Клуб на храбрата шивачка - тема 15

  • 94 153
  • 778
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 247
Лично мненеие-всяко кроене е смятане, освен ако не се ползва готова кройка.На мен ми е сложно книга за начинаещ, но щом момичетата казват е о.к.За курсовете съм на особено мнение-тези за шев не са евтини и не знам какво може да се научи за няколко урока.Що се отнася до учебник за 4 години за конструиране-не ми се вярва да може само една пола да се скрои.Аз дори от часовете по трудово съм научила повече неща.

# 721
  • Мнения: 321
Момичета, може ли малко помощ? Как да закърпя протрит панталон (междукрачието) без да има видима външна кръпка?
Имате ли готова кройка за покривало за кърмене? Не ми се дават пари за нещо, което мога да направя за 10 мин. ако знам как. Има клипове в нета, но искам снимка на кройка, ако можете да помогнете?
А сенниците за бебешка количка, тези сменяемите? Някоя от вас шила ли е? Или да не се занимавам? Не ми изглежда нещо сложно... newsm78

# 722
  • Мнения: 276
Сенника не е сложен за шиене, но аз лично си купих, защото вече с бебе не ми се занимаваше да търся материали. Пък и шиенето на трико не ми е от любимите неща. Ако искаш ще ти снимам разпънат как изглежда и може да прецениш дали си струва шиенето.
За покривало за кърмене можеш да използваш шал. Готовите покривала поне на мен са ми много грозни - като престилки. Ако си фен на шаловете, ще можеш да ги сменяш. Аз кърмя на вън, но нося широки блузи и не намятам нищо. Слагам количката пред мен и се скривам от любопитни погледи.

# 723
  • Мнения: 321
Шалове имам, не ми се дават излишни пари за глупости, а ме е срам да кърмя пред хора.
За сенника искам да видя поне какво представлява поне, платчета имам всякакви, а и мерак в момента. Уж имам време за шиене..

# 724
  • Мнения: 596
Привет сръчни момичета!
Имам въпрос,дано успеете да ми отговорите-къде и дали в нета може да се намери кройка на тези бухалчета,много са красиви и искаме да си ушием с дъщеря ми сега през ваканцията?Не изглеждат трудни,но без кройка много ще трябва да се чудя откъде да ги подхващам.



Снимката е от този сайт:
http://www.patchworkbulgaria.com/

# 725
  • Мнения: 87
Декоративна възглавница с формата на бухал
http://www.comfort.bg/bg/interesno/view/2023.html

Това дали ще ти свърши работа?

# 726
  • Мнения: 596
Декоративна възглавница с формата на бухал
http://www.comfort.bg/bg/interesno/view/2023.html

Това дали ще ти свърши работа?
Страхотно!
Много ти благодаря,   bouquet ще ми свърши идеална работа!
Сега,ако кажете и откъде да си купя вата за пълнеж,някаква по-модерна такава дали не са изобретили?С години не съм търсила да купувам такава,предполагам в магазините за платове има за продажба,знам 1-2 на Пиротска и Екзарх Йосиф,мисля там да проверявам.

# 727
  • Мнения: 7 605
В Икеа продават евтини възглавници, можеш да ползваш пълнежа йм  Wink

Ето още една кройка за бухал с джобчета за дистанционни  Wink
http://www.dimplicity.com/2013/07/owl-remote-caddy-tutorial-pattern.html?m=1

# 728
  • Мнения: 596
В Икеа продават евтини възглавници, можеш да ползваш пълнежа йм  Wink

Ето още една кройка за бухал с джобчета за дистанционни  Wink
http://www.dimplicity.com/2013/07/owl-remote-caddy-tutorial-pattern.html?m=1
Благодаря за идеята за Икея,но ми е много далече,обаче за кройката голямо мерси и на теб   bouquet
Ще имаме отбор бухали,  Grinningне обещавам снимки-само,ако ни се получат добре,тогава. Peace

# 729
  • Мнения: 1 934
По въпроса за кроенето-използвам от години само кройките на Бутик и съм страшно доволна  Peace
От Бурда и други списания не съм доволна толкова.

Бутик имаше преди години 2 тънички списания със снимки само за самоучител-примерно как се прикачва цип, яка, маншет и прочие. Изключително полезни са.


Иначе и аз съм се пробвала с разни бг книги за шиене, от които направо ме втриса от математическата им част  Crazy Убиват всякакво желание за шев и могат да докарат до лудост  Laughing

Бутикът напоследък поизчезна от будките-явно няма клиенти ли, въпреки ниската му цена ...  newsm78

Аз съм се заредила с над 20 броя и на практика вече имам основните кройки  Simple Smile

# 730
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз се научих да шия и кроя от добре изработена конфекция.
Най-хубавата формула за пола си извадих от перфектна готова.
Наскоро уших дънки по умаляли стари.
Понякога вадиш формула, понякога вадиш самата кройка и доконструираш.
Няма нищо сложно. Важното е да се шие и опитва. Кроенето е геометрия - планиметрия с елементи на стереометрия. Нищо сложно няма.

Бурда, Бутик и Патронес са за различни конструкции. Ако ви пасват немските, вероятно сте по-спортна конструкция и по извитите юни кройки ви идват не добре. И обратно. Когато обаче можете да моделирате кройките и знаете какви промени ви трябват, и неправилната конструкция, и неправилния модел не са проблем - премоделирате си ги.

# 731
  • Мнения: 276
Бутик-а го намерих в една будка в Младост 4 - неочаквано. Но напоследък нещо не ми харесват моделите.
Ето няколко бухала Simple Smile :
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

А аз понеже сега съм на вълна бродиране, съм хвърлила око на този бухал:
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 02 юли 2014, 10:58 от abra_cadabra

# 732
  • Мнения: 1 934
Арт мама, и Бурда са ми вършили работа, преди да се появи на пазара Бутик. Но правя сравнението: да, определено имам извивки на тялото и техните кройки ми лепват идеално, почти без корекции.

Другото, което винаги ме е дразнило при Бурдата е непълната кройка-пише продължи еди колко си см под еди какъв си градус на ъгъла, за да си завършиш сам кройката  Tired Това нещо го няма в Бутика. Когато е твърде дълга една кройка, за да я съберат на листа, тогава я правят на две части и пак си я имам цялата и това е за мен идеята на тези списания  Peace

"Кроенето е геометрия - планиметрия с елементи на стереометрия. Нищо сложно няма."

Арт мама, този твой цитат ми звучи страшно  Laughing Почти както на лелята в "Автобиографията" на Бранислав Нушич, която се изпищя при изговарянето на думата "хипотенуза", защото мислеше, че е нещо като стоножка  Mr. Green


# 733
  • Варна
  • Мнения: 758
 Joy и аз много го харесах това.
Кроенето е геометрия - планиметрия с елементи на стереометрия. Нищо сложно няма.

Кроила съм си рокля (стана прелестна) като съм гледала пола и горнище на бански на майка ми и наистина падна голямо смятане и рисуване, обаче си нямах идея, че това означава, че отбирам от планиметрия и стереометрия  Joy

# 734
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Е как да не отбираш?! Simple Smile На училище нали си ходила! Simple Smile

Simple Smile Страшно или смешно, ако се мисли практично - трябва плосък плат да се изреже, че да пасне на извито тяло. Така стъпка по стъпка се получават нещата без драми и без "колко е страшно кроенето".

Общи условия

Активация на акаунт