Крисия или Кристин

  • 12 031
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 206
Нито едно от двете..Направо ми писна от измислени имена и се чудя до кога и до къде може да стигне това безумие.  Rolling Eyes Получава се ужасна мешеница от екзотично име и БГ фамилия,което ми лъха на цигания. Кристина си е ок,няма нужда да е Кристин,а Крисия хич няма да го коментирам... Wink

# 16
  • Мнения: 1
Между двете, най ми харесва трето - Кристиана Laughing

# 17
  • Мнения: 15 379
Кристин ми е грубо за момиче, Кристина по-добре.
Предпочитам Крисия пред Кристин.

# 18
  • Мнения: 468
 Twisted Evil
 Julia_21, ти ме разби, мацка! И даже не мога да кажа, че не си права. Напротив, особено докато детето се научи да казва добре името си, ... родителите ще трябва да игнорират Твоята асоциация  Confused
И въпреки това пак ми харесва името.

То иначе за всяко име може да се измисли някоя неприятна рима / асоциация и тн. Аз се втрещих като четох тук в този форум коментар за “Далия“ - “Взели я“  Confused

Иначе, аз мисля че е смело и го намирам за положително, че се допитват тук мамите. Особено, ако става дума за по-необичайни, чужди или завързани имена.. Така получават първоначално ехо от евентуалните мами на бъдещите другарчета  Grinning

ПС ... Sourcherry, и ти ме разби... kъде са ти вишните, какво е това??

# 19
  • Мнения: 8 242
Кристина.
Крисия ми е като кайсия  Laughing

# 20
  • Мнения: 2 828
Харесвам Кристияна и Кристалина.
От посочените две имена - нито едното, нито другото.

# 21
  • Мнения: 4 199
Ааа Ида, на практика почти всяко име е рисково, стига човек да има достатъчно въображение и ...злост Confused Щерка ми е Ения - мислиш ли, че няма да я римуват с Тения например? Аз, че съм с едно от най-хубавите имена  Blush Мая, как са ме наричали, ако знаеш. Та, пълен игнор и както казват по сериалите и песните: каквото ти каже сърцето Laughing

# 22
  • Мнения: 167
Щом се двоумиш между двете значи нито едното не е за ТВОЕТО ДЕТЕ. зЗахващай се да избираш трето! Wink Чувала съм, че ако избереш името докато си бременна, а не преди това (както много хора, ако имам момиче ще го кръстя така, а ако е момче еди как си), един вид детето си избирало името. Аз никога не съм си мислила, че ще си кръстя детето Дара, избрах го докато бях бременан и макар да се  бях спряла на няколко др имена, някак си Дара ми изпъкваше и все си мислех, че ако не я кръстя така после ще съжалявам. Успех !!!

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 26 660
Кристалина Георгиева всъщност си е сменила името....забравих как беше точно рожденото и  Thinking

на мен не ми допада,имаше преди години препарат за стъкла с такова име....


При Слави има една малка сладурана Крисия,която освен,че е много красива и пее уникално за 9 годишна,дано нея изберат за партньорка на г-н Андреев/другия сладур/ Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 468
Бях писала преди 100 години: мoже да звучи налудничаво, но..единствените 2 седмици, в които се колебаехме, дали ТОВА да е името на детето, детето изчака... Като се върнахме на името окончателно, дреби дойде Simple Smile Може и съвпадение да е , но.... Много се впечатлих.

# 25
  • Мнения: 15 379

ПС ... Sourcherry, и ти ме разби... kъде са ти вишните, какво е това??

Кисели са вишните, тези дни аз съм по-кисела от тях.

# 26
  • Мнения: 167
 newsm10 аз също вярвам, че има нещо. Защото и аз много силно усетих името, че трябва да е то. Н есме я кръщавали на баби и дядовци (поне от това се оттървахме, иначе щеше да й е трудо на си избере име Grinning )

# 27
  • Варна
  • Мнения: 302
От тези двете ми харесва Крисия - на мен ми звучи интересно името, чух го за първи път в Шоуто на Слави.

Кристин твърдо не ми харесва и като цяло не харесвам български имена, направени да звучат като чужди, от сорта на Ивон, Никол и т.н. Малко турско-цигански ми звучат женски имена, завършващи на съгласна (надявам се никой да не се обиди, просто изказвам мнение), иначе ако детето ще живее в чужбина, тогава повече го разбирам.

А за обидите - на всяко име може да се измисли обидна рима и това не трябва да бъде водещо в решението. Моето име като е Мария - уж най-нормалното и често срещано име, са ми викали как ли не: Мария-скумрия, Мария-ракия, за нещастие се римува с доста думи Laughing.

Ние още преди да планираме дете бяхме решили с мъжа ми да е Валентин, ако е момче. За момиче така и не измислихме име, но не се и наложи. Често се замислям за женски имена, има 2-3, които и двамата харесваме, но нито едно не го усещам като името на моето дете /ако дай боже имам второ и момиче/.

# 28
  • Мнения: 4 569
Кристина.
Другото са изгъзици.

# 29
  • Мнения: 391
Кристин ми звучи много нежно .
Определено е по-добре от другото!

Общи условия

Активация на акаунт