?Въпроси всякакви?

  • 5 271 786
  • 96 496
  •   1
Отговори
# 89 445
  • София
  • Мнения: 8 939
Това последното ми звучи абсурдно. Нали проверяват паспортите/личните карти на всички? Там излиза "кой кум, кой сват..." 
Проверяват те, толкова и проверяват. Знам и за дете водено в Гърция с изтекъл паспорт. Вярно с двамата си родители, но все пак. Може сега да са позатегнали нещата с тези опашки.

# 89 446
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Единствена възможност ми се струва, ако двете жени (майката и втората жена) са с напълно еднакви имена. Иначе... айде веднъж пропуск, ама редовно... а и те да рискуват да ги върнат всеки път... меко казано странно звучи.

# 89 447
  • София
  • Мнения: 8 939
Единствена възможност ми се струва, ако двете жени (майката и втората жена) са с напълно еднакви имена. Иначе... айде веднъж пропуск, ама редовно... а и те да рискуват да ги върнат всеки път... меко казано странно звучи.
Не са. Едната жена - майката ми е близка приятелка. Покрай задръстванията на границата се заприказвахме и тя ми сподели, че се замислила, как момчето и е ходело навън, без тя да е давала пълномощно. Случвало се често, тя няма проблем с таткото, та не и е хрумнало, че е нередно.

# 89 448
  • Мнения: 1 804
Това последното ми звучи абсурдно. Нали проверяват паспортите/личните карти на всички? Там излиза "кой кум, кой сват..." 
Проверяват те, толкова и проверяват. Знам и за дете водено в Гърция с изтекъл паспорт. Вярно с двамата си родители, но все пак. Може сега да са позатегнали нещата с тези опашки.
Не знам, не споря, че не е вярно, но е възмутително, ако е така.

# 89 449
  • София
  • Мнения: 13 477
Лична карта на дете се вади с единия родител. Международен паспорт - с двамата. При напускане на страната с единия родител - другият дава пълномощно. При напускане без родителите - пълномощни от двамата. Еднаквите фамилии нямат общо, освен ако двете жени не са с еднакви 3 имена и егн-та.
Детето в Гърция може да е минало с л.к.при двама родители и над 14-годишна възраст или с удостоверение от паспортна служба, че има подадено искане за преиздаване на паспорта.

# 89 450
  • София
  • Мнения: 5 990
Никой под 18 години не може да напусне страната без съгласието и на двамата родители, независимо дали е с паспорт или лк. Миналата година дъщерята на наши приятели ходи на ученическа екскурзия и беше на 17 г и 10м и си беше с декларация от родителите.
Винаги има изключения. На позната синът всяка година напускаше страната с ЛК и баща си. Понеже и втората жена на бащата пътуваше с тях, та явно не са си правели труда да проверяват дали тя е истинската майка на детето. Това при пътувания с кола за Гърция и Сърбия.

Това по-скоро е пропуск в системата, отколкото правило.

# 89 451
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
А това, че е бил с ЛК, а не с паспорт, означава че няма значение кой е бащата и коя майката;)
Така, че слухове колкото искаш.

# 89 452
  • Мнения: 21 282
В какво да опаковам картина с рамка за да не се счупи стъклото ?

# 89 453
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
В какво да опаковам картина с рамка за да не се счупи стъклото ?
Има опаковъчно фолио на балончета.

# 89 454
  • София
  • Мнения: 11 505
2014 пътувахме за Гърция. Детето беше на година и три месеца. С таткото сме с различни фамилии, но с нас пътуваше и бабата на детето, т.е майката на ММ, с която са с еднакви фамилии. Не ни поискаха акт за раждане. Явно и снимките толкова са гледали, че не са преценили, че това е бабата, а вероятно са я помислили за майката.

# 89 455
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Те просто могат (и го правят) да видят в системата коя е майката на това дете и дали е същата, чиито документи държат в ръце. Тоест същото, за което искат Акт за раждане, могат да го видят, но трябва да кликнат още два пъти. Ние не носехме Акт за раждане и проверяващият каза, че не е проблем и че ще провери дали аз съм майка на тези деца в компютъра си.  

# 89 456
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Преди 3 години пътувах сама с децата през Румъния. Подадох документите през прозореца, никой не погледна кой е в колата, че децата са с един родител, нищо. Иначе имах и декларация от другия родител в себе си, разбира се, надявах се да ми я поискат, ама не.

# 89 457
  • Мнения: 48 023
От миналата седмица опита ми с Румъния е сходен Simple Smile

# 89 458
  • Мнения: X
Абе като галя котката почва да ѝ тече носа,капе направо Grinning
Какво му става?!
ахахахахах

# 89 459
  • Мнения: 22 473
Изглежда през сухопътните граници няма проблем да се минава с деца и без един родител.
Със самолет си искат всички документи.

Общи условия

Активация на акаунт