ДЕКЕМВРИйките засмени, с бебче на ръце, местят се в "родени"!

  • 27 403
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 111
Като чета какво пишете така ме успокоявате, защото днес ние също не спахме за 15-20 мин и това е :/
Аз искам да попитам за чая на Хип като го разтворя по колко трябва да му давам и по колко пъти на ден.
Относно биберона му давам още от болницата и ми е от голяма полза

# 46
  • Мнения: 3
За документите за детски ни искаха удостоверение от банката със сметката, не стана само с попълване на техните бланки.
За коликите пием Инфакол от няколко дни и още не мога да кажа дали помага, но го давам през ядене, за да не се запича. Пробвахме и Еспумизан и Колийф, но нямаха кой знае какъв ефект. Вместо да намалят гадните колики имам чувството че се усилват.

# 47
  • Мнения: 1
За коликите давам чай от анасон и био гайа - доволна съм вече сме много по-добре

Колан и аз ползвам. Купих си го от магазин за бельо.


И при нас часовете за бодърстване са разнообразни , но обикновено от 10 до 13 и преди къпане пак не спи

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 0
И ние спим малко през деня. Понякога чак очите му стават червени, личи, че му се спи, но не и не.... Поне вечер не се оплаквам-храним се само веднъж към 4-5, заспива към 24-1 часа. Коликите са ужас,-сменихме вече 3 вида капки, нищо не помага кой знае колко. Дано премине бързо този период. После ще чакаме зъби....

# 49
  • Мнения: 107
Мамчета да споделя ММ е купил бодита от Вис Виталис със пластмасови копчета,е няма такова гадно нещо...при прането повърхността им се "прецаква" и после гледам бебето целия му корем е на червени петна,одран от копчетата,така че който пазарува от дрешки от магазина да го има в предвид това

# 50
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здравейте и от мен

Гледам,че вече темата се движи с по-леки темпове в писането.... 1crib

При нас всичко се развива повече от добре /пу-пу/  Heart Eyes Малката порасна доста от раждането и вече закръгли бузките и крачетата. Храни се изцяло на кърма. Колики почти нямаме.Поспива чудесно. Запази си режима от болницата, като сега само увеличи интервалите при спането. Peace
Така има време за всичко  Flutter
Ходим на разходки при възможност от страна на времето и е много приятно!

# 51
  • Мнения: 253
Еее снощи заспа чак в 1:30ч  ooooh! ooooh! Как издържа това дете-не знам.Кака му спи повече от него бе  Laughing
Момичета не знам но мисля да сменям млякото  Naughty
Връща някой път и като го вдигам да се оригне,след като се е оригнал пак някой път,като мине 1-2 часа и по време на сън пак връща  newsm78
Посъветвайте ме какво да правя?
И кое мляко е по-добро Фризовом или Фризолак?

# 52
  • Мнения: 107
 
^Darka^    нямам мнение за  Фризовом или Фризолак ,но бих ти препоръчала Лактана Био ,аз съм много доволна от него и по-висока възглавничка или наклон на матрака

# 53
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Мамчета да споделя ММ е купил бодита от Вис Виталис със пластмасови копчета,е няма такова гадно нещо...при прането повърхността им се "прецаква" и после гледам бебето целия му корем е на червени петна,одран от копчетата,така че който пазарува от дрешки от магазина да го има в предвид това

Е как може  ooooh!  Тези бодита направо са опасни за децата - не знам кой, но на някой трябва да му се обърне внимание  Rolling Eyes

Аз най-накрая имам малко време да ви се оплача, пък ако има някой със съвет - добре е дошъл  Rolling Eyes

Мисля да отбивам малката, това кърмене просто ми стопи нервите и вместо да се удоволствие, е по -скоро обратното.
Първо на два пъти се запуших зверски, единия път ме викаха на др. сутрин да ме цепят  Cry  благодарение на съветите на ЛЛЛ  консултантите се оправих. После обаче когато беба порасна явно започна да смуче по-силно и струята направо я дави - тя няма едно нормално хранене - постоянно се задавя, закашля, ококорва очите, реве, аз на моменти се притеснявам сериозно, но слава Богу инциденти не сме имали - започнах да давам първо от другата гърда, за да не е толкова гладна и да не се нахвърля така яросно на тази и резултатът беше, че тази гърда със силната струя започна да намаля производството, но това го разбрах по-късно. Първо детето ми висеше по гърдите по цял ден, буквално...аз имам и друго дете, на което да обърна внимание, трябва да му сготвя и т.н. За изпитите, които са ми супер важни - да не говорим  Rolling Eyes Първоначално малката не искаше никакво шише, биберон и т.н., но след 2-3 дни на глад и висене прие шишето и така аз започнах да цедя и да й давам - тогава видях, че гърдата със силната струя пуска по 20мл., т.е. това, че струята е силна изобщо не е било показател, за това колко мляко пуска, както аз си мислех  Rolling Eyes  Та започнах да се цедя преди всяко хранене и да й давам, обаче лакрацията ми намалява с всеки ден...през деня като изцедя по това време около 120мл. и това е - край! До края на деня нямам нищо - нищичко! Слагам я на гърда да стимулира, после с помпата обаче повече от 20-30мл. от двете гърди няма...а нали като цедя трябва да се увеличава, но не би. Чак към 21:30 ми се пълнят гърдите или поне се пълнеха до снощи и за вечерните хранения имах кърма. И така вчера си казвах - ОК вечер на кърма, през деня на АМ. Обаче снощи и за вечерните хранения нямах - съответно измъчих и себе си и детето. От 1:30 като сме станали, заспахме в 6:30, с една пауза от 2:30 до 3  Rolling Eyes 
Та така.... кажете как го пиете този Достинекс или каквото там пиете, цедите ли се преди това, след това, изобщо как става работата. Аз утре все пак ще звънна и на ЛЛ да ми каже какво да правя. Просто един месец и повече всеки ден вместо да се "наслаждаваме" то е нон-стоп драпане, мъки и то, за да си нахраня детето  ooooh!

Хайде изплаках се  Rolling Eyes

Фризовом е при повръщане, Фризолак се казва 1-чката, после от 2-ката са само Фризо. Фризолак е нормалното АМ, а другото е при повръщане  Peace

За Хип Комбиотик какво ви е мнението? Аз до сега дохранвах от него  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 253
ТДИ,Достинекса е 52лв по принцип цялата кутия,но ти ще си вземеш за 3 дни-пие се 2х половин хапченце.Аз си правих и превръзка на гърдите като ги вдигах.Вземаш 1 стара кърпа като на бабите или пелена,но не много твърда.Вдигаш гърдите нагоре-колкото можеш и да ти я вържат.После стягаш с бинт и така 3 дни.Но като ти се отпусне кърпата-на ново я правиш мила

# 55
  • Мнения: 107

TDI Достинекса ми беше изписан за 2 дена по 2 хапчета,сутрин и вечер,малко кръвното ми падаше от него, но с повече шоколад нещата се оправиха .Цедях се съвсем малко ,колкото да ми олекне

# 56
  • Мнения: 19
И на мен ми го изписаха за 2 дена Достинекса, сутрин и вечер по половин хапче. Не съм стягала гърдите с кърпа, просто с по-стегнат сутиен стоях 4-5 дни.
На мен док ми каза да се изцедя преди да ги пия до облекчение и след това да не цедя. Е сега, ако усетиш напрежение или бучка би могла с топла кърпа да наложиш на гърдите и то започва да тече без да правиш масаж или да цедиш .. newsm78

# 57
  • Мнения: 20
TDI, съчувствам си искрено, мила!  Hug Не знам как издържате всички, които кърмите на гърда. Аз с изцеждането се побърках, та не мога да си представя какво би било, ако бях решила твърдоглаво да си мъча детето да суче по цял ден.  #Crazy Ужасна работа! Аз все още не мога да се отпусна и спокойно да си дохранвам с АМ - в мозъка ми непрекъснато светва някаква лампичка, че правя нещо нередно и че не съм се постарала достатъчно за детенце... Честно казано, тая пропаганда с кърменето направо ми разби психиката.  #Cussing out Ако имаш кърма и детето засуква - ок, ама да е на всяка цена - не бива!!!

Аз продължавам да се цедя, но рядко успявам да събера над 100мл вече и се дохранваме почти всеки път. На някои хранения сме изцяло на АМ, защото изобщо не е имало време да ми се напълнят гърдите. В последните няколко дни Деян е гладен на всеки 2 часа и искрено се надявам да е скок в растежа, че иначе ще изперкаме напълно с ММ от неспане...  Embarassed

След няколко месеца сигурно на всички ще ни е смешно за какво сме се притеснявали, ама пусто - не мога да тегля една майна на всичко и да се наслаждавам на детенце без тревоги...  ooooh! Close

# 58
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Благодаря ви на всички за отговорите  Hug

На мен все ми се иска да я кърмя, обаче като няма какво да правя  Rolling Eyes Ще говоря утре с педиатърката ни и ще реша окончателно  Rolling Eyes Въпреки това висене и т.н. тя наддаваше добре, направо не знам  какво да правя  Rolling Eyes 

И днес явно и колики я мъчат, много се присвива, от това постоянно присвиване и напъване повръща... ужас просто някакъв  ooooh!  Ще взема да спра Лефакса да видим как ще е. Навремето батко й се беше запекъл от симетиконовите капки и се оправи като останахме само на био гаята, взема пак така да направя  ooooh! 
А хем съм с едно изгледано дете и пак не знам кой път да хвана, ужас  ooooh!

# 59
  • София
  • Мнения: 89
Момичета, изписали сте старата и сте започнали нова тема!  Blush Blush BlushСрам ме е да ви споделя, но нямам време да влезна да чета! Чак сега влезнах, изчетох старата и сега ще чета тази тема! Май съм научила малката да е на ръце като е будна! Побърква ме! Не знам дали е глезене и какво да правя! Затова ръцете са ми заети. Чакаме шезлонг тези дни, дано помогне!
Иначе не спрях кърмата, с много труд изцеждам по 30-40 мл, събирам ги в хладилника и като станат 120 й ги давам! Страхотна хамалогия е! Има ли друга като мен сред вас? Мислите ли, че си струва? 120 ядем на едно ядене сега (грубо на 4 часа от днес). 120 изцеждам за цял ден, а цедя по 30 мин поне 4-5 пъти, а тя се сърди, че не е на ръце!  Crazy Crazy Crazy Ще се радвам и ЛЛЛ да ми кажат нещо по въпроса! Също вчера се пробвах да й дам да суче, пак страшните болки в гърдата почнаха, изплаших се, повече от маститената гърда няма да й давам, явно е някаква бактерия, точно беше попреминало, а антибиотикът привършва тези дни!

Общи условия

Активация на акаунт