?Въпроси всякакви?

  • 5 266 608
  • 96 496
  •   3
Отговори
# 82 965
  • Мнения: 2 280
Може ли да помоля някой с немски език да ми преведе от български няколко изречения?

# 82 966
  • София
  • Мнения: 11 709
На нов бойлер възвратния клапан капе когато бойлера нагрява. Не капе, ами направо тече. Какво може да се направи?
Въпреки че съм на парно винаги във всичките си апартаменти слагам бойлер, заради тяхната измислена профилактика на Топлофикация. Този който сложих последно го скрих в един кухненски шкаф, ама този шкаф е от масивно дъбово дърво и когато се включи започваше да капе, представи си какво можеше да се получи при масивни шкафове. Извиках техник на който му казах,  докато не се получи така че на мен да ми е удобно, да не капе,  няма излизане от вкъщи, е, направи го. Сега не капе. така че има си начини., търси си техник за бойлери.

# 82 967
  • София
  • Мнения: 8 932
На нов бойлер възвратния клапан капе когато бойлера нагрява. Не капе, ами направо тече. Какво може да се направи?
На клапана това му е работата, да обира повишеното налягане в системата. Ако е монтиран правилно няма проблем.

Мисля, че така си е купен, не е монтиран допълнително, нито пък е сменян. Старият бойлер не капеше.
Имам предвид ако бойлерът е монтиран правилно, няма проблем, че клапанът капе, това му е работата. Проблем е ако не капе и вдигне налягането. Тогава понеже клапанът не върши работа, бойлерът гърми. Защо имате повишено налягане в системата аз не знам, за това трябва да попиташ техник. Но може и да е нормално.
"Основната му функция е при повишаване на налягането вътре в бойлера над определено ниво, да пропусне малко топла вода в студената захранваща тръба, така се регулира налягането във водосъдържателя на бойлера. Затова е съвсем нормално при загряване на бойлера, входната студена тръба леко да се затопля от върната топла вода. При пускане крана на топлата вода, налягането в бойлера и водопровода се изравнява и той спира да капе."

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 16:25 от Пак тя

# 82 968
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
През целия си съзнателен живот, разбирай 35+ години съм живяла с бойлери. Никога не ми е капела вода отникъде.

# 82 969
  • Другата България
  • Мнения: 37 330
Аз съм имала и капещи, и некапещи.
Сегашният не капе. И не е задължително ако не капе, да гръмне.

# 82 970
  • София
  • Мнения: 8 932
Аз съм имала и капещи, и некапещи.
Сегашният не капе. И не е задължително ако не капе, да гръмне.
Не е здължително, но се случва. Капането не е проблем. Проблем е ако има високо налягане и нищо не го обира. Много пишман майстори монтират бойлери и пропускат да монтират правилно клапана или го затапват, за да не капе и става проблем. Ако капе не е проблем. Не съм казала, че ако не капе ще гръмне задължително, може би не съм се изразила правилно.

# 82 971
  • Мнения: 10 379
Мисля, че тези клапани имат някакъв срок, в който трябва да се сменят. Аз също съм на ТЕЦ, но имам и бойлер заради профилактиките. През лятото бях извикала водопроводчик да ми оправи някои неща, той ми смени и някакви клапани и кранчета на бойлера, като каза, че трябвало да се сменят през 5 години.

# 82 972
  • София
  • Мнения: 11 492
Бойлерът е нов, предполагам не е нужно да се сменя клапана. Но определено не е приятно да капе, и то по много Rage

# 82 973
  • Мнения: 37
Купихме си с една колежка от този препарат за стъкла за автомобили. Ха днес, ха утре, аз още не съм го сложила, но колежката са си намазали стъклата на автомобила и каза, че нощно време като шофирали било голямо мазало - нищо не виждали, заради сместа. Чак си личали кръговите движения, с които си нанасяли препарата. Питах я по инструкциите ли са го нанесли - каза да, с изключение на това, че вместо с кухненска ролка, са забърсали накрая с носна кърпичка. Възможно ли е заради това, да не се е получил ефекта, който се очаква? Все си мисля, че структурата на кухненската ролка и носната кърпичка е различен...
Някой има ли преки впечатления от този препарат и ако има доволни - то как точно процедирате?
Препарата е чудесен, но не е достатъчно просто да се забърше. Трябва да се излъска/полира с кухненската ролка, за да няма остатъци.
Втора година го използвам и съм много доволна.

# 82 974
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
И аз не бях виждала капещ бойлер, но във всички квартири, които наемаме през последните години, капят бойлерите. Сложени са едни тънки прозрачни маркучи, коиот отвеждат водата в сифона, ама грозна работа. В сегашната го мушнахме в казанчето на тоалетната, защото бойлерът е точно над него, не знаех, че е въпрос на регулиане някакво и бях се примирила! Мерси за информацията!

# 82 975
  • Мнения: 3 541
Имали сме такъв течащ на Теси, сменихме го с на Елдом и капе само понякога и по малко.

# 82 976
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
От моя опит с бойлерите - капе ли, значи нещо не е направено както трябва, да се търси читав майстор!

# 82 977
  • Мнения: 13 291
Купихме си с една колежка от този препарат за стъкла за автомобили. Ха днес, ха утре, аз още не съм го сложила, но колежката са си намазали стъклата на автомобила и каза, че нощно време като шофирали било голямо мазало - нищо не виждали, заради сместа. Чак си личали кръговите движения, с които си нанасяли препарата. Питах я по инструкциите ли са го нанесли - каза да, с изключение на това, че вместо с кухненска ролка, са забърсали накрая с носна кърпичка. Възможно ли е заради това, да не се е получил ефекта, който се очаква? Все си мисля, че структурата на кухненската ролка и носната кърпичка е различен...
Някой има ли преки впечатления от този препарат и ако има доволни - то как точно процедирате?

Спрейове с такова действие си купувам от бензиностанциите, не помня марките, но никога не съм имала проблеми, тук там може да се вижда замазано, ако съм пропуснала да напръскам, останалото стъкло се вижда идеално.
А и е много по-удобно за употреба от това, махаш капачката и пръскаш.

# 82 978
  • Мнения: 2 524
Дами,
Пак имам въпрос аз:
Можете ли да ми помогнете с предложения за бар, който да събира поне 200 души. Не ресторант, не сладкарница, а бар. Нещо като S*Bar, но нищо друго не ми идва на ум. Трябва да е просторно, голямо, не е необходимо да има много маси и места за сядане, няма да сядат всички 200 човека.
Ще съм много благодарна ако се сетите за нещо, защото съм напълно блокирала.
Ракета ракия бар
https://www.facebook.com/RaketaRakiaBar/
Благодаряя! Hug

# 82 979
  • София
  • Мнения: 3 994
Аз съм имала и капещи, и некапещи.
Сегашният не капе. И не е задължително ако не капе, да гръмне.

При нас, в къщи (точно заради прифилактиките) е Щибел Елтрон, капе яко, слагам една кофа под него. Викахме майстор от фирмата, от която е купен - от модела е, нищо не може да се направи. В офиса сме с 2 - Аристон и Теси - и двата не капят. На вилата е хоризонтален Аристон - и той не капе.....

Общи условия

Активация на акаунт