ДЕКЕМВРИйките засмени, с бебче на ръце, местят се в "родени"!

  • 27 422
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 20
Вилхелмче, моето мнение е, че има смисъл и от такова количество кърма, само ако не ти създава адско неудобство и не те натоварва и изморява. Иначе е тормоз, който можеш да си спестиш, а детенце ще си хапва и наддава и без тези милилитри. Аз лично съм решила, че ще спра да се цедя напълно, ако кърмата ми намалее толкова. Аман от мъки!  Hug

# 61
  • Мнения: 277
TDI ние сме на Хип Комбиотик и  да ти кажа честно мисля да го спирам щом ни свърши опаковката....не виждам разлика между него и Нан ..... освен че Хип-а е по-скъп и дори от миналия ден цената му е повишена...мисля да минаваме на Фризолак

# 62
  • София
  • Мнения: 89
Сега прочетох и тази тема! Гледам доста сме с едни и същи проблеми с кърменето и с малкото кърма! На мен това цедене, комбинирано с рев, че иска на ръце ме убива направо! Да не говорим за време за мен! Имам купен Dostinex, но още не съм го изпила, че няма връщане назад след като го почна. Та, докато издържа ще карам така. Много ме е страх да не повтори маститът, че беше ужасно преживяване!

# 63
  • Мнения: 19
Дон Бебон  Чак пък пропаганда с кърменето. Simple Smile има хора които и по 4год. кърмят..аз не мисля, че това е нормално. Това си е все пак моята гледна точка Simple Smile Без да се обижда никой..  Embarassed

 В януарската ни тема имахме две бременни от ЛЛЛ, лично аз още на 4-5 месец споделих, че не искам да кърмя и т.н. Никога не съм видяла в тях някакъв напън или подобно. Думите им бяха "този процес е двоен, ако от едната страна няма желание става много трудно" е прави са за това. Калоян е бил 3-4 дни на коластра с дохранване АМ и това беше.. От тогава си е на АМ. Направих опит ( много голяма ГРЕШКА ) нямах желание, но пък в болницата ме натискаха акушерките и наистина не се получиха нещата. Само болка си докарах, после и Т.. За ЛЛЛ искам да кажа, че бяха първите към които се обърнах за съвет за спиране без хормонални хапчета, не съм усетила от тях какъвто и да било натиск за кърмене Simple Smile
След години живот и здраве, ако пак имам бебче 100% даже и опит няма да направя за кърмене!  ooooh! ooooh!  Едно, че нямах желание, после ме натискаха насила едва ли не с този проблем който съм имала може и деца да нямам повече и едва ли не как и това съм износила, длъжна съм била да му дам най-доброто, изцеждаха ме две акушерки ( едната на едната цица, другата на другата и ГАЗЗЗЗЗЗ на ръка, че моите гърди не били за помпа) ревях със глас .. и това стана пред очите на съпруга ми ..


# 64
  • UK
  • Мнения: 5 999
Привееет Hug

намерих минута свободно време и се вмъквам  Mr. Green
Да ви кажа липсва си ми коремчето Rolling Eyes защото, ей сеганапример реша, че искам на мола Blush ми обличам се и сме там, а сегааааа Money няма мол, няма магазини, нищо няма ...  само вкъщи Crazy

Иначе пък, тези малки маймунки, не си ги давам Party
Ние все още не сме ходили по разходки, първо защото се родиха недоносени моите (заради ниските им кг), пък и с тези грипове, ходили сме 1 път на консулатция и 2 пъти при моите родители ииии туй то Rolling Eyes

И аз нямам кърма, едваааам ако цял ден не съм се цедила успявам да изкарам по 30-40 грама и то от двете гръди, като цеденето, трябва да го започна поне 1 час преди хранене и то първо събуждам Теичка, че тя горката ако някой не я събуди, няма и да се сети, че трябва и да се яде Whistling А Стефи тяя няма нужда от събуждане, буди се сам-самичка на има-няма 2 часа hahaha Ииии такъв вой наддава да ядене, чееее ако не съм готова с бибата и АМ, мен ще изяде Joy Давам и малко да цока, ама то какво ли има, ама залъгва се там детето Sick
 И така, всеки ден на 2-3  часа сменяме памперси, после ядем спим и те така  Crazy То и при вас е така де не, че има разлика Mr. Green

Да попитам тези капки за колики (ние сме на Инфакол) всеки път преди всяко хранене ли се дават? Че при нас отиват завидни количества Laughing И да похваля чая на ХИП от копър, ми децата го харесаха и сякаш и действа, пу пу пу  Peace

# 65
  • Мнения: 19
Кокона давам го инфакола преди всяко хранене  Mr. Green много голям ад беше.. с тези колики и не смея да го намаля ..  Mr. Green

# 66
  • UK
  • Мнения: 5 999
Кокона давам го инфакола преди всяко хранене  Mr. Green много голям ад беше.. с тези колики и не смея да го намаля ..  Mr. Green
Hug Hug Hug
И аз така, ама викам да не съм объркала нещо Crazy

# 67
  • Мнения: 15
Към ЛЛЛ

Нашите проблеми с яденето продължават.Имам моменти,когато си яде спокойно,но има и такива,в които изпада в истерия от плач,изнервя се и търси да яде,давам и гърда и тя почва още по-силно да плаче.Не са колики,тогава се държи различно;не е липса на мляко-пусне ли гърдата,продължават да текът капчици.Пробвах с компресия,няма разлика в държанието и .Пуснах и от шумовете за бебета по Ю туб и веднага се успокои и засука нормално,но подейства първите няколко пъти и сега пак е същото.Пробвах и да я храня по-често,за да не е прегладняла и затова да се изнервя-пак няма резултат.Какво да правя?Имате ли някаква идея,какво друго може да е причината?

# 68
  • Мнения: 20
След години живот и здраве, ако пак имам бебче 100% даже и опит няма да направя за кърмене!  ooooh! ooooh!  Едно, че нямах желание, после ме натискаха насила едва ли не с този проблем който съм имала може и деца да нямам повече и едва ли не как и това съм износила, длъжна съм била да му дам най-доброто, изцеждаха ме две акушерки ( едната на едната цица, другата на другата и ГАЗЗЗЗЗЗ на ръка, че моите гърди не били за помпа) ревях със глас .. и това стана пред очите на съпруга ми ..

Аз точно това имам предвид под пропаганда - разни медицински лица, които ти насаждат, че ако не кърмиш, едва ли не си половин човек и лоша майка... Не даваш "всичко от себе си"... Изобщо нямам предвид ЛЛЛ специалистите - те винаги са подкрепяли мамите тук, независимо от тяхното решение.  Peace

# 69
  • Мнения: 8
Към ЛЛЛ

Нашите проблеми с яденето продължават.Имам моменти,когато си яде спокойно,но има и такива,в които изпада в истерия от плач,изнервя се и търси да яде,давам и гърда и тя почва още по-силно да плаче.Не са колики,тогава се държи различно;не е липса на мляко-пусне ли гърдата,продължават да текът капчици.Пробвах с компресия,няма разлика в държанието и .Пуснах и от шумовете за бебета по Ю туб и веднага се успокои и засука нормално,но подейства първите няколко пъти и сега пак е същото.Пробвах и да я храня по-често,за да не е прегладняла и затова да се изнервя-пак няма резултат.Какво да правя?Имате ли някаква идея,какво друго може да е причината?

Ние сме абсолютно по същия начин.

За инафакол и аз го давам преди всяко хранене. В началото го давах през хранене, защото ми бяха казали, че запича, но сега го давам на всяко.

# 70
  • Мнения: 179
Извинете ме за глупавия въпрос, но по-горе прочетох за спиране на кърменето без прием на хапчета, как става това и не е ли опасно (в смисъл няма ли да получа инфекция ако просто спра да я кърмя). Не че може да се нарече кърмене и аз се присъединявам към групата на изцеждащите по 50 мл от двете гърди и си е цял ритуал 30мин мъка на гърда, после е вече уморена и пие мизерни милилитри от шише и заспива и след час зейва с цяло гърло и аз се питам вече дали си струва?  Sad Cry Ако е само на АМ си е добре, пие си 120мл и после спи около 3- 3.5 часа.

# 71
  • Мнения: 478
Станислава това със засиняването и баткото ми го правеше защото се захласва като реве, безотказно действа да духнеш на бебето в лицето. Това го знам от майка ми, на която го е казала докторката защото аз много съм се захласвала и за сега действа безотказно.
ТДИ не знам как стои въпросът със спирането на кърмата, но за другото напълно те разбирам. По едно време бях на път да се откажа и аз ама хубаво че кърмата ми благоволи да се увеличи и дребната вече не виси постоянно на цицата. Определено си е тормоз и това с цеденето особенно като има и друго дете което чака на теб. Стискам палци спирането на кърмата да мине гладко ако решиш да я спираш с хапчета. Моята кърма с баткото постепенно сама си спря като разредих цеденето.
ВилхелмТел аз някъде при тези количества се отказах от кърменето с баткото. Просто като неможех вече и за едно пълно ядене да събера кърма за цял ден се отказах и постепенно кърмата си му намаля и спря, а когато се поизцеждах го давах като добавка. Ти си прецени до колко ти стигат силите и психически и физически да се занимаваш.

Сега да си похваля детенцето, качила е 700гр и вече е 3600 гр и е пораснала с 2 см. Педиатърката е много доволна, аз също защото с баткото на първата консултация се оказа че е качил само 200 гр и сме го държали гладен и все се притеснявах да не  се окаже и малката че не е качила.
Вчера ми пристигна кенгуруто и като го изпера ако времето е хубаво ще мога да изведа малката на разходка заедно с батко и, че до сега само е излизала малко на терасата.

# 72
  • Мнения: 20
ro6li4ka, браво за наддаването. Като чета такива килограми и осъзнавам, че моето момче, което се роди 4.470 и сега е около 5кг, май си е направо слон, сравнено с "нормалните" бебета...  hahaha Crazy

# 73
  • Мнения: 478
Jaska не е задължително да се спира кърмата с хапчета. Аз с баткото си я спрях един вид просто като я оставих сама да си намалява. Почнах просто да разреждам цеденто и цедях извънредно само ако има напрежение, но то като няма кърма рядко се препълват гърдите. Просто с времето все повече разреждах цеденето и така накрая и за два три дена не ми се пълнеха гърдите. Друго важно е да не изцеждаш до край гърдите, а да остава по-малко мляко вътре. Така хем има какво да даваш на бебето хем намалява млякото, но трябва да имаш предвид че това става бавно за няколко дена не се получава. На мен лично ми отне около месец докато ми спре кърмата.

# 74
  • Мнения: 107
След години живот и здраве, ако пак имам бебче 100% даже и опит няма да направя за кърмене!  ooooh! ooooh!  Едно, че нямах желание, после ме натискаха насила едва ли не с този проблем който съм имала може и деца да нямам повече и едва ли не как и това съм износила, длъжна съм била да му дам най-доброто, изцеждаха ме две акушерки ( едната на едната цица, другата на другата и ГАЗЗЗЗЗЗ на ръка, че моите гърди не били за помпа) ревях със глас .. и това стана пред очите на съпруга ми ..

Аз точно това имам предвид под пропаганда - разни медицински лица, които ти насаждат, че ако не кърмиш, едва ли не си половин човек и лоша майка... Не даваш "всичко от себе си"... Изобщо нямам предвид ЛЛЛ специалистите - те винаги са подкрепяли мамите тук, независимо от тяхното решение.  Peace
Много добре Ви разбирам,същия кошмар от мед.лица изживях,то бяха обиди и насаждания че не ставам за майка....ДА са ни живи и здрави дечицата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт