Да изпратим зимата по-бързо - Франция 37

  • 150 922
  • 656
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 863
Здравейте!Предвиждаме преместване в Нант към края на годината и имам няколко въпроса за живота във Франция,на които,надявам се,бихте могли да ми отговорите.Първият е свързан с децата ни,имаме двама сина ,на 5 и на 10 години.Бих искала да знам как става записването им в училище там,при това по време на учебната година.В друг форум ни казаха,че предвид това,че не говорят френски,големият ни син ще трябва да бъде записан в първи клас,което ми се стори най-малкото несериозно.Относно малкият,който е на 5,предполагам,че тръгва направо на училище или пък не?
Има ли някой тук,който да живее в Нант,тъй като бих искала да задам няколко въпроса конкретно за областта?
Трудно ли става наемането на жилище?Мислите ли ,че с агенция ще е по-лесно(макар и по-скъпо)?Благодаря на всички отговорили!

# 301
  • Мнения: 27
Привет момичета! Радвам се, че намерих тази темичка, защото и ние обмисляме преместване от Белгия към Франция. За момента сме се насочили към Париж и/или Лион, Ница. И двамата сме ИТ специалисти. Каква е вероятността да си намерим сравнително бързо работа според вас?

# 302
  • Мнения: 269
Зависи от много фактори - какви точно ИТ специалист сте, колко опит и в какви фирми сте работили, какви езици говорите и най-вече говорите ли френски...
Според мен първо потърсете и чак тогава се местете  Hug

# 303
  • Мнения: 27
Да, определено първо ще се опитаме да намерим работа. Иначе и двамата сме с английски и учим френски сега. По план към края на годината ще покриваме ниво B2, с което се надявам, че ще е достатъчно да намерим подходяща работа.

# 304
  • Мнения: 934
Както Тиквето е казала,най-добре добър френски и предварително намерена работа. IT специалисти могат да търсят работа и от разстояние а и не сте толкова далече,за да дойдете на интервю при нужда.
Другото сами ще го видите.
Успех!

# 305
  • Мнения: 269
B2 е напълно достатъчно за информатика  Grinning

# 306
  • Мнения: 2
Здравейте на Всички  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
Казвам се Мила и съм нова тук . От съвсем скоро време съм във Франция . Живеем със съпруга ми в Тур , имаме дъщеричка на 6г и половина . Мъжът ми работи тук .. и това наложи да се преместим и да заживеем тук . Бих искала да ви задам и аз един въпрос относно това здравно осигуряване ,извинявам се ако се повтарям признавам , че не прочетох темите назад  ...  но ще се постарая да ги разгледам ... един от проблемите с който се сблъскахме  е ,че мъжът ми разбира се първото нещо което се опита да направи е да ни върже с детенце към неговата  застраховката ,за детето нямаше проблем , вързаха я веднага .Но за мен не стана защото съм нямала още три месеца пребиваване в страната  с това съм съгласна ,но проблема идва от там ,че в паспорта нямам печат от летището за датата на влизане,  поне от някъде да започнат да текат тези месеци ,аз от 19 март съм тук и няма как да го докажа това нещо ... ходихме  също да попитаме евентуално за някаква регистрация на адрес ....  казаха ни ,че не се изисква такава  ..  Моля ви ако някой знае какво точно да направим ,моля горещо за съвет ...  Praynig Praynig Praynig В момента съм страшно разочарована и отчаяна защото през тези месеци установихме ,че съм и бременна  ...  но за жалост  миналият ден прокървих  ужасно и загубих бременността ...  Sad  Sad  Sad 
Силно се надявам едно по едно нещата да си дойдат на  място ..
Мила  Praynig

# 307
  • Мнения: 934
Здравей,Мила!
Принципно във Франция за доказателства се използват фактури - ток,телефон,интернет,нещо ,което е на наше име.Виж дали имате.Ако нямате,пишете на агенцията ви,която ви дава под наем жилището да напишат удостоверение,че живееш там и от кога.
Не съм особено веща,но за мен правя така и би трябва и при теб да проработи.
Успех! Hug

# 308
  • Мнения: 2
Здравей,Мила!
Принципно във Франция за доказателства се използват фактури - ток,телефон,интернет,нещо ,което е на наше име.Виж дали имате.Ако нямате,пишете на агенцията ви,която ви дава под наем жилището да напишат удостоверение,че живееш там и от кога.
Не съм особено веща,но за мен правя така и би трябва и при теб да проработи.
Успех! Hug


 Благодаря  Hug  Ще опитаме и това  Heart Eyes

# 309
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Здравейте,
моля за малко по помощ.
По какъв начин мога най-лесно да стигна от летище Beauvais Tillé до центъра на Париж.
Крайната дестинация е Лион, но не намерих по-добър вариант от летището-центъра и после с Eurolines  или idbus (oт Bercy ) или  до Лион.
Благодаря

Последна редакция: ср, 20 май 2015, 10:28 от Laluni

# 310
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 685
С шатъл : http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng
(или на френски - http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=fr)

В Париж спират на спирката на метрото Porte Maillot, откъдето можеш да хванеш транспорт за гарата, откъдето ще пътуваш за Лион.
Ако имаш повече въпроси, може да питаш в темата за Париж във форума: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=825551.0;topicrefid=4

# 311
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Благодаря ти много.
Не знаех, че има тема за Париж. Въпросът ми е бил баш за там Simple Smile

# 312
  • Мнения: 2 992
Здравейте, момичета!

И аз съм с питане. Две девойки на по 17 г. ще ходят 5 дни в Париж и искат да обиколят музеи и забележителности. Ще спят близо до Лувъра.
Някой знае ли дали има в Париж карта за музеи. В Лондон има нещо подобно. Купуваш си карта и с нея можеш да влезнеш безплатно в определени музеи. И има ли още безплатен ден за посещение в Лувъра /преди време , такъв ден беше сряда/. И последен въпрос - има ли ученическо намаление за метрото?
Затрупах Ви с въпроси, но ще улесня девойките, а ще им е първо пътуване сами .
Благодаря предварително  bouquet

# 313
  • Мнения: 934
Сега безплатния ден е всяка първа неделя от месеца Simple Smile
За метрото има намаления при абонамент.При еднократно пътуване мисля,че няма на тази възраст.
Карти има навсякъде - безплатни в хотела примерно и може и да си купят.
Успех Simple Smile

# 314
  • Мнения: 2 992
 smile3525 smile3525

Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт