ДЕКЕМВРИйките засмени, с бебче на ръце, местят се в "родени"!

  • 27 402
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 111
Здравейте и от мен да се запиша в новата тема Simple Smile)
Вчера бяхме на преглед и за ваксина (поне се успокоих, че не е страшна  Grinning) и моя бебчо за 1 мес е качил 1,500, което ме изненада приятно и 3 см. За коликите ми каза чай на Хип с копър да вземем и от днес ще го почнем само че не разбрах как трябва да му го давам, ако можете да ми кажете ще съм ви благодарна.
Температурата в стаята е 23 градуса и купихме за овлажняване на въздуха, но още му се запушва нослето и постоянно му слагам физиологична морка вода спрей и с носовия аспиратор му ги издърпвам после.
Видях че някои майки имат проблем със зърната, като му дам гърдата в началото имам една остра болка след което ми минава и си ги мажа с Purelan 100 medela и са ми по-добре.
Аз родих също секцио и питах за колан кога мога да нося и лекаря ми каза след 2 месеца, но иначе на мен коремчето вече ми се прибра.

Последна редакция: сб, 18 яну 2014, 13:34 от mimss_932

# 31
  • Мнения: 23
Здравейте от мен и честит празник на всички ако имаме именници  Heart Eyes Ние имахме кошмарна вечер  : Sad Марти отново направи "криза на коликите" вече така го наричам,дори както го държеше баща му за секунди спря да диша и посиня....не мога да ви опиша какво стана с мен..в миг краката ми се подкосиха,сърцето  ми щеше да изкочи....ужаса беше пълен   Sad незнам как ще  оживея докато минат тия колики  Cry пак е запечен,вече почти не ака вез мишкато...ще взема да му купя и аз Био Гая да пробваме и това....Инфакола му е на свършване и мисля да НЕ ги повтарям...уж разхлабва ли,а той все запечен....ще пробвам комбинацията БиоГая+ Саб Симплекс...дано резултата е добър

При нас един път се случи...повече от 5 минути беше без секунда пауза пищенето. Друг път си взема въздух или спира за секунди и пак, но тогава направо....страшно се стреснах и аз. Снощи пак имаше нещо подобно, но за 3-4 минути. И двата пъти изведнъж спря и направо като препарирано, сгушено в мен горкичкото...само върти очичките бавно-бавно, оглежда и не мърда изобщо. След това заспа.

Моят син пък нещо не уважава водата и чая от копър, давам му, но много малко пие.

Обаче добре, че ги има тези теми...да се оплакваме и успокояваме взаимно  Hug

mimss_932, то на кутийката пише - на 100 мл. 1 чаена лъжичка от гранулките. Прочетох обаче някъде тук във форума, в тема където отговаряха представители на Хип, че е добре да не престоява повече от 4 часа направения чай...не че нещо ще стане, но явно тогава е с по-силни свойства. И затова правя по 50 мл вода, не наведнъж 100 мл, че така или иначе не го пие особено и само хвърлям.

За колана на мен акушерката ми каза след 40-тия ден, че може. Аз не съм и виждала какви са точно, ама скоро ще потърся, че имам коремче малко. Иначе килограми за сваляне имам към 3-4.
Иначе тука беше станало дума и за тъмната ивица по корема и около пъпа. При мен си я има още, четох, че към 6тия месец изчезвала. Иначе при мен пък на врата, малко под ушите ми се появиха по време на бременноста едни такива по-тъмни петна, направо като изцапано  Rolling Eyes Взеха да изчезва вече, де.

Лекарката, с която се консултираме, а и нашата акушерка, като ставаше дума за млякото...та и двете казаха, че направено мляко, което не е консумирано може да се съхранява в хладилника или на хладно до следващото хранене newsm78. Някой чувал ли е от други места такова нещо? А на кутиите пише не повече от час. Не знам, но може и да са прави, а производителите имат сметка да се хвърля неизползвано мляко и да се прави ново...така бързичко свършват кутиите Simple Smile


Последна редакция: сб, 18 яну 2014, 13:47 от bugsy

# 32
  • Мнения: 107
запис....

за колана аз го сложх от първия ден, иначе с едната ръка си предържах раната а с другата детето...на мен ми казаха след месец да щипя разреза и да масажирам удебеленото...

за повръщането....изчеах и говорех с докито...в понеделник ще я карам на доктор.
или е преяждане , бързо изцокване с много гълтане на въздух и задавяне, или стомашно-хранителен отлив....снощи моита я оставих да повърне, около 7-8 пъти и като заспа от 1  до 7 сутринта без пробуждане

# 33
  • Мнения: 36
Здравейте момичета! за коликите давам Лефакс, но не усещам някакво подобрение, малката има колики от 6:00 до 11:00 сутрин и вместо да отшумяват те се засилват. Чая на Hipp с копър така запече малката, че и термометъра не помогна и повече няма да го повторя.  #Cussing out Аз го купих от магазин за бебешки стоки.
Да ви попитам вие имате ли вече по-продължителни периоди на бодърстване, защото при нас вече се обособяват два, преди обед и вечер около банята?
При нас часовете за бодърстване са разнообразни, но в повечетэ случаи в 6 се храним и спане в леглото при нас, в 9 пак ядеме и почти всеки път бодърстваме до 12,пак хранене и спане , в 3 ядеме и понякога спинкаме , нруг път не,но задължително бодуваме след храненето в 6, в 9 се къпеме и ядеме и заспиваме чак съм 10.30 или 11 часа. В 12 не я будя за посленното хранене ,а я часам сама да се събуди ,което става обикновено между 3 и 5 часа сутрин ... това е при нас

# 34
  • Мнения: 36
Някоя мама беше писала какви документитрябват за пред социалните за депски и за еднократната помощ , може ли пак данапишете , благодаряпредварително
За еднократната помощ ти трябва Декларация,Акта за раждане на детето и Банкова сметка (снимай си Акта за раждане,защото остава в социланите близо месец) и твоята лична карта
За детските- Молба -Декларация,документ от педиатъра за направени ваксини на детето,бележка за доходите на теб и мъжа ти за година назад,банкова сметка и твоята ЛК и на мъжа ти ЛК
Ние с мм нямаме брак ,пак ли трябват неговите доходи и лк?а и да питам ,ние ваксина нямаме все още,изключвам тази в болницата. Трябва ли дачакам да направиме ваксината при педиатърката или мога още сега да сипоискам бележка от нея

# 35
  • Мнения: 277
Някоя мама беше писала какви документитрябват за пред социалните за депски и за еднократната помощ , може ли пак данапишете , благодаряпредварително
За еднократната помощ ти трябва Декларация,Акта за раждане на детето и Банкова сметка (снимай си Акта за раждане,защото остава в социланите близо месец) и твоята лична карта
За детските- Молба -Декларация,документ от педиатъра за направени ваксини на детето,бележка за доходите на теб и мъжа ти за година назад,банкова сметка и твоята ЛК и на мъжа ти ЛК

Ние с мм нямаме брак ,пак ли трябват неговите доходи и лк?а и да питам ,ние ваксина нямаме все още,изключвам тази в болницата. Трябва ли дачакам да направиме ваксината при педиатърката или мога още сега да сипоискам бележка от нея
Щом нямате брак не ти трябват неговите доходи,за ЛК не съм сигурна,носи я с теб най-добре,за да не те върнат заради нея...бележката за ваксините си я вземи още сега,в нея са нанесени и ваксините от болницата,не е нужно да е ваксина от педиатъра...просто за сложени ваксини е

# 36
  • Мнения: 97
Запис и от мен.
Аз нямам много време за писаане. Само ви чета, че то с тези двамата малчугани не ми оставаа време за нищо друго.
Ния даваме Био Гая и за сега нямаме оплаакване за колики.
За бодърстването единият е буден поне 2 часа между храденията, но в различно време. А другият е голям поспаливец. Ставя ,яде и пак спи. Но като реши, че иска на ръце няма равен. И трябва да се клонирам, защото и другият усеща вече кога е буден брат му и кога е време за глезене.
Оставям ви че ревна някой и отивам да видя кой е

# 37
  • Мнения: 6
Мами ползвате ли биберон, залагалка? Аз да моята много я смуче, в болницата ми казаха да давам, че имала силно изразен смукателен рефлекс.

# 38
  • Мнения: 227
здравейтеее .. за дуфалака питах разбира се педиатара и аптекарка ми го препорача,вземаме го вечер след чипкане и ядене по 5мл... но нещо не ни подейства тоя път и от 3 дена става днес не е акала и с термометър пробвам..ужас..звънях на педиатарката и каза да увелича вземането на лекарството на 2 пъти дневно..низ дано мине тоя запек,то от колики се оттървахме сега....а пъпките минаха Simple Smile)))))))

# 39
  • Мнения: 20
Запис и от мен, момичета! Simple Smile Благодаря за новата тема! Simple Smile

# 40
  • Мнения: 8
vio аз нося такива гащи за стягане на корема. Някъде на 20 ден след секциото почнах да ги нося. Купих си ги от магазин за бельо.

Въпрос към ЛЛЛ, ние сме изцяло на кърма. До сега не съм давала и вода, но взехме един чай от една баба в Марково и тя каза да и давам 20 мин преди ядене. Пробвах с лъжичка, но всеки път като и дам се задавя, понякога и повръща. За това сега и давам от шише. Ползвам на авент с биберон имитиращ зърното. Още не знае какво да го прави, но ме притеснява да не вземе да свикне на биберона и да не иска да суче. Какво ще ме посъветвате?
А също да питам- нормално ли е вечер да прави паузи по 4-4.5 часа? 2 дена давам чая и ми прави такива паузи. Снощи даже яде в 8:50 после в 1:10 и после в 5:20.

# 41
  • Мнения: 19
snej_vk Имахте ли колики преди да пиете чайа ? Вижда ли се ефект от него ?! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 8
matevska, да имаше. Аз и давам и инфакоу. Чая и аз го пия. Мисля, че има ефект, но е още рано да кажа със сигурност, защото го пие от 2 дена. След още някой ден ще пиша, като установя със точност.

# 43
  • Мнения: 253
Кокона,колана ми е от най-обикновените-без такива закопчалки.От едната старана е леко груб,а от другата е мек  Peace
За залъгалките-ние изобщо не я искаме,но като спи по някой път и си бута ръчичките и му я давам  Laughing
За бодърстването-не ме питайте.Днес последно спа до 11ч и досега още не е спал като хората.Заспива по 3-4 пъти за по 15-20мин  #Cussing out #Cussing out и какво е това не мога да разбера.

# 44
  • Мнения: 248
Кокона,колана ми е от най-обикновените-без такива закопчалки.От едната старана е леко груб,а от другата е мек  Peace
За залъгалките-ние изобщо не я искаме,но като спи по някой път и си бута ръчичките и му я давам  Laughing
За бодърстването-не ме питайте.Днес последно спа до 11ч и досега още не е спал като хората.Заспива по 3-4 пъти за по 15-20мин  #Cussing out #Cussing out и какво е това не мога да разбера.


При нас е същата работа днес цял ден бодърства, заспива за 15-20 мин. и пак се събужда, чак се зачудих новмално ли е чак толкова да не спи...

Общи условия

Активация на акаунт