На море в Турция - тема 28

  • 100 622
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 980
Кои са фирмите с по-хубави автобуси?

# 691
  • Мнения: 167
Здравейте. Имам въпрос към пътувалите с автобус до Кушадасъ - в колко часа ориентировъчно се тръгва обратно? Тъй като сме с малко дете и ще ни е за първи път, още обмисляме дали да не ходим с колата... Thinking

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Кои са фирмите с по-хубави автобуси?

От Екзотик Холидей ми казаха, че ползват автобусите на Метро.
Това с автобусите е много на късмет.


# 693
  • Мнения: 262
Искам да предупредя тези от Вас,които са се насочили към новия Аурум в Дидим/селцето Акбюк/. За хотела нищо не мога да кажа,защото в момента се строи,но имам добра представа за района около него. Района е доста занемарен,около хотелите там няма почти нищо като магазини,заведения и т.н. Няма алея за разходка,само прашни пътища,свързващи се с главния път към Дидим. Ако не сте със собствен транспорт,ще трябва задължително да ползвате долмушите или към Акбюк 4 км.до там/центъра на който не е нищо особено/ или към Дидим 15км. Цената до Дидим е в порядъка на 4.5 ТЛ на човек в едната посока. Ако искате да стоите само в територията на хотела-ок,сигурно ще ви хареса,но излезете ли в околността предполагам няма да се чувствате много уютно. Който иска да не взема под внимание този пост,целта ми е да Ви дам точна представа за района там. Акбюк ,тепърва има много да се развива и като инфраструктура и като атракции. За мен там е скучно . Thinking
ПП. Замислете се и защо цената за 5 зв. хотел е такава там. Определено цената отразява освен позитивите и негативите.

# 694
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 894
Здравейте. Имам въпрос към пътувалите с автобус до Кушадасъ - в колко часа ориентировъчно се тръгва обратно? Тъй като сме с малко дете и ще ни е за първи път, още обмисляме дали да не ходим с колата... Thinking

Зависи от местоположението на хотела, тъй като се минава през всички хотели съответно. Ако са ви оставили първи на идване, ви вземат последни навръщане. Оринтировъчно 3-4 следобед  Peace

# 695
  • Мнения: 4 001
 liv1892,
щом познаваш района, кажи нещо за плажа Praynig, на мен ми е много важен, не ме интересуват никакви вечерни разходки, със собствен транспорт сме, така че сме мобилни за Дидим.

# 696
  • Мнения: 262
 evhen, плажа е едно от достойнствата на тази част от Акбюк където са Аурум и Холидей Ресорт. За Аурум пише че е 250м. дълъг. Малко са се поизхвърлили,но и 150м. да е пак е достатъчно. Пясък е, а влизането в морето е много полегато и не става бързо дълбоко. Отсреща на залива вече морето не е така-дъното е каменисто и общо взето неприятно. Но пред Холидей Ресорт и пред Аурум морето е готино. Значи за територията на Аурум(тогава беше Окалиптус 3*)/гледал съм я от съседния Холидей Резорт/ ако запазят зеленината,което ще стане според мен,е  много добре. Ще има много сенчести места. Апропо-погледнах сега и виждам че хотела ще посреща своите първи гости от 23.05. официално. Което ще рече че и температурите на въздуха и водата ще са вече доста добри за интензивен плаж.(за датата -06.06 май вече няма места). Naughty

# 697
  • Мнения: 4 159
liv1892 и на палм уингс кушадасъ ли е такава цената заради инфраструктурата/ доколкото разбрах и той е в нищото  newsm78

# 698
  • Мнения: 24
Старателно чета всичко, което сте написали, но от толкова много четене, констатирам, че времето си минава, а аз съм все толкова объркана. Като начало се спрях на Дидим, но след като всички места за началото на юни са изчерпани, реших да се преориентирам, минах през Кушадасъ, а сега май обмислям Бодрум. В Бодрум обаче има доста хотели и хич не мога да ги отсея. Ако получа малко напътствие от вас ще съм много благодарна.

# 699
  • Мнения: 4 001
liv1892,
супер си, сега разбирам защо толкова те обичат в тази тема, мерси много за информацията!
Изгледах едно клипче от Окалиптус от 2012 г., тясна ивица но дооста голяма, и плитко море и много зеленина, чак на плажчето има дървета, реално сградите са си същите, само са изтърбушени стаите и реновирани.
Да няма места от 06-ти, аз се чудя как съм го проспала този хотел, въпреки, че ти преди време коментираше същите неща, сега вече се сещам, аз исках да вляза един или два дни в тази седмица, ноо всичко е заето вече и се принудих на допълнителен ден в по-следващата, още по-скъпата седмица.
Дано да няма проблеми с инклузива, но не ми се вярва, като за 5 звезди да се изложат.  Питах Уни, че с тях пътувам трета година, концепцията е all, а нощес гледах едно клипче за немския пазар, предлагаха го като ultra all, в сайта им пише 24-часов all, чудя се какво ще е в действителност.

# 700
  • Русе
  • Мнения: 7 091
liv1892 и на палм уингс кушадасъ ли е такава цената заради инфраструктурата/ доколкото разбрах и той е в нищото  newsm78
Палм уингс не е в нищото, просто е на 13-14 км. разстояние от центъра на Кушадасъ, което си е 20 минути път с маршрутка. В непосредствена близост са Гранд Белиш и Мерсин, насред градчето Давутлар, където няма нищо интересно Wink  

# 701
  • Мнения: 1 525
Palm wings е в близост и до КИПА Wink и други магазини.

# 702
  • Мнения: 2 788
Palm wings е в близост и до КИПА Wink и други магазини.
Е не е много близо, трябва да се ползва маршрутка, но се плаща не пълната такса до Кушадасъ, миналата година май беше 3,25 TR, но маршрутките спират пред хотела. Иначе наблизо има пазар за зеленчуци и малко дрехи и завивки, и по-нагоре един супер маркет на пешеходно разстояние.

Последна редакция: ср, 26 фев 2014, 16:43 от Jane2013

# 703
  • Мнения: 1 525
Хубав е района...Не е никак в нищото Wink

# 704
  • Мнения: 167
Вълшебство ,
благодаря за отговора  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт