БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-32

  • 29 780
  • 785
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Момичета, след годинката по колко кис. мляко давате и колко често?
Незнам дали сме в нормативите, но след годинката остана основно на кисело. Не иска АМ!

# 706
  • Мнения: 335
Мога ли да въведа сиренето с домашно краве сирене без сол или трябва да е купешко?

И още един въпрос имам, понеже имате вече опит : Имаме следния режим: 6 и 30 - кърма 10 и 30 кърма - 13.30 - месно/зеленчуково пюре, 17.30 - каша с плод, 20.30 кърмене и към 3.30 сутринта напоследък започна пак да се буди и да се кърмим иначе преди това за известно време нямахме нощно кърмене. Отскоро (от около 2 седмици) започна да ми отказва кърменето в 10.30 сутринта  - само на това кърмене ми го прави този номер. Досега не съм й предлагала нищо в замяна - АМ или някаква закуска, и така просто понякога си го пропускахме , но не ми се струва правилно и затова днес й предложих плодово пюре - изяде го - значи все пак е гладна, но какво означава НЕсученето й? Какво да правя - да й дам ли АМ, (да не се отбие? бих искала да я кърмя поне до годинката?) или да въведа някаква закуска, защото с упорстване от моя страна за кърменето настава страшен рев и Трета световна. На 8м. и 20 дни сме.  newsm78 Някакви идеи?

Последна редакция: вт, 04 мар 2014, 13:18 от DramaQueen

# 707
  • Мнения: 16
DramaQween, понякога колкото и да ни се иска да правим план за детето, то си иска нещо съвсем друго Simple Smile може би твоето е готово за въвеждане на закуска; аз около 9 мес. започнах да давам закуски, защо не пробваш и ти? Елда, просо, зърнени макарони, овесени ядки, каши и всякакви такива със сирене, масло, плод- каквото си въвела или планираш да въведеш

# 708
  • Мнения: 335
Благодаря ти Cookie lOVER. Ще го помисля още малко и ще реша какво да правя.  Hug

# 709
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Благодаря ти Cookie lOVER. Ще го помисля още малко и ще реша какво да правя.  Hug

И аз съм За закуската. Детето расте, няма как Simple Smile

***
Кисело мляко давам 2 пъти седмично, като следобедна закуска, с плод или бисквити. Но мисля да го зачестя, след като синът ми се самоотби наскоро. Въведох го като навърши една година и го започнах директно с порция от 200 гр (половин кофичка). То няма нужда от въвеждане, след като детето вече е прояло сирене и масло.

# 710
  • Мнения: 327
Бебка я захранвам от 20 дни. Въведох оризова каша (14 дни) и тиква (5 дни) . Да въведа ли днес морков или да продължа с тиквата? Кога да добавя кашата като второ хранене?

# 711
  • Мнения: 836
Ние пътво въведохме няколко зеленчука. Всъщност каша ни предстои. А въвеждай първия зеленчук поне седмица, а следващите може и по 4-5 дни.

# 712
  • Мнения: 335
Бебка я захранвам от 20 дни. Въведох оризова каша (14 дни) и тиква (5 дни) . Да въведа ли днес морков или да продължа с тиквата? Кога да добавя кашата като второ хранене?
Според мен можеш вече да дадеш друг зеленчук - пак по 5 дни, Кашата като второ хранене изчакай да мине поне месец от захранването. Аз се водих на принципа - 1 месец - 1 твърдо хранене, 2-ри месец - 2 хранения - 3-тия - 3 и т.н. по съвет на Косе Босе.  Peace

# 713
  • Варна
  • Мнения: 25
Здравейте, мили мами  Simple Smile

Дъщеря ми е на една годинка и смятам да започна да въвеждам кисело и след това прясно мляко. Бихте ли ме посъветвали с какво да въведа прясното мляко?

Благодаря Ви предварително.  Simple Smile

Последна редакция: ср, 05 мар 2014, 16:03 от V.A.L.E.R.Y

# 714
  • Мнения: 27 520
С каквото си решиш - млечен крем, каша, приготвена с прясно мляко, бисквити с мляко, смесено прясно мляко с АМ и т.н.  Simple Smile

# 715
  • Варна
  • Мнения: 25
Блонди, много Ви благодаря  newsm51

# 716
  • Мнения: 15 376
Бихте ли ме посъветвали с какво да въведа прясното мляко?

С млечен крем - нишесте, ванилия, прясно мляко. Ако си въвела цяло яйце, можеш спокойно да приготвиш домашен крем ванилия с яйца.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 25
Бихте ли ме посъветвали с какво да въведа прясното мляко?

С млечен крем - нишесте, ванилия, прясно мляко. Ако си въвела цяло яйце, можеш спокойно да приготвиш домашен крем ванилия с яйца.

[/quote

Благодаря  smile3525

# 718
  • Мнения: 4 711
Виждам, че давате сурова ябълка, при положение, че моето дете, яде само гладко пасирана храна, ако има съвсем малко парченце от нещо, се дави и повръща, как да я дам тази сурова ябълка? Нямам си идея как може да се пасира сурова ябълка, круша или нещо такова. Сокове отказва категорично.

# 719
  • Мнения: 15 376
В блендер можеш да пасираш гладко и круша, и ябълка.

Общи условия

Активация на акаунт