Клуб на храбрата шивачка - тема 15

  • 94 123
  • 778
  •   1
Отговори
# 735
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
 newsm44 уших си панталон който ми пасва.  След доста люти битки Simple Smile

Някой има ли под ръка сайт за платове, трябва ми спешно лилав плат на цветенца евентуално (за четири годишна девойка) в близката околност наистина нямам магазин за платове и никакво време да търся. Във франция съм. Много ви благодаря.   bouquetТрябва да направя нещо подобно на роклята на принцеса София, но във вариант да може да се облича и за училище (да не е сатен, памучен плат). Вярно че роклята е е само лилава, но ми се струва че ще е скучна само обикновен лилав памучен плат за това търся евентуално и цветя.

# 736
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Гугълни си магазините. И успех с роклята!

# 737
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Благодаря

# 738
  • Мнения: 7 605

Някой има ли под ръка сайт за платове, трябва ми спешно лилав плат на цветенца евентуално (за четири годишна девойка) в близката околност наистина нямам магазин за платове и никакво време да търся.

Заповядай: http://koenigreich-der-stoffe.com/stoffe/filter/farbe/flieder,li … uster/blumen.html  доставката до Франция обаче е 14,95eвро

# 739
  • Мнения: 190
Момичета в духа на бухалчетата,които показахте - дали нямате кройка на някой Барбарон - Мама Барба или Татко Барба?

# 740
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Татяна благодаря.

Йови говорим за играчките не за фотйойлите на които им казват барбарони (уф как се пише това чудо newsm78)? Ако да на времето ших за Еми. От гугъла намерих една картинка за оцветяване, увеличих я до подходящия размер и готово (на моя татко Брба само му донатаманявах ръцете че на картинката бяха отпред, като този например http://www.google.fr/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fidata.over-blog. … p;ved=0CFAQrQMwDQ)

# 741
  • Мнения: 190

Да,точно за тези барбарони,А за да стане обемен,какви резерви предвиждаш?

# 742
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Няма как да не е обемен като го напълниш.
Смаляването зависи от пълненето. Можеш да си копираш с увеличение кройката.

# 743
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
http://prikachi.com/images.php?images/493/7443493F.jpg

Ето го моя, напълнен си става обемен (евентуално ако искаш да стои прав там вече незнам  Embarassed) исках да му апликирам и очите, но девойката толкова бързаше че е само с леко бродиране, даже и мигли си няма горкия. Иначе е от стара бебешка пижамка и стана много мекичък.

# 744
  • Мнения: 190
Да,идеята ми е да стои прав,

# 745
  • Варна
  • Мнения: 758
Значи идва момента за прилагане на планиметрията с елементи на стереометрия  Laughing
Надолу го кроиш трапецовиден, правиш му няколко пенса и го натаманяваш върху кръглата основа Mr. Green

# 746
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Само да допълня - опитваш се да направиш нещо като матрьошка. Представи си я от хартия и в разгъвка - това гониш.

# 747
  • Мнения: 190
Благодаря,момичета Simple Smile

# 748
  • Мнения: 251
Здравейте момичета.
Да се запиша и аз при вас.
Учила съм техникум по облекло и завърших специалност моделиер -конструктор. Почти не съм шила откакто завърших. Не броя чаршафчета и разни такива. Когато завършвахме и имахме практики които убиха ентусиазма ми.
Сега обаче пак са ме подхванали лудите, искам да си шия роклички, че ме е грях да давам луди пари за нещо което мога сама да си направя.
Опитах се да чета старите теми, но нещо не мога да си обясня, като свалите онлайн кройката после как си я отпечатвате. Все рак тя е голяма. Ходите да ви я печатат специално на плотер или ила друг пиниз.
Изобщо не си спомням къде са ми списанията на Бурда. Освен да си купя нови?
Опитах се да си ушия някаква рокля, представях си я някак... тропосвах като луда и накрая все едно се бях навряла в торба. Ужааас Simple Smile
Ще ви следя с интерес и ще споделя ако направя нещо.

# 749
  • Мнения: 376
Разпечатваме ги на А4 и после 2 дни лепим листовете един за друг. Simple Smile
Ако успееш да намериш кройката в списание, ще ти е по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт