Техника за емоционална свобода (ТЕС, EFT) - тема 3

  • 168 391
  • 770
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 705
Това звучи съвсем ОК. Не разбрах какъв ти е въпросът.

# 61
  • Мнения: 36
Всъщност въпроса ми беше за необичайното усещане,но щом според Вас е ОК се радвам.Благодаря за отговора  bouquet

# 62
  • София
  • Мнения: 213
Ако не ти е неприятно това усещане, всичко е ОК! Вероятно сега изграждаш нов "код/език" на общуване чрез тялото със себе си, или го допълваш/разширяваш... Simple Smile

# 63
  • Мнения: 36
Ако не ти е неприятно това усещане, всичко е ОК! Вероятно сега изграждаш нов "код/език" на общуване чрез тялото със себе си, или го допълваш/разширяваш... Simple Smile

  bouquet Много ти благодаря за отговора,не е неприятно,напротив.Чувствам се радостна като го усещам все едно ме напътства по един или друг въпрос.Появи ли се това усещане знам,че това за което мисля е правилно.

# 64
  • Мнения: 705
бофчето, чувала ли си за работа с махало?

# 65
  • София
  • Мнения: 213
Ако не ти е неприятно това усещане, всичко е ОК! Вероятно сега изграждаш нов "код/език" на общуване чрез тялото със себе си, или го допълваш/разширяваш... Simple Smile

  bouquet Много ти благодаря за отговора,не е неприятно,напротив.Чувствам се радостна като го усещам все едно ме напътства по един или друг въпрос.Появи ли се това усещане знам,че това за което мисля е правилно.
Чудесно, значи се доверявай повече на собствените си усещания, а не на чуждите знания...ако това те бодне някъде- ТЕС!  Laughing
Иначе доколкото всички сме си различни, то и усещанията са ни различни. В този смисъл няма странни, а евентуално непознати или неприятни, според мен. bowuu

# 66
  • Мнения: 36
бофчето, чувала ли си за работа с махало?

Да чувала съм за работа с махало.Мой роднина го практикува,но честно казано впечатленията са ми ,че донякъде за здраве познава,но за всичко останало не съм впачатлена.Може би просто аз съм такъв човек ,на когото не могат да познаят.

# 67
  • Мнения: 36
Ако не ти е неприятно това усещане, всичко е ОК! Вероятно сега изграждаш нов "код/език" на общуване чрез тялото със себе си, или го допълваш/разширяваш... Simple Smile

  bouquet Много ти благодаря за отговора,не е неприятно,напротив.Чувствам се радостна като го усещам все едно ме напътства по един или друг въпрос.Появи ли се това усещане знам,че това за което мисля е правилно.
Чудесно, значи се доверявай повече на собствените си усещания, а не на чуждите знания...ако това те бодне някъде- ТЕС!  Laughing
Иначе доколкото всички сме си различни, то и усещанията са ни различни. В този смисъл няма странни, а евентуално непознати или неприятни, според мен. bowuu

Много Благодаря за отговора   bouquet по принцип се доверявам на собствените си усещания,но винаги е по-добре да се питат и по-знаещите Simple Smile Когато започнах да чета Естер и Джери бях в еуфория,книгите им ми действаха много вдъхновяващо,но лично мен тази еуфория ме изтощава,нямах представа ,че радостта е толкова изморителна.А сега нямам отрицателни емоции , но и не съм в тази еуфория.Бих казала ,че съм спокойна.На мен ми казаха,че това било отрицателно но аз някакси не го чувствам така./Извинявам се,малко се отплеснах/  bouquet

# 68
  • Мнения: X
На мен спокойствието ми звучи по-добре от еуфорията!   bouquet Показва може би баланс. Докато еуфорията си е крайност и ако човек се отъждестви с нея, после пък махалото може да се люшне към другия полюс.

# 69
  • Мнения: 36
На мен спокойствието ми звучи по-добре от еуфорията!   bouquet Показва може би баланс. Докато еуфорията си е крайност и ако човек се отъждестви с нея, после пък махалото може да се люшне към другия полюс.


Да така е и според мен,друг е въпроса дали с това спокойствие привличам това което искам в живота си.Дали ми е достатъчно висока вибрацията.  bouquet

# 70
  • Мнения: X
Не знам, това с вибрациите и дали привличаме с тях на мен ми е много изкуствено. Как бихме могли да знаем какви са ни наистина и дали привличаме. Това не е като да хванем магнита и да ловим с него стотинки.  Hug

Душевният мир, уравновесеността, дистанцията - да не се идентифицираме с нещата, любовта и търпението. Според мен те ни трябват, за да се случи в живота ни което е за нас.   bouquet

# 71
  • Мнения: 36
Не знам, това с вибрациите и дали привличаме с тях на мен ми е много изкуствено. Как бихме могли да знаем какви са ни наистина и дали привличаме. Това не е като да хванем магнита и да ловим с него стотинки.  Hug

Душевният мир, уравновесеността, дистанцията - да не се идентифицираме с нещата, любовта и търпението. Според мен те ни трябват, за да се случи в живота ни което е за нас.   bouquet


От всички книги,които прочетох,а те са наистина много на тази тематика разбрах няколко наистина важни неща,които според ме обобщават всичко.Търпение,Благодарност,Любов.   bouquet

Да права си напълно Simple Smile   bouquet

# 72
  • Мнения: 705
бофчето, чувала ли си за работа с махало?

Да чувала съм за работа с махало.Мой роднина го практикува,но честно казано впечатленията са ми ,че донякъде за здраве познава,но за всичко останало не съм впачатлена.Може би просто аз съм такъв човек ,на когото не могат да познаят.
Има вариант, в който може човек да използва тялото си като махало.
Верността на отговорите е същата, както с висулка.
Самото махало никога не дава грешни отговори. Грешки могат да станат от това, че ние с ума си влияем на отговора. Има си и начини за намаляване на грешката.

Идеята ми да ти заговоря за това е, че когато аз започнах да правя ТЕС, тялото ми се въртеше в разни движения и накрая остана само поклащане напред и назад от таза. След време, когато започнах да използвам тялото си като махало, се оказа, че точно тези поклащания в таза са моите "Да" и "Не". И сега, като прочетох твоето споделяне за усещанията ти, си помислих, че може би в момента се свързваш с твоите усещания за "Да" и "Не". Или поне с това за "Да".

# 73
  • Мнения: 36
бофчето, чувала ли си за работа с махало?

Да чувала съм за работа с махало.Мой роднина го практикува,но честно казано впечатленията са ми ,че донякъде за здраве познава,но за всичко останало не съм впачатлена.Може би просто аз съм такъв човек ,на когото не могат да познаят.
Има вариант, в който може човек да използва тялото си като махало.
Верността на отговорите е същата, както с висулка.
Самото махало никога не дава грешни отговори. Грешки могат да станат от това, че ние с ума си влияем на отговора. Има си и начини за намаляване на грешката.

Идеята ми да ти заговоря за това е, че когато аз започнах да правя ТЕС, тялото ми се въртеше в разни движения и накрая остана само поклащане напред и назад от таза. След време, когато започнах да използвам тялото си като махало, се оказа, че точно тези поклащания в таза са моите "Да" и "Не". И сега, като прочетох твоето споделяне за усещанията ти, си помислих, че може би в момента се свързваш с твоите усещания за "Да" и "Не". Или поне с това за "Да".

Да мисля,че си напълно права,но трябва да намеря моето "Не".Как използваш тялото си ,като махало ? Аз не съм забелязала нещо различно след като прилагам ТЕС ,освен вече споменатото.Още съм на фаза разбиране на случващото се.  bouquet
Много ти Благодаря за отговора

# 74
  • Мнения: 44
Мая, благодаря   Hug От известно време по време на тес усещам напрежение в седма чакра и ако продължа да тесам слиза и към шеста. Тествах се с метода на Дона Идън и се оказа, че когато имам това усещане седма чакра ми е по-силна. Сега си давам сметка, че това е моето "да". Това усещане се появи за първи път, докато четях Селестинското пророчество и след това започна да се появява и при тес сесиите ми.

Общи условия

Активация на акаунт