Информация за осмаче, моля помогнете.

  • 18 188
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, на 16 този месец приятелката ми в края на 8-мия месец вечерта получи силно кървене и от уплахата за 15 минути бяхме в АГ болница във Варна. На 10-тата минута тя вече беше в операционната и бебо беше изваден, разбрахме че й се отлепила плацентата. Приятелката ми е изписана и конците й са махнати при нея всичко е наред. Но бебо има проблеми и ден през ден ни плашат... В кувиоз е вече 7 дена и в началото казаха, че има нужда от кислород (1.900 кг се роди). Приятелката ми има кърма и от вчера му носим... но онзи ден беше 2.000 кг вчера 2.060 днес 2.200 кг. И лекарката днес разпитваше отново приятелката ми дали боледувала от нещо, каквото и да е, казахме й, че от нищо не е боледувала за пореден път, уж онзи ден разбрахме, че има стафилококова инфекция и му вливат антибелтици. Днес обаче тази ни вика, че нямало подобрение...коремчето му било подуто и можело да задържа течности (и не го хранели, т.е кармата не му я давали дето му носим), а до вчера не казваха, че има проблем, защото носехме памперси и явно си се изхождаше. Вчера било вдигнало температура, и от днес са му сложили кислородна палатка и имало анемия, трябвало да му прелеят кръв и да отидем да дадем кръв да си попълнели резервите... Говорихме преди малко и с лекаря оперирал приятелката ми и ни успокой, че няма нищо страшно, и че анемнията е нормална, както и кислородната палатка, обаче се притеснявам за това подуване на коремчета и как може до вчера да се изхожда, днес да ми говорят, че може да не работи от кръста надолу и да задържа течности, обаче проблема можел да бъде поне днес го преместили в друга стая и го теглили на друг кантар, да има разлика в кантарите. И вече сме се хвърлили в ужас, понеже един ден ни казват едно, на другия съвсем различно... Вчера било стабилно, днес не е било стабилно и антибелтиците не били подействали все още и са се чудили да не е от нещо друго... Та някой има ли някаква информация при тези симптоми, много ще сме ви благодарни.

# 1
  • Мнения: 438
за съжаление това е един огромен екшън кошмар през който преминават всички недоносени бебета и родителите им. хубаво е че наддава така добре. обикновенно това е добър показател че нещата вървят добре, а и обикновенно като станат към 2400 ги изписват.
стискам ви палци всичко да е наред и скоро да се гушкате в къщи

# 2
  • Мнения: 520
Кaквото и дa ви кaжa по никaкъв нaчин нямa дa ви стaне по добре. Hug
Синa ми се роди в 34 г.с.  и кошмaрa е ужaсен. Не искaм дa си спомням през кaкво минaхме.
Тa кaртинaтa при недоносените много бързо се променя. Може в единя момент дa е едно a в другия друго.
Детето доколкото рaзбирaм дишa сaмо и го подпомaгa сaмо кислороднaтa пaлaткa което е чудесно. Нaдaвa нa грaмчетa , но е нормлно дa му спaдне теглото в нaчaлото. Товa стaвa и при доносени a кaкво остaвa зa тези мъници. Зa подувaнето нa коремчето обaче не могa дa кaжa нищо.
От кой грaд сте ? В коя неонaтология е детето?
Искaм сaмо дa ви кaжa дa мислите сaмо положително (колкото и дa е трудно) и дa вярвaте , че мъникa ще си е скоро при мaм и тaте. Hug

# 3
  • Мнения: 237
и моето е осмаче ,роди се с подобни мерки на вашето не се притеснявайте всичко ще отмине ,но за ваше спокойствие бих ви посъветвала да се консултирате с хирург(звучи страшно ,но ако има проблем е добре да се коригира по-рано) ако имате възможност в "Пирогов " или "Токуда"
Малкото ще се оправи , малките бебета са много по-силни и жилави отколкото изглеждат  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 918
Малко късно виждам темата. Надявам се, че детенце е по-добре.
Малкият ми син се роди в началото на осми месец и тежеше 1800 г. По едно време му се появиха доста страховити отоци в долната част на тялото, имаше течност и в корема. Албуминът му беше под всякакви норми. Бяхме се побъркали от притеснение, но лекарите твърдяха, че всичко това е поради незрялост на органите и постепенно ще мине. Действително така и стана, но след доста седмици, изпълнени с тревоги.
Дано всичко да е наред при вас.

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте, извинявам се за късният отговор и благодаря за мненията. Вчера вече официално се прибрахме в къщи и за сега всичко е наред...Даже ядем повече от колкото трябва... На 3-4 часа на буди за да яде, но никакви проблеми нямаме за сега с нея. Педиатърката дойде и тя каза, че всичко е наред... Мина жълтеница в болница и инфекциите и всичко и оправиха...но остана само една раничка на дупето, което не спираме да я мажем, ту с дефламол, ту с един мехлем ту с Бетазано Трио и са надяваме да и мине скоро... Даже след малко по часовник трябва да се събуди да яде Simple Smile

# 6
  • Мнения: 237
Поздравления , дано расте здрава и щастлива малката и много да ви радва!!!
за миг си спомних и нашето изписване и се просълзих ,много се радвам ,че всичко се е наредило

# 7
  • Мнения: 918
Много се радвам на хубавите новини! Дано да е здрава и късметлийка малката! Моят син вече навърши 3 г. и да чукна на дърво, от трудното начало останаха само лошите спомени.

за миг си спомних и нашето изписване и се просълзих ,много се радвам ,че всичко се е наредило

И нашето изписване не е за разправяне, беше зима и търчахме като луди към колата, защото малкият имаше голям проблем с поддържането на телесната температура. Нищо общо с изписването на големия. Спомени, спомени...

Общи условия

Активация на акаунт