?Въпроси всякакви?

  • 5 276 045
  • 96 496
  •   1
Отговори
# 89 430
  • Мнения: 10 462
Аз пък бих сложила някакви по-ярки и по-големи бижута. Години наред ходех само в черно, и когато в един сияен слънчев ден се почувствах като черна дупка, си смених доста стила на обличане. Казвам го, в смисъл, че не е нужно но сватба да отидеш като погребален агент, все пак това е весело събитие. Бих спазила дрескода за клъч чанта в тон с обувките, или пък черна, но бих освежила с по-големи и по-ярки бижута.

# 89 431
  • Мнения: 49
За първа лична карта на дете какво да носим- акт за раждане(копие и оригинал), друго?
Това е
И не е задължително да ходят и двамата родители, както за паспорта, единия е достатъчно. Но спазвайте срока след рожденния ден, защото глобяват.
При нас в 1-во РПУ София ни искаха задължително и двамата родители при подаването, при вземането на л.к. можеше единия само - това преди 2 години
Ако закъснеете, кажете че е заради отсъствие на детето от страната, тогава не глобяват, а и не искат доказателство, че това е така.

# 89 432
  • София
  • Мнения: 6 227
При нас в 1-во РПУ София ни искаха задължително и двамата родители при подаването, при вземането на л.к. можеше единия само - това преди 2 години
Не зная как е било преди две години, но преди един месец един родител беше достатъчен.

# 89 433
  • Мнения: X
И как ще отсъства от страната детето, ако няма валиден задграничен паспорт? И защо трябва да се лъже? Ако наистина е напускало страната, в системата на МВР би трябвало да е отразено си мисля, ако е бил такъв вашият случай.

# 89 434
  • Мнения: 69 239
Не се отразява никъде мисля.

По закон заявлението за л.к.на непълнолетно лице се подава от детето и един родител, който се подписва в заявлението-чл.31а, ал 2  .

# 89 435
  • Мнения: 39 685
Отидохме двамата с ММ, но се оказа, че присъствието на един от нас е достатъчно за подаване на заявлението за първа лична карта.

# 89 436
  • Мнения: 69 239
За паспорт на дете искат двамата родители. Поне в закона пише "родителИ".

# 89 437
  • София
  • Мнения: 9 850
Защото с паспорт детето може да напусне страната. Можеш да го изведеш и бащата никога да не го види повече, има подобни случаи...
Не знам дали непълнолетно лице може да пътува в ЕС с ЛК само, но пък на 16 вече е достатъчно голямо, че да поиска да е самостоятелно...

# 89 438
  • София
  • Мнения: 6 002
Никой под 18 години не може да напусне страната без съгласието и на двамата родители, независимо дали е с паспорт или лк. Миналата година дъщерята на наши приятели ходи на ученическа екскурзия и беше на 17 г и 10м и си беше с декларация от родителите.

# 89 439
  • Мнения: 13 092
+1
Ама важното е да се дрънкат глупости на килограм.

# 89 440
  • Мнения: 2 185
Само в София ли има аптеки Ремедиум? В сайта им ми излизат само адреси в София.

# 89 441
  • София-Младост
  • Мнения: 23 386
Само в София ли има аптеки Ремедиум? В сайта им ми излизат само адреси в София.
Да.

# 89 442
  • София
  • Мнения: 8 943
Никой под 18 години не може да напусне страната без съгласието и на двамата родители, независимо дали е с паспорт или лк. Миналата година дъщерята на наши приятели ходи на ученическа екскурзия и беше на 17 г и 10м и си беше с декларация от родителите.
Винаги има изключения. На позната синът всяка година напускаше страната с ЛК и баща си. Понеже и втората жена на бащата пътуваше с тях, та явно не са си правели труда да проверяват дали тя е истинската майка на детето. Това при пътувания с кола за Гърция и Сърбия.

# 89 443
  • Мнения: 1 804
Това последното ми звучи абсурдно. Нали проверяват паспортите/личните карти на всички? Там излиза "кой кум, кой сват..." 

# 89 444
  • София
  • Мнения: 39 901
На мен също ми се вижда невъзможно. Но пък може... и тримата са с еднакви фамилии.

Общи условия

Активация на акаунт