как се справяхте с родителското пристъствие около вас с цел "помощ"?! Направо не се издържа - 1 сед. само се прескачаме с майка ми, няма какво да се прави, аз съм свикнала сама да си правя всичко. ММ е адски изнервен от това присъствие тук. Направо, вместо да са ми най- леките дни сега, те са ми най-напрегнатите.Всичко си върша сама в домакинството така или иначе... ooooh! Оплаках ви се, но просто ми е до НАД гушата, направо ще се задуша. Какво ли ще стане като се роди бебо?! С ММ си имаме навици, имаме си уют и спокойстивие, сега всичко отиде по дяволите.
Hug Хубава вечер мили момичета! Късмет на чакащите и спокойствие на вече родилите!

# 36
  • Мнения: 1 056
Маги, аз изкарах 21 дни в ТК - знам как е, но наистина малко ви остана, 3-4 дни.
За засукването - ако искаш питай ЛЛЛ, но аз не мисля, че трябва да чакаш след термин. На мини кофла терминът й е днес, а тя е на 28 дни вече и суче като за световно.
Ето ти една статия за кърмене на недоносени:
http://xedra.wordpress.com/2011/07/10/late-preterm/

 Hug

много ти благодаря, супер статия много ми беше полезна  Hug Hug Hug

# 37
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен..,.
Включвам се с хубави новини...нашата малка мишка качва грамчета и днес акушерката ни "изписа" и вече няма да идват Simple Smile.

Денислава89 разбирам те, но да ти кажа хубаво си е да има някой да ти помага първите няколко дни. Поне за мен беше страхотна помощ някой да върши цялата домакинска работа Simple Smile разбира се много е важно колко и как се разбираш с "помагачите"....поне при мен всичко беше супер, защото със свеки много се разбираме и мога всичко да и кажа Simple Smile

Честито на бебетоо и никито - да са ви живи и здрави бебочетата.

Мама_Тодорова къде сииии?
Цветнооо пиши и ти когато можеш...мисля те ххх

# 38
  • Мнения: 19
Аз мисля Цветно  ooooh! и мама Тодорова е няма ..  newsm78
 Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 39
  • Мнения: 1 266
DeniSlava, майка ми си е научила урока от първия път, когато хвърчаха пух и перушина, и сега се обажда да пита може ли да дойде да види детето, стои 15-20 минути и си тръгва... Всеки е различен, но на мен "помощници" не ми трябват и съм го казала в прав текст.

# 40
  • Мнения: 0
Ето ме и мен след дълго отсъствие  Flutter
Виждам че и моето слънце е в списъка на първа страничка, благодаря за което.
Нямах време да се включвам напоследък, но сега ще наваксам, надявам се.
Денислава помощта си е хубаво нещо, аз също съм свикнала да си правя всичко сама, не искам да ми се моткат в краката или да ми дават акъл без да съм го искала, но опита си е опит. На мен свеки ми показва как да се къпем и определено имах нужда.
Честито на всички вече родили   bouquet
Малко остана и на останалите заредете се с търпение и не се притеснявайте всичко ще е ок.

# 41
  • Мнения: 43
Здравейте!

Честито на всички нови бебчета и техните майки!


Имам питане към ЛЛЛ:
Благодаря ви за вниманието, което отделяте тук.
Яна е моето детенце. Тя вече е на 26 дни и наддава повече от задоволително. (имам везна и я меря от време на време). Проблемът, който имам по-скоро аз е с нейната нервност. Когато започва да суче много се напъва, разваля вакуума цъка и гълта много въздух - заплаква и прави пауза пак да се напъва. Дали е възможно тези нейни действия да са следствие на газове? Изхождам я долу-горе по средата на кърменето и след това е видимо облекчена, разсъбудена и суче по-свободно от към напъни, но пак успява да развали вакуума (главно защото не може да си урегулира дишането - диша като на надбягване, много ускорено) с цъкане и пак поема въздух. Когато бяхме в родилното в началото не си отваряше устицата достатъчно и обвиних шишето, с което я бяха хранили първия ден. Дали е възможно все още да има спомен за това шише и затова да не отваря хубаво уста и да цъка? Освен това я кърмя само легнала, което много ми ограничава местата за кърмене за в бъдеще... В поза люлка се нагълтва с въздух и оригва сякаш се е напила газирано мляко. Има ли начин да се научим да суче по-хубаво. Инак си поема количеството мляко, убедена съм, защото наддава, пиша и ака обилно.


Пандичка Моите съболезнования.
По въпроса със зрението - не съм правила консултация със специалист. Нямам други оплаквания(и по време на 'счупването') и отдавам ситуацията на уморени очи.

Аз имам питане и за слинговете
Как слагате бебосите? Полегнали с крачета успоредни или към вас, изправени и с крачета като жабчета? Питам, защото попрочетох и позата люлка за слинга с халки не се препоръчвала, заради риск от дисплазия. Притеснява ме обаче начина, по който я носа сега - тя е напълно изправена и към мен с тази разлика, че крачетата не висят ами са прибрани в плата - дали така се натоварват ходилцата? Т.е. слинга играе ролята на моите ръце ако я нося аз... Незнам дали го обясних правилно...

Котката Марта Благодаря ти за отговора. Ще споделя притесненията си с педиатърката и ще я помоля да вземем секрет. Чудно ми е след това локален антибиотик ли е удачния вариант за толкова малко бебе. Втората ми дъщеричка имаше стрептокок в носа, но въпреки локалния антибиотик след антибиограма въпросните не изчезнаха...
до скоро

# 42
  • Мнения: 1 266
За слинга - http://www.youtube.com/watch?v=6_NRExB4vgk
Taка, както го описваш, няма проблем. И аз я нося така.

За ротавирусната ваксина - не бих я сложила на кърмено бебе, кърменето предпазва в 80% от ротавирусна инфекция. Моя приятелка, обаче, която въпреки кърменето влезе с детето си в Инфекциозна б-ца с ротавирус и доста тежко го изкараха, на второто дете я сложи. Но аз не бих.

За сополите - мисля, че антибиотичен мехлем локално (Фуциталмик, Бактробан) е по-удачен от капки. Аз лично съм си лекувала стафилокок в носа успешно така.

# 43
  • Мнения: 16
4естито на родилите мами ,на останалите 2в1  пожеоавам търпение ...
Моят термин мина,та скоро се надявам на изненада .Утре  сутринта пак съм на тонове и 6те видим  Hug Hug Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 1 489
Благодаря за новата тема. Записва се да следя, не съм изчела всичко. Имах малко проблеми, но вече съм ок. Писах във фейса, утре ще се отчета тук.
Честито на новите мами и тук! Отивам да спя, че... до преди малко се цедих, ама нещо намаляха хранителните запаси...

Общи условия

Активация на акаунт