Отговори
# 60
  • Мнения: 9
Добро утро мамчета! Хайде на закуска  Mr. Green
Ура онзи гаден облик го няма  newsm44 И имаме анкета. Аз също гласувах за естествено раждане, изпитвам ужас само при мисълта, че може да се наложи секцио. Почти всичките ми приятелки който са раждали секцио са с ужасно възстановяване и ужасни спомени и усложнения.
Гледам обсъждате меню  Mr. Green да споделя и аз моето. Сутрин като станем с детенце аз си пия кафето, а тя печена филиика ( аз си пия кафето с 2-3 лъжици суха сметана или много мляко). После препечена филиика с масло и чаша чай или мляко с мюсли ( обичам аз да си правя сместа за мюслито), на обед манджа според зависи какво съм готвила + чаша сок или чай, следобед ябълка, банан или тиква (зависи какво е останало), за вечеря пак каквото съм готвила, но задължително по-леке (без пържено) + плод.
Аз също предпочитам сама да си направя комплекта за изписване, някак готовите не ми харесват пък и са ми малко солени. За сега единственото което ми остава да взема за него е пелена или одеяло. За лятото със сигурност ще го завивам с памучна пелена през деня и навън ако е необходимо, а за вечерта имам памучно чувалче и тънко одеяло.
Беили нещата които си избрала са много хубави, с удоволствие да си ги ползвате.
Аз също съм купувала дрехи от Джъмбо, но до сега не съм имала проблем с качеството, а са носени доста и доста са прани.
За зъболекаря не знам най-добре се консултирай с АГ или зъболекар. Аз също трябва да ходя, но предпочитам да изчакам бебче да се роди и тогава.
Ние вчера една разходка си направихме  Wink много добре ми се отрази. Времето не беше много хубаво, но пак ставаше (леле колко искам да завали сняг, че да изтрепе тези вируси ). Моето дребосъче май е с грип  smile3512 newsm61 В понеделник ги извели в детската  без якета навън и еити на красота. Crazy
Хайде мамчета отивам да готвя, честя, мия  дълга ме зове  Hug

# 61
  • Мнения: 714
Добър ден!
Първородният най-накрая реши да удостои ММ с един шут. Снощи докато го слушаше "плува" ли, младежа го 'ритна'- много мил момент беше.
По анкетата-не съм го мислила сериозно, каквото каже АГ ще е. Последният път спомена, че ако минем 4кг може би ще е секцио, но предполагам ще го решаваме към 9 месец. Но самата аз нямам ясно предпочитание и двете ме плашат еднакво Flutter

# 62
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Здравейте, девойки!

Аз вчера гласувах в анкетата, че съм за естественото раждане, нито ме е страх от болката, нито от усложнения, но се вслушах и пак ще се вслушам в съвета на доктора, на когото имам най-голямо доверие и чиято преценка знам, че е неоспорима, защото той е блюстител на естественото раждане, а освен това е близък на семейството и не би ме прецакал по никакъв начин. Не на последно място, не е и от лекарите-търгаши, които с предписания за секцио целят по-добро планиране на времето си.

Почти всичките ми приятелки който са раждали секцио са с ужасно възстановяване и ужасни спомени и усложнения.
Хм, много странно. Повечето майки, които пък аз познавам и са родили със секцио, имат точно обратните впечатления. С нормално раждане също не познавам майки с усложнения и трудно възстановяване. Иначе казано: всички са доволни, независимо от начина на родоразрешение.

Тъй че - това не е сериозен аргумент. Peace

бейли, може и да е лишейче, както казва Ели, но може и да получиш дежурната диагноза (атопичен дерматит). Когато не знаят какво е, а това е поне в 70% от случаите (процентът е случайно избран), пишат АД.

Не ви изложих менюто си, защото смятам, че не представлява интерес. Ям обикновена храна (евфемизъм за „каквото ми попадне”), като гледам да е начесто и по малко. Обичам плодове, млечни продукти и пилешко месо (според умните глави - най-вредното).

И най-парадоксалното е, че колкото и да се стараех през изминалите месец-два да ям уж разхлабващи неща, нищо не ставаше. Накрая, онзи ден като ми писна и му отпуснах края и подпуках пиците и сандвичите с кашкавал, за които си умирам, перисталтиката ми реагира благоприятно. Не че съм се оправила, то явно няма начин, но се задействаха раЛтите в известен смисъл. То може просто полезностите да се оказали влияние с известно, доста дълго, закъснение, но защо ли съм скептична? Twisted Evil

Мони, дантъ разочаровам, ама... ходи и се забавлявай! То колкото и да го гледаш, колкото и да „влиза” (в едното ухо, а през другото излиза), накрая сякаш никога нищо не си чула. Е, поне аз бях така. Ама може да съм смотана, не е изключено (бях наречена така веднъж, преди 2-3 години, от голямата си щерка).

Във всеки случай, оказва се, че познанието идва с бебето. Когато се роди бебе, се ражда и майка. И няма нужда от ръководство за употреба (нали го знаете лафа, дето бебетата идвали обикновено без...). Mr. Green

Относно албумчето, аз имам и по-лесна идея. Най-вече за тези, които имат профил във ФБ. В групата там качваме снимки, които не се достъпни to the general public, каквато е всеобщата загриженост. Да, знам, че на някои не им пука, но пък заради тези, които държат публичността да бъде сведена до минимум, това е доста удобно място.

Вярно е, че албумчето може да се паролира, но това впоследствие може да се окаже проблем. Ей на, албумчето на първата отчетна, в която съм се вписвала някога (февруари 2007) в момента е недостъпно за мен, защото след 100-ната смяна на парола и обира, който стана у нас преди години, вече не мога да открия новата парола...

Та така, който иска да ни види, може да заповяда във ФБ.

Съвсем чужда ли ви е идеята?Peace Peace Peace

ПП: и последно за така дъвканите комплекти за изписване: не знам, непременно ли трябва бебетата да се изписват с традиционните комплекчета за изписване? На мен например шапчиците винаги са ми били особено смешни и нелепи, както и лентите с панделки за момиченцата (докато са бебета, после вече са приемливи). И тъй като най-вероятно пак няма да имам изписване с фанфари, може би ще мога да мина и аз с комплектоване по мой избор. Идеи колкото искаш получавам тук и във ФБ, тъй че - сърдечно благодаря.  Hug

Последна редакция: ср, 22 яну 2014, 11:45 от Мяуче

# 63
  • Мнения: 354
Здравейте и от мен!
Разликите (поне според мен) между естественото раждане и секциото са следните:
 - при естественото имаш по-силни болки няколко часа или най-много ден преди раждането и няколко часа след това, докато при секциото се боли (е може би не толкова силно) поне седмица след операцията и усещаш дърпане, дискомфорт и т.н. понякога и месеци след раждането.
 - при естественото лежиш 2 часа след раждането, а при секциото лежиш от 8 ч до 2 дни (според регламента в съответната болница и конкретния случай)
 - при естественото веднага можеш да гушнеш малкото и можеш да започнеш да го кърмиш и да се грижиш за него без допълнителни затруднения почти веднага, докато при секциото можеш да го направиш по-късно да не говорим, че първите десетина дни изпитваш до известна  степен затруднения да се грижиш адекватно за малкото
Подчертавам , че горните твърдения са лично мое мнение и са основани на опита ми от раждането на Валерия чрез секцио и разкази на мои приятелки. Освен това не забравяйте, че по- добро от естественото няма, а и всяка една хирургична намеса крие рискове. Така, че въпреки факта, че съм изключително доволна от моя доктор и съм запазила хубави спомени от раждането и възстановяването си препоръчвам горещо естественото раждане, когато разбира се не е наложително секцио.
Единственото преимущество на секциото е, че секса не се променя или както казва моя доктор "оставаш си почти девица доживот" Simple Smile хихихихи

# 64
  • Мнения: 296
....
Единственото преимущество на секциото е, че секса не се променя или както казва моя доктор "оставаш си почти девица доживот" Simple Smile хихихихи


ха-ха-ха , то това преимущество го има и при естественото, завършило със шевове, казвам го от опит  Blush , мен май ме постесниха  Joy

# 65
  • Мнения: 354
....
Единственото преимущество на секциото е, че секса не се променя или както казва моя доктор "оставаш си почти девица доживот" Simple Smile хихихихи


ха-ха-ха , то това преимущество го има и при естественото, завършило със шевове, казвам го от опит  Blush , мен май ме постесниха  Joy


хихихихи еми супер една приятелка ми сподели същото. Дори каза, че докато я шиел (същия док при който аз раждах) и казал, че мъжа и трябвало да почерпи щото я бил така да се каже тунинговал хаххаха  Joy Абе голям шегаджия е тоя моя док и затова ме кефи щото в такъв момент имаш нужда от отпускане, от разчупване на обстановката. Поне на мен ми действа много добре.

# 66
  • Мнения: 296
....
Единственото преимущество на секциото е, че секса не се променя или както казва моя доктор "оставаш си почти девица доживот" Simple Smile хихихихи


ха-ха-ха , то това преимущество го има и при естественото, завършило със шевове, казвам го от опит  Blush , мен май ме постесниха  Joy



хихихихи еми супер една приятелка ми сподели същото. Дори каза, че докато я шиел (същия док при който аз раждах) и казал, че мъжа и трябвало да почерпи щото я бил така да се каже тунинговал хаххаха  Joy Абе голям шегаджия е тоя моя док и затова ме кефи щото в такъв момент имаш нужда от отпускане, от разчупване на обстановката. Поне на мен ми действа много добре.

 Grinning да, и моят док. по същия начин ... ох само да е жив и здрав, пак при него ще си раждам

# 67
  • Мнения: 29
Здравейте мами и от мен  Hug
Ще помоля някой да ме добави на първа страничка 30г.от Варна ,втора бременност ,термин 29май Simple Smile
А що се отнася до разширяването при естественото раждане, мога да твърдя от опит че и без един шев , около месец след раждането се чувствах като девствена, мм потвърди  Joy така че без притеснения относно това  Peace

# 68
  • Мнения: 34
Здравейте мамчета Simple Smile

Днеска бях на консултация при  моята АГ, и май от утре обявяват грипна епидемия, така че успях да се вредя и да мина. Бях ви споделила , че на ФМ лекаря го притесниха, че водите ми са много , сега моята каза , че нея пък не я притеснявали и не били чак толкова много , но все пак ми даде направление да правя изследване на кръвната захар за гестационен диабет, та утре мисля да ида да мина и през тая гадост. Направо ви казвам ми писна вече да ме изследват за де що възможно има  ooooh!

За секциото аз пак да кажа, не съм си го избрала по желание, беше по спешност, но се възстанових супер бързо , никакви усложнения, след седмица бях като нова , единственото което знам и при мене е така , че при секцио корема по-трудно се пребира и си остава по-големичък, ама квото такова здраве да е ... само единия корем да ми е кусура Simple Smile

Вчера ходихме в мола и си изплакнах очите по магазините да дзяпам роклички, в Зара има страхотни неща на промоция, ама ММ се запъна , че нищо не искал да купуваме още, някакви суеверия са го налегнали и аз не знам какво му прехлопа и ми уби целия ентусиазъм, останах с очи пълни, ръце празни Sad

# 69
  • София
  • Мнения: 2 141
И аз гласувах за естествено раждане. Не съм преживявала такова и не съм убедена, че лекарите ще ми разрешат и сега, но съм на принципа, че естествените неща са най-добри.
Иначе ме е страх от всякакво раждане, но това бебе все пак трябва да излезе някак. Crazy

tani4ka111, идеално те разбирам за рокличките и момичешките джвъчки. Аз още не смея да гледам, защото ако се загледам знам, че ще купя, а не мога да се престраша още. Crazy Ще стискам докато изляза в 45-дневния болничен и тогава ще се вихря живот и здраве.

eva_bor , със сигурност има упойки за бременни - на мен предишната бременност се наложи да ми вадят мъдрец в четвъртия месец. Като казах, че съм бременна сестрата ми сложи упойка /доколкото разбрах без адреналин/ и нямаше никакъв проблем.

# 70
  • Мнения: 22
Момичета, да се разпиша за днес Simple Smile отидох на преглед, но жк бяха забранени в бургас и само ми изписаха рецепта и ми дадоха болничен за 14 дни за което много се радвам, усещам, че имам нужда от почивка, вкъщи като съм спокойна не получавам контракции. преместихме жк за другия петък, дано всичко е наред с бебо Simple Smile
относно темата за вида за раждане, аз още не съм отговорила в анкетата, тъй като още не съм решила. първо ще се вслушам в мнението на докторката, която ме следи и отделно мисля да направя и консултация с офтомолог да ми измери очното налягане. мен ме е страх по различни причини и от двете раждания по това, което съм чувала- естественото, че няма да успея да се справя и има шансове бебето да почне да се души, секциото от това, че все пак е операция и от поставянето на упойката. но мисля да ви чета, майките вече с опит и накрая ще решавам Simple Smile  Hug

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 0
Здравейте!
Благодаря на Янчето за новата тема  Hug

Аз също гласувах за естественото раждане, първо раждане ще ми е и ако може да е естествено ще се радвам! Но каквото каже докито такова ще е!

Днес изрових един БГ сайт и е доста евтин за бебешки дрешки:  http://www.plastform.net/?bg_%D0%94%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%B8,5



# 72
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Хихи, не забравяйте, че си имате тук ветеран с не едно, ами 2 цезарови, при това вече съм на 38, ще стана на 39 тази година. Предстои ми трето секцио.

В тази връзка, Касиопея, аз не разбрах, кое от изброените важи за теб и кое е от чужд опит.

Ще използвам случая, за да споделя собствения си опит по точки, както ти си ги поставила, защото ми е по-удобно. Може пък на някой да му е интересно, а на друг - дори полезно. Напълно искрена съм, знаете ме. Вече даже не се крия зад фиктивен профил. Twisted Evil

По точка едно, болките: болките след секцио са несравними с тези преди раждането. Аз втория път имах късмета да изживея и родилните мъки, т.к. стигнах до 8 см. разкритие (или повече). Само не съм напъвала, но доколкото схващам, това не е най-болезненият етап от раждането. Болки, като тези след спонтанното спукване на околоплодния мехур, през живота си не бях изпитвала (а съм преживяла и перитонит, спукан апендицит, демек, била съм на 8 г.). Но съм благодарна и щастлива, че Бог ми позволи да ги изживея, също така съм (необяснимо) горда и доволна от себе си. Laughing След секциото обезболяват подобаващо и болката е поносима. За мен най-труден винаги е първият ден след операцията (тогава пия един аулин даже), после вече тичам по коридорите. След първия ден нямам проблеми с възстановяването, вдигам си тежко (е, внимавам), движа си се нормално и пр. и пр.

По точка две, реанимацията: първия път лежах 24 часа без право на храна и вода, а втория - само 8, че даже бях сама в реанимация. По-приятният вариант, признавам, беше първия. Все пак след второто секцио на сутринта ми донесоха супер сладък чай и половин кифла, които погълнах с огромна благодарност.

По точка 3, връзката с новороденото: ако новороденото е добре, при нормално раждане не го дават веднага, а най-рано след 2 часа. При секцио обикновено след 24 часа, но на мен ми я дадоха Людка след 22. Много добре ми дойде тази почивка. Калина беше в интензивен сектор 4 дни и ми я дадоха за закърмване на 5-я. Имах време да размисля и да се адаптирам, да науча някои неща за кърменето, да си купя помпа и да поддържам кърмата си.

Лошото в случая беше, че никой не ме инфорира какъв е редът за посещения на бебетата в интензивен сектор и аз отидох чак на втория ден, за което и до днес се проклинам (още не съм си простила, а ще станат вече 7 години). Това не се дължи на секциото, а на моята смотаност, както и на недобрата комуникация м/у родилно, пуерперално и неонатология. Вече си знам обаче. Посещенията са по половин час дневно, но все пак ги има - даже можеш да си гушнеш бебето (стига да не е на с-ми, а Калина беше), да се опиташ да го нахраниш, ей така - за куриоза. Установих също, че бебетата в интензивно по-добре ги гледкат, нормално - доста по-малко са обикновено.

Вече споменах, че не съм имала никакви затруднения да се грижа за бебе или домакинство -- след първия ден, когато матката се свива интензивно и си наболява, аз се надигам и не се спирам вече. Според моя док това се дължи на факта, че почти не качвам кг. На същия феномен се дължи и бонусът, че коремът ми се скрива веднага, или айде - почти веднага.

За мен единственият негатив на секциото е, че е коремна операция, все пак те режат и коремът ти остава някак разделен на две, обезчувствено е мястото, мускулите са прекъснати, ама това да ми е проблемът. Отделно са вече вътрешните сраствания, които правят следващите бременности по-трудни. Макар че като гледам, и на майките, които са раждали нормално, хич не им е лесно - то са контракции, то са чудеса.

Колкото до секса, това е майтап нали? Нима смятате, че девствеността е предпоставка за добър секс. Тя, или по-скоро отнемането ѝ, е повод родата на младоженеца да извади благата ракия. Joy

Майтапа настрана, нито секциото, нито нормалното раждане, обикновено водят до проблеми със сексуалния живот, обаче пролактинът, демек кърменето, би могъл. При мен това е факт, а аз кърмя много. Най-трудно и проблематично е сексуалното общуване първите 6 месеца, когато кърмата е единствената храна на бебето и кърмя изключително интензивно. После постепенно нещата си идват на място. Ама много постепенно - чааак към средата на втората година от кърменето. При мен и цикълът липсва около 2 години след раждането.

Та такива ми ти раЛти, друзья мои дорогие. Embarassed

Лека и гушкава!

П.П. Кой питаше за зъболекар? На зъболекар може да се ходи съвсем спокойно (вече, а и по принцип). Те си знаят кои упойки може и кои не са за препоръчване, само трябва разбира се да предупредим, че сме в положение. Аз обаче зася нямам спешни неща и смятам да отложа. Това, което най не се препоръчва са рентгеновите снимки, но дори и те могат да бъдат правени, при взети засилени мерки за безопасност (а дори и без вече). Но все пак, само ако хич не може без това и ползите са по-големи от вредата от минималното облъчване.

Последна редакция: чт, 23 яну 2014, 12:53 от Мяуче

# 73
  • Варна
  • Мнения: 633
мяуче, направо ме замисли за секцио  Laughing
чудя се възможно ли е въобще сравнение между двете, което да е адекватно? т.е. жена, която да е родила един път нормално и втори път секцио  Thinking  защото всичко е толкова индивидуално, че не знам как може да кажем кое е по-добрия вариант.

# 74
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Според мен такова сравнение не е възможно. Всеки споделя как е било при него.
Аз все пак щях да заложа на нормално, ако док беше ми го препоръчал.

Общи условия

Активация на акаунт