Да изпратим зимата по-бързо - Франция 37

  • 150 421
  • 655
  •   1
Отговори
# 345
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Votre demande d'extrait a été traitée le 21 septembre 2015 et vous parviendra dans quelques jours par voie postale (en tarif lent pour les adresses en France) sous pli fermé et personnel.

Здравейте момичета.Може ли да ми помогнете с превода.Пускам го през преводача и не мога да схвана нищо.Благодаря ви много отново.

# 346
  • София
  • Мнения: 1 948
Votre demande d'extrait a été traitée le 21 septembre 2015 et vous parviendra dans quelques jours par voie postale (en tarif lent pour les adresses en France) sous pli fermé et personnel.
"Вашата молба за извлечение беше разгледана на 21.09.2015 и ще пристигне при Вас в рамките на няколко дни по пощата (с бавна тарифа за адресите във Франция) в запечатан плик лично."

Последна редакция: чт, 24 сеп 2015, 17:14 от dechy

# 347
  • Мнения: 872
Препоръчайте ми сносен хотел около Дисниленд - Париж.Как вървят горе-долу цените?

# 348
  • Мнения: 474
Здравейте.Нужна ми е малко информация относно живота във Франция.На мъжа ми му предлагат работа там и планираме цялото семейство да заминем.Значи работата е в село до Дижон,като планираме да живеем в Дижон.Интересува ме как стоят въпросите с училищата,яслите,здравеопазването,наемите на жилищшата и т.н.Ние сме с две деца-едното е в 3 клас,а др.бебе на 6 месеца.Предлагат му стартова заплата около 2.500 евро.С тези пари дали ще може да живеем четиримата?От работата не му осигуряват жилището и пътя,т.е.той ще си ги поема,което също е допълнителен разход.Има ли бълг.училища в Дижон?Струва ми се че ще е трудна адаптацията на голямото дете и затова би ми се искало да учи в бълг.у-ще newsm78.Всяка информация ще ми бъде от полза.

# 349
  • Мнения: 7 325
Здравейте. Моля за информация относно ваксина Bexsero®, има ли я в аптеките и може ли да се купи свободно ( без рецепта ). Миналата седмица в едно от съседните села се появи случай на менингит Б, за съжаление детето не можа да се пребори и родителите сме изплашени. Педиатрите препоръчват да се сложи, но В аптеките ни има огромни списъци с чакащи и поне до януари няма да има ваксини. Имам възможност да я взема от Франция, ако я има. Моля ако някой има възможност да попита, ще съм много благодарна.

# 350
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Съжелявам няма да стане без рецепта. Не съм сигурна дали е със същото име, но дъщерите ми имат ваксина за менингит по препоръка на педиатъра.

# 351
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Името е същото, но такъв тип ваксина във Франция без рецепта не вярвам да може да се купи.

https://www.vidal.fr/Medicament/bexsero-125488.htm

По-скоро виж как стои въпросът с намирането й в Турция или Гърция. Там и с рецепта от български лекар става.

# 352
  • Мнения: 7 325
Благодаря много за инфото.
Турция и Гърция не ми вършат работа, живея в северна Испания. Децата ми също имат ваксина срещу менингит, но е тип С. Менингит Б е рядко срещано заболяване и за това не е сложена в имунизационният календар. За малки деца е почти смъртоносно. В Португалия и Андора се купува свободно без рецепта та мислех че и във Франция може да се купи, а и ми беше по удобно, но ... ще си чакам реда тук.
Отново ви благодаря. Хубава вечер.

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 197
Здравейте, сега попадам на темата. Извинявам се ако спамя, но търся човек, който срещу заплащане да придружава 5-6 човека българи в периода 18-21 ноември в гр. Лион. Те са на частно посещение, вид екскурзия, лично организирана, но няма френско говорящи сред тях.  Търся някой, който живее или учи в гр. Лион и може да съдейства. Моля, ако някой има предложение да се свърже с мен на ЛС възможно най-скоро. Благодаря.

# 354
  • Мнения: 115
Andonovag, пишете във фейсбук групата Lea bulgares à Lyon. Там някой може да ви помогне. Успех  Simple Smile

# 355
  • Мнения: 562
Здравейте!  bouquet  Да пораздвижа малко темата, като с удоволствие се записвам като вече една от вас! Simple Smile Има много неща, които да пиша тепърва, но всичко с времето си. С радост ще комуникирам с френските мами. Хубав и усмихнат ден!  Blush

# 356
  • Мнения: 65
Здравейте! Извинявам се ако има вече такава тема, но при търсенето не отрих  Simple Smile Живея във Реймс заедно със супругът ми и прекрясната ни дъщеря  Heart Eyes Ще се радвам да се запозная с други мами живеещи тук, ако има такива естествено. Hug

# 357
  • Мнения: 3
Здравейте,
Синът ми иска края на лятото да замине да работи в Франция в Париж, тази година завърши френската гимназия и знае френски. Въпроса ми е какво трябва да направи? Какви документи трябва да се изларат? Благодаря за всичката информация!

# 358
  • Мнения: 19
Здравейте, мили дами.
Съвсем нова съм в бг-мама и за първи път пиша в тази група.
Живея в Южна Франция. Бременна съм в 4+5 г.с. и ще се радвам да обменим опит и с други млади (бъдещи) майки във Франция.
Хубав уикенд на всички.

# 359
  • Spain
  • Мнения: 3 750
здравейте ! виждам 4е в темата не е писано доста отдавна но имам спешни въпроси и вместо да се лутам из интернет реших 4е все пак някои може да ми отговори тук ...
...децата в  у4илище ще правят някакъв празник и моята дъщеря раззбрала недоразбрала се записала да донесе сладки . днес се оказа 4е не били какви да е сладки а именно ФРЕНСКИ трябвало да бъдат Mr. Green Mr. Green Mr. Green #2gunfire Joy Joy Joy и аз разбира се сега съм в шок... защото са и за този петък Mr. Green Mr. Green Mr. Green. не познавам нищо от френската кухня (сладка ) освен макаронс ! (които оба4е малко не се наемам да правя )
МОля ви даите някакви лесни рецепти , за някакви сладки които са популярни във Франция .
 п.с. няколко въпроса и линка ... еклери? паста руми? това за френско може ли да мине ?
за макаронс -тук бадемово тесто нямаме . бадеми в блендер мога ли да разбия и дали ще стане ... и бадемите сурови или опе4ени ?
ето тук намерих някаква рецепта  за биквити / типи4ни ли са за Франция ..формата то4но такава ли трябва да бъде ?
https://www.patee.ru/recipes/baking/view/?id=843124
 това наистина ли е френско
http://www.koolinar.ru/recipe/view/117463

помагайте в жив ужас съм bouquet bouquet bouquet  ах тези деца  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт