Çalıkuşu/Чучулигата с Бурак Йозчивит и Фахрие Евджен - тема 9

  • 55 676
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 482
Рейтинг. Hug


Тотал

21 януари         15.   CALIKUSU     KANAL D    4,03                10, 40
14 януари         12.   CALIKUSU     KANAL D    4,26                10, 83


А/В група

21 януари            5.   CALIKUSU    KANAL D      5,89                15, 63
14 януари            3.   CALIKUSU     KANAL D     5,54                14, 90

# 46
  • Мнения: 14 505
 HugЗдравейте на всички които сте в темата Hug


Изчетох всичко ,но не мога да отговоря на всички ,защото още не съм изгледала преведената серия-15-та.

И аз понеже съм в страната, която  още се чуди напълно невинен ли е Кямран ,се въздържам от коментари.

По отношение  на дългоочакваната  целувка - имам мнение.

И снощи писах ,че е позиционирана не точно на мястото и, т.е някъде около сладките и чакащи тази целувка устни на Кямран.По точно по съблазнителния и толкова добре стоящия му мустак Laughing Laughing Laughing
Това всеки го може. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing, а той имаше време да се настрои за нещо силно  и очаквано ,когато видя  Фериде посред нощ  и по нощница отдолу да тича към него  ShockedТой обаче стои като гръмнат .Ами награби я бе Кямнран , притесни я към себе си  , накарай я омекне в ръцете ти! Laughing Laughing Laughing

И за потвърдя това което минава през ума на Катя  Heart Eyes  и приз моя ви пускам клипа с Фахрие и Джансел , когато тя се страхуваше от ревнивия си приятел тогава в "Лъжовна пролет"
 Не и върви на Фахрие да я целуне истински някой  красив мъж.
Може да изключете музиката. Wink След-2.50мин  Не успях да открия точния момент.

Последна редакция: ср, 22 яну 2014, 17:18 от sebilMM

# 47
  • Мнения: 623
Здравейте всички! : )

Тичам цял ден по задачи, не съм се наспала и постоянно мисли по филма ме преследват. Crazy

Според мен целувката между Фериде и Кямран си е ОК. Тя целува за пръв път, едва ли е много наясно как да го направи по-добре. Той все още се води, че ѝ е сърдит и са разделени, освен това е леко шокиран от смелостта и силните ѝ чувства, няма как да я награби в страстна прегръдка и целувка... Беше ѝ казал - вече не си моя любима. Нормално е да стои като истукан (както стоеше и когато Нериман му се метна на врата. Много грехове му приписахте, но той много добре знае къде е границата). Себи, Ф не е по нощница  Wink
За целувката между Фахрие и Бурак - може пък тя да се притеснява да го целува съвсем както трябва....
По мое мнение - чудесна игра и на двамата в целия епизод  Heart Eyes Дали го е целунала точно по устата или в близка и не по-малко секси боцкаща от мустака зона, няма никакво значение... "Целувката" изглежда много по-добре от тази в клипчето  Peace


Снейк, не съм съгласна, че братовчеда постъпи и е постъпвал егоистично и лошо спрямо нея. Гонил е кандидатите, но Умай бей по-добре ли щеше да се грижи за нея, или да я обича по-силно? Ако и другите са били като Умай, направо я е спасил... По това време няма как да опознаваш мъжете, омъжват те за някой и това е...

Сцената на гробището и на мен ми скъса сърцето. Загубила е родителите си, но в замяна още от дете е имала до себе си човек, който я обича толкова силно. Когато се разболя, той се погрижи веднага за нея, прояви нежност и внимание, нищо че вече беше приел за себе си раздялата.
И двамата правят грешки по пътя един към друг, но ако беше различно, нямаше да го  има филма.


Снежи, мерси за рейтинга!
тук числата показват едно, но пък в сайта на Канал Д е друго - сутринта рано имаше 100 000 прегледа, а сега са над 300 000  #Crazy - за по-малко от 24 часа...

Филма, който ни взе часа е с по 200 000 на седмица.... Confused



Последна редакция: ср, 22 яну 2014, 21:01 от didibu

# 48
  • Мнения: 5
Мисля, че сцената с целувката си е изцяло режисьорско виждане. Едва ли в такъв значим проект, в който са вложени огромни средства, някой ще тръгне да се съобразява с ревниви приятелки. Във ВВ Бурак пак си ходеше с Чапа, а там какви горещи сцени  и страстни целувки раздаваше.
Диди, може би, наистина целта е била точно такава. Да покажат невинност, изненадата на Кямран. И аз така си я обяснявам сцената. Сигурно е така. Но съм съгласна и с Катя, че след като покачваха напрежението у зрителите толкова епизоди, радваха ни с красиви еротични сцени, някак ми дойде много наивна тази целувка, дори неестествена. Да се надяваме, че следващата ще е истинска и  Кямран ще покаже на какво е способен.  Grinning

# 49
  • Мнения: 623

thumbsup
Мони, Чапа и аз въобще не я броя. Като се вземе предвид целия проект и като гледам Б как си изпипва нещата, не ми се вярва тя да има някакво влияние.

При перспективата въобще да не видим целувка преди края на сериала, аз и на тази съм доволна   Wink
Права си, определено си е режисьорско виждане и това е целувката на неопитната Фериде. Кямран въобще няма възможност засега да се изяви. В тоя смисъл и аз  искам да видя нещо по-сериозно  Flutter, ако може и преди заминаването, ...  Flutter

# 50
  • Мнения: 2 156
Снейк, не съм съгласна, че братовчеда постъпи и е постъпвал егоистично и лошо спрямо нея. Гонил е кандидатите, но Умай бей по-добре ли щеше да се грижи за нея, или да я обича по-силно? Ако и другите са били като Умай, направо я е спасил... По това време няма как да опознаваш мъжете, омъжват те за някой и това е...
Диди, не всички са ги омъжвали без да са виждали мъже преди това. Наш Кямран нали се е срещал с момичета, че даже и с кака. Не знам дали всички кандидати са били сираци като Умай, но факт е че Фериде е била не само ограничавана, ами и травмирана по този начин - зер никой не иска сирачето.  ooooh! Кямран не го разбирам, ни любовта му, ама май проблема е в сценаристите, те са го сбъркали.  Wink

Скрит текст:
Момичета, попаднах на един пост на съфорумка в друга тема, за това че канал Д започва 3 нови сериала скоро. Та се поразходих из канала и нашия форум и открих един сериал , дето ще спират - Kayip. Взех да се притеснявам да не спрат и нашия.  Praynig

# 51
  • Враца
  • Мнения: 6 672
Според мен целувката между Фериде и Кямран си е ОК. Тя целува за пръв път, едва ли е много наясно как да го направи по-добре. Той все още се води, че ѝ е сърдит и са разделени, освен това е леко шокиран от смелостта и силните ѝ чувства, няма как да я награби в страстна прегръдка и целувка... Беше ѝ казал - вече не си моя любима. Нормално е да стои като истукан (както стоеше и когато Нериман му се метна на врата.

И според мен целувката си е екстра като за първа и изненадваща. За Кямран определено беше изненада - той стоеше като " целунат" - първоначално без никаква реакция. Вижте как я гледа невярващо:


И секунди след това осъзнава какво се е случило:




Според мен и Фериде неочакваше такъв развой на събитията. С цел да не стигне до бройката, след която "Не те обичам" ще се превърне истина, тя му запуши устата импулсивно.  Laughing Laughing Laughing Laughing
Тя дойде при него просто да поговорят, да му каже, може би, че му вярва - такова чувство имам, че не дойде с намерение да го целува Laughing Laughing
Но това дотук е мое мнение - може да няма нищо общо с истината

Последна редакция: ср, 22 яну 2014, 19:57 от mama_an_ji

# 52
  • Мнения: 3 462
А какъв точно е диалогът преди целувката на Фериде. Ако го има на руски  Praynig

# 53
  • Мнения: 14 505
Ами значи наш отракан Кямран според вас  посред нощ е чакал шамар от Фериде и се е втрещил -Така ли? Shocked Shocked Shocked newsm78 newsm78

Аз явно не разбирам  Embarassed Embarassed Embarassed smihesorry smihesorry нищо  от любов и спонтанни реакции Rolling Eyes

# 54
  • Враца
  • Мнения: 6 672
А какъв точно е диалогът преди целувката на Фериде. Ако го има на руски  Praynig


Ф: Говорят, если сказать что то 40 раз, это сбудется.
К: Может исполним это? Ты будешь считать
К: Я не люблю тебя
Ф: 16
К: Я не люблю тебя
Ф: 17
К: Я не люблю тебя
Ф: 38
К: Я не люблю тебя
Ф: 39
К: Я...


Даже са направили анкета:

Если бы Фериде не закрыла ему рот своим поцелуем, Кямран сказал бы что не любит ее в последний 40-ой раз?

Если бы Фериде не закрыла ему рот своим поцелуем, Кямран сказал бы что не любит ее в последний 40-ой раз?
Да он же упрямец
60
   42.9%
Я думаю нет не сказал бы
80
   57.1%
140 people voted.
 Laughing Laughing Laughing Laughing

# 55
  • Мнения: 3 462
Мерси, Мами  bouquet
Ами значи става дума за игра - предизвикателство. И двамата са в играта.
Фериде е неопитна в целувките определено, това и от разговора на момичетата  е ясно. А се и страхува от онази жар, за която Мари говореше. Ама Кямран??? Неопитен???  newsm78
Освен това, той чу оня разговор на момичетата, а си го и припомни в къщата в гората. Поне да я беше приласкал, знаейки за страховете й. Нещо не ми достига в тая сцена и това е... hahaha

# 56
  • Мнения: 623
Диди, не всички са ги омъжвали без да са виждали мъже преди това. Наш Кямран нали се е срещал с момичета, че даже и с кака. Не знам дали всички кандидати са били сираци като Умай, но факт е че Фериде е била не само ограничавана, ами и травмирана по този начин - зер никой не иска сирачето.  ooooh! Кямран не го разбирам, ни любовта му, ама май проблема е в сценаристите, те са го сбъркали.  Wink

Съгласна съм, ограничавана е била, но много по-малко, отколкото Неджмие например. А дали липсата на мъже и кандидати я е травмирала не знам. При положение, че твърдеше, че няма да се омъжва  никога и биеше на почивки братовчед си  Grinning, този, в когото призна, че се е влюбила с един поглед (сцената, когато са деца, а тя е с бялата рокля). Ф. твърди, че Кямран е бил светлината в живота ѝ  и винаги го е обичала.... Нали Селим се опита да я ухажва - веднага го отряза  : )


От 15-те епизода насам си съставих мнение за образа на Кямран, не ми харесва, че бързо скача на бой (така и не разбрах снощи в суматохата, докато се опитвам да следя превода, кога Селим се оказа с разбит нос  ooooh!), но определено е принципен човек, харесва жените, галантен е, но не е мръсник и подлец. Каза в очите и на Фериде, и на баща си, че не е направил нищо грешно при Нериман,  и от това, което е показал досега като характер, би следвало да е така.... Не съм му адвокат на Кямран, даже мисля, че съм обективна. Следя образите на героите във филма и по това правя моите си преценки.


Наистина, вечерта в конака К посрещна Фериде доволен, защото видя, че тя започна да ревнува, а това е признак на обич. Но какво може да е очаквал - някоя словесна престрелка и заяждане. Според мен не си е и помислил, че тя ще нахълта в неговата стая и ще му търси сметка, защо е казал "Не те обичам!', ще го целуне и ще го натисне "Сега си принуден да се ожениш за мен!" Твърде много неща наведнъж му дойдоха, при положение, че почти се беше примирил с обратния развой. Загуби и ума и дума, вие искате да извади страстното поведение веднага. Не го надценявайте  Grinning

Последна редакция: ср, 22 яну 2014, 20:19 от didibu

# 57
  • Мнения: 4
Здравейте момичета, благодаря  за преведената серия.
А снощната серия беше прекрасна, гледах най-малко 10 пъти целувката и мисля, че това наистина е режисьорско хрумване, но ми направиха впечатление и още две неща. 1 Целувката беше дота в страни в ъгълчето на устните и 2 точно преди да свърши серията след светналия поглед на Кямран имам чувството, че Фериде ще прихне от смях, но се овладя и направи сериозна физиономия.
Доволна съм и от трейлъра, очаква ни още една романтична серия, ноо продължава да ме чопли какво точно е станало в онази стая, има много въпросителни, но първо ще изгледам 15 епизод с превод и тогава ще помисля и по този въпрос. Желая ви приятна и спокойна вечер.

# 58
  • Враца
  • Мнения: 6 672

Наистина, вечерта в конака К посрещна Фериде доволен, защото видя, че тя започна да ревнува, а това е признак на обич. Но какво може да е очаквал - някоя словесна престрелка и заяждане. Според мен не си е и помислил, че тя ще нахълта в неговата стая и ще му търси сметка, защо е казал "Не те обичам!', ще го целуне и ще го натисне "Сега си принуден да се ожениш за мен!" Твърде много неща наведнъж му дойдоха, при положение, че почти се беше примирил с обратния развой. Загуби и ума и дума, вие искате да извади страстното поведение веднага. Не го надценявайте  Grinning

 newsm10

Може би очакваше всичко друго, но не и да му се метне да до целува и после да "принуждава" да се жени за нея.  Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: ср, 22 яну 2014, 20:33 от mama_an_ji

# 59
  • Мнения: 623
Мерси, Мами  bouquet
Ами значи става дума за игра - предизвикателство. И двамата са в играта.
Фериде е неопитна в целувките определено, това и от разговора на момичетата  е ясно. А се и страхува от онази жар, за която Мари говореше. Ама Кямран??? Неопитен???  newsm78
Освен това, той чу оня разговор на момичетата, а си го и припомни в къщата в гората. Поне да я беше приласкал, знаейки за страховете й. Нещо не ми достига в тая сцена и това е... hahaha

ще ви кажа според мен какво няма да достига, когато Кямран тръгне да целува Фериде и я нацелува хубаво (защото сега беше обратното - тя него), и то по начина, по който даде заявка, че може да го направи, а и ние съдим от всички напористи ухажвания, палта, огнени погледи,  мустаци по бузата за лека нощ и т.н. ... всъщност той започна веднъж да я целува както си трябва, преди тя да види червилото на яката - беше много чувствено, нежно ... а не хоп веднага в целта... може занапред да ни покажат и една завършена негова целувка, но да си дойда на мисълта - тогава няма да стигнат линейките  Grinning  Ние търсехме линейки и от по-малко  Peace

 Wink Wink Wink

... нали знаете, внимавай какво си пожелаваш  Blush  Crazy

Последна редакция: ср, 22 яну 2014, 20:41 от didibu

Общи условия

Активация на акаунт