?Въпроси всякакви?

  • 5 275 364
  • 96 496
  •   2
Отговори
# 91 755
  • Мнения: 39 648
Не мога да се сетя за името(съответно страницата) на един сайт за дрехи и обувки. Май в името имаше Бети и артикулите бяха без имена на бранда, от който са.

# 91 756
  • София
  • Мнения: 13 638
На мен ми стана интересно, защо не бихте дали/ взели пари, ако сте далечни познати? Не се заяждам, интересно ми е виждането ви. Аз по- скоро от близък бих се изненадала на пари, защото очаквам да знае какво имаме/ нямаме, и на какво ще се зарадваме.

Въпрос на лично възприятие. Близките ми знаят, че съм привърженичка на минимализма, от една страна и не обичам излишни вещи, а от друга, имам вече изградени с годините стереотипи, според които малкото ползвани неща обичам да избирам сама или си додавам пари за някое пътуване, за приятен масаж или нещо подобно. Парите са по-задължаващи, според мен. От чужд човек предпочитам да не получа нищо, отколкото пари, защото е трудно да сложиш цена на отношенията.Парите от чужд човек аз ги тълкувам двояко - от една страна като "не ми пука нито къде съм, нито какво ще си купиш, взимай тези пари и давай да отбиваме номера" и от друга като "ето ти някой лев да си имаш, че на мен са ми излишни". Никого не ангажирам с мнението си.
Разбира се, на определени събития, независимо от близостта, предпочитам паричен израз на подаръка. На сватба парите винаги са в помощ на младите - за покриване на кувертите, за почивка някъде, за обзавеждане и за каквото си пожелаят и са далеч по-практични от 3 ютии, 4 сокоизстисквачки и 5 тенджери.
За малко детенце даването на пари от близки ми е ОК, защото така родителите ще си купят нещо необходимо и сумата обикновено не е малка. Чуждите хора колко да дадат? 10-20-50-100? Затова и детските рождени дни, на които ходят децата ми, винаги ме вкарват в голямо чудене.
Понеже имам 4 деца, от опит знам, че никое от тях не се е радвало на пари по повод, преди да влезе в пубертета (двамата по-малки още си търсят подаръците по празник).

# 91 757
  • Мнения: 2 650
Не мога да се сетя за името(съответно страницата) на един сайт за дрехи и обувки. Май в името имаше Бети и артикулите бяха без имена на бранда, от който са.

blackbetty, но вече не съществува. Адреса препраща към друг сайт.

# 91 758
  • София
  • Мнения: 5 762
Излезе ми темата, защото рових в интернет как да платя фиш за неправилно паркиране към Столична община.
Някой дали може да помогне къде да търся за онлайн плащане в сайта на общината,в Кат? Фиша е без Серия има само номер,издаден е от Столична община.

# 91 759
  • София
  • Мнения: 11 748
На мен ми стана интересно, защо не бихте дали/ взели пари, ако сте далечни познати? Не се заяждам, интересно ми е виждането ви. Аз по- скоро от близък бих се изненадала на пари, защото очаквам да знае какво имаме/ нямаме, и на какво ще се зарадваме.
Бяхме поканени за кръстници тази година, 40 дневно бебе,  т.е. Марчев трябваше да изпълни тази роля, подготвихме се много добре, но никой от присъстващите не даваше пари за детето, получи  някоя и друга играчка, цветя  основно за майката,  друго не видях. Майката на бебето беше подготвила за всеки присъстващ по един малък подарък в красиво пликче, основно беше красив сладкиш.  Това е за София, сега по провинцията може да е по друг начин, не знам. Вярно е и това, че на самото събитие бяхме само близки приятели, нямаше по-чужди хора. Но и на сладката пита на която бях поканена пари не са се събирали, разчупиха я над главата на майката с бебето в една красива кърпа, вдигнаха я на високо и това беше. Може  навсякъде да има различни обичаи.

# 91 760
  • Мнения: 174
Момичета, застройката  на супа с яйца и мляко, само жълтъка ли се слага или цялото яйце ???

# 91 761
  • Мнения: 39 597
Само жълтъка. Иначе се пресича.

# 91 762
  • Пловдив
  • Мнения: 40 934
Не, не се пресича, ако се прави т.нар. варена застройка.Слагам цяло яйце, 1-2 с.л кис.мляко и 1ч.л брашно.Това се разбърква до клокване и смесваме със супата.

# 91 763
  • Мнения: 39 597
И после прилича на сопол.

# 91 764
  • Мнения: 18 775
О, аз вече на 40 дни на бебе без пари не тръгвам.
Писала съм, че по нашия край няма такава традиция, и че трябваше да се образовам от интернет, а там не пишеше нищо за банкноти. И взимам аз едно златце, пъхам в джоба пари за такси. На място се оказва, че в кърпата с трохите от питката мятат пари. И така трябваше да се прибирам с метрото.
За второто им дете - ето скромно подаръче, ето отделно пари.

# 91 765
  • Пловдив
  • Мнения: 40 934
И после прилича на сопол.
много цветущо... Close щом ти прилича, не го прави!
Жената пита и и отговарям.

# 91 766
  • Мнения: X
При смяна на ПИК през сайта на НАП пращат ли на е-mail линк за потвърждение или съм отворила някой огледален сайт? Rolling Eyes

# 91 767
  • Мнения: 19 237
Тук една близка каза, че семейството на дъщеря й били на кръщене и даже имало дрескод - да са в народни носии, и съответно си поръчали да им ушият на тримата с мъжа й и детето, и чакали 20 дни да им ги ушият. Не посмях да питам за подаръците.

# 91 768
  • Мнения: 2 602
При смяна на ПИК през сайта на НАП пращат ли на е-mail линк за потвърждение или съм отворила някой огледален сайт? Rolling Eyes

Преди няколко дена сменях, прие го без да ме е препращал към линкове за потвърждение. Няколко пъти съм влизала от тогава насам, и новият ПИК работи.

# 91 769
  • Мнения: 6 561
Скрит текст:
Скрит текст:
УВАЖАЕМА/И ГОСПОЖО/ГОСПОДИНЕ,

Уведомяваме Ви, че по образувано в НАП изпълнително дело №3020012099/2002 г. са присъединени и следните неплатени публични задължения с изтекъл срок за доброволно плащане, установени от орган, различен от НАП:

№ по ред
   

Документ, с който е определено задължението
   

Вид сметка за плащане

 

1.
   

Фиш
   

Н858506/03.07.2019

Глоба
   

Получих това на ел. си поща. Да го смятам ли за сериозно или е свързано с изтичането на данни от НАП?

-

Общи условия

Активация на акаунт