Да изпратим зимата по-бързо - Франция 37

  • 150 515
  • 655
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 275


Аз живея във Франция .. За съжаление тук българите ( не само бг мамите ) въобще не са задружни ... Незнам на какво се дължи това ..  всички българи във Франция не искат да общуват със сънародници .. 

съжалявам Embarassed,но при богат опит с българи  ooooh!чувството за самосъхранение надделява
Не знам дали само тук е така или само тук има некоректни българи,а може би  е въпрос на късмет да попаднеш на такива Wink
Готова съм да помагам с информация Grinning
И ТУК (във форума) сме помагали много с информация,НО
 работа, жилище не търся и не ставам гарант,не превеждам/придружавам за срещи (не съм преводач и има официални такива),не попълвам официални документи,а  за социални и други помощи,документи   единствената информация с която разполагам е от servicepublic.fr (мога да преведа информация от сайта)
приятна неделя bouquet

# 376
  • Мнения: 331
Да , във ФраНЦИЯ има много долни българи , от опит знам . Лично съм си патела от такива българи уж с добри намерения .. Мързеливци , които само знаят да крадат за да живеят .. . това е така

# 377
  • Мнения: 2 275
И не само кражба ooooh!то с такава злоба и завист да се сблъскваш Shocked
как казваше един познат "ти му помагаш, а той иска жена ти, жилището ти,а  и работата ти"
аз,след като чистих здраво едно студио с което услужих на двама "закъсали" българи ,намерих си чаршафите на ленти,а електроуредите готови за изхвърляне Confusedне ми дойде акъла и пак,и пак закъсвах с българи.
За това минах на другата крайност:от българи бягам като дявол от тамян
Само за сравнение:със студиото услужихме на сърбин и ПЕТ години по-късно се обади да ни върне хладилника и други неща,които му бахме дали,а самото студио беше като аптека чисто.

# 378
  • Мнения: 331
На мен пък един българин ми открадна чисто новият лап топ . Правеше ми се на добър приятел и , че много ме уважава и на всичкото отгоре е с 30 години по голям от мен . Аз го приемах за човек на който мога да вярвам , защото е на годините на баща ми , а той ме обра , а мога да съм му дъщеря .. абе пълни мизерници тук в Париж тези българи . За това вече с българи не се занимавам , но пак имам надежда , че се намират и свестни жени тук

# 379
  • Мнения: 2 275
и с жените внимавай (дори повече от колкото с мъжете)
те имат по-...оръжия за манипулация  Wink, а като пуснат и сълзи,слабост и някой "любовник-насилник" ела да видиш какво става
французите са добри и наивни
мои познати французи закъсаха жестоко с "една нещастна българка",представена им от мен за чистачка
за разбитите френски семейства от българките,които им гледат децата дори не ми се говори/пише
дойде време да ме срам да кажа какъв ми е произхода (добре,че нямат навик и да питат Laughingот един момент нататък си французин искаш или не искаш)

# 380
  • Мнения: 7 325
И в Испания е така. Няма как да общуваш с някой само защото ти е сънародник, особено ако си се опарил. Аз общувам с българите които познавам, но не допускам приятелства, никакви услуги, никакво споделяне на житие и битие. Така единственото, което мога да си навлека е да ме обсъждат каква съм *испанка* надута и ме обсъждат, но не ми е драма.

# 381
  • Мнения: 331
Да , за съжаление познавах една такава българка . Живееше с един друг българин пияница , който не работи нищо и тя горката го издържаше . Работи чистачка в един хотел , а оня само мързелува в студиото , което е метър на метър и чака жена му да му купи ракия . На всичкото отгоре е пребиваше от бой , хвърляше и багажа през прозореца и  е гонеше на пътя , после пак е прибираше .. и това всичко се е случвало пред очите ми .. и от там насетне им изтрих номерата и повече не съм се занимавала с тях . оня даже ми звънеше да ми търси пари 50 евро та и повече .. с цялата си наглост даже ми казваше , че нямал пари за алкохол и цигари и да му купя .. аз да не съм банка  Grinning от тогава знам що за стока са повечето българи в Париж и от тогава ги избягвам .. Ако намеря някоя читава българка с добра работа може и да излизам с нея .. но такива пияници и клошари да стоят по далеч

# 382
  • Мнения: 2 275
И в Испания е така. Няма как да общуваш с някой само защото ти е сънародник, особено ако си се опарил. Аз общувам с българите които познавам, но не допускам приятелства, никакви услуги, никакво споделяне на житие и битие. Така единственото, което мога да си навлека е да ме обсъждат каква съм *испанка* надута и ме обсъждат, но не ми е драма.
благодаря bouquet,че сподели
направо си мислех,че само във ФР е така,направо завиждам на сърбите тук.
При мен имаше и такъв номер:
някой път през ваканциите и вечер гледам деца и едно лято съседка на "моите" деца помоли да и намеря някой за нейните.И аз намерих,но...франзцузойката като усети,че гледачата не е разбрала кой трябва да гледа (децата или мъжа й Wink ) я изхвърли като мръсно коте и аз (чувствайки се виновна Confused) се намерих с пет бройки сладури: две на по 3 и 3 на по 1 години (двама близнаци Grinning).Още ми държи влага  Laughing и не се лакомя (вече) за допълнителна работа Mr. Green
всяко зло за добро:сега ваканцията ми е ваканция Grinning

dayana_didi bouquetаз съм с добра работа Laughing,но наистина нямам време до края на учебната година и след това веднага заминавам Heart Eyesна есен - с удоволствие

# 383
  • Мнения: 331
Добре пиши на есен , ако се сетиш да пием по едно кафе  Hug Аз имам едно момиченце на 2 годинки

# 384
  • Някъде там
  • Мнения: 16 072
Добро утро.Нахлувам в темичката ви защото искам да ви питам нещо.Малко глупав ми е въпроса, но все пак Blush.Съпруга ми работи в Франция и с колегите му, не могат да си намерят червен пипер. Бихте ли ме ориентирали може ли да намери някъде или трябва да пращам от България. Благодаря ви предварително. bouquet

# 385
  • FR
  • Мнения: 214
Навсякъде има червен пипер. Аз си купувам от Лидл, но има във всички голями вериги магазини. Такъв също съм взимала от Карфур https://www.google.fr/search?q=piment+doux&client=ms-android … rc=zV-IUZEUODvtIM:

# 386
  • Някъде там
  • Мнения: 16 072
Навсякъде има червен пипер. Аз си купувам от Лидл, но има във всички голями вериги магазини. Такъв също съм взимала от Карфур https://www.google.fr/search?q=piment+doux&client=ms-android … rc=zV-IUZEUODvtIM:
Много ти благодаря.А би ли ми казала, къде в Лидл да го търсят,че са само мъже а не знаят френски и им е неудобно да питат.

# 387
  • Мнения: 331
Ми всеки Лидл е различно подреден .. Трябва да пообиколи и да гледа да го намери . Би трябвало да е там при щанда за подправки

# 388
  • FR
  • Мнения: 214
Да, наистина са различно подредени. При мен е в района с олиото. Има стелаж с подправки и е в шишенце от този тип https://www.ducros.fr/produits/poivre-herbes-et-epices/les-epice … piment-doux-moulu.

# 389
  • Някъде там
  • Мнения: 16 072
Благодаря ви много за помощта! Hug bouquet Ще го издирвам като отида.

Общи условия

Активация на акаунт