Изчезващите имена

  • 60 866
  • 882
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 185
Богдан Simple Smile много хубаво име. И вярно, не е сред най-популярните. Но пък има послание. Вярвам,че е хубаво името ти да казва нещо
Даден от Бог

# 376
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Познавам един Христо на 2 години и един на 6. На приятелка детето се казва Богомил, а на колега Емануил. Последното много го харесвам, но наистина е рядко.

Последна редакция: нд, 23 фев 2014, 15:19 от Shagya

# 377
  • Мнения: 1 317
Ние точно на него сме се спряли за нероден Петко Simple Smile

Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 10:30 от eleonora1983

# 378
  • Мнения: 4 529
Странни имена: Вълимир, Зийна, Ивея, Илейн, Ириней, Карделен, Касия, Майкъл, Маноло....
Илейн е вариант на Елейн; Касия е подправка, Майкъл - тук не е ясно на кой точно Майкъл е кръстено детето много са; Маноло е заради Маноло Бланик.

# 379
  • Варна
  • Мнения: 2 518
Емануил е детенце от градината на дъщеря ми.

# 380
  • Мнения: 7 089
Иван познавам един малък и една майка, която искаше така да го кръсти, но свекърът (който се казва така), не даде, защото било запазено за внукът от първородния му син (който не беше женен, даже гадже нямаше  Laughing). Та бебето стана Ивайло.
Маноло не е нужно да е на Бланик. Може и на Кардона да е  Mr. Green

# 381
  • Мнения: 11 743
А стига бе! Първородния може да има дъщери, може да е гей или друго. Пък те Ивайло го сложили, пак на него. Други имена няма ли?

# 382
  • Мнения: 37 353
Иван познавам един малък и една майка, която искаше така да го кръсти, но свекърът (който се казва така), не даде, защото било запазено за внукът от първородния му син (който не беше женен, даже гадже нямаше  Laughing). Та бебето стана Ивайло.

Ееее, тогава изобщо нямаше да го кръста на свекъра, ако бях аз! То може, то бива, ама това..... ooooh!
По принцип съм за това, детето да не е на никой кръстено. Чувала съм, а и някак си съм суеверна по този въпрос, че съдбата на възрастния се прехвърля на детето.....(колкото и глупаво да звучи... Blush)

# 383
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Иван познавам един малък и една майка, която искаше така да го кръсти, но свекърът (който се казва така), не даде, защото било запазено за внукът от първородния му син (който не беше женен, даже гадже нямаше  Laughing). Та бебето стана Ивайло.

Ееее, тогава изобщо нямаше да го кръста на свекъра, ако бях аз! То може, то бива, ама това..... ooooh!
По принцип съм за това, детето да не е на никой кръстено. Чувала съм, а и някак си съм суеверна по този въпрос, че съдбата на възрастния се прехвърля на детето.....(колкото и глупаво да звучи... Blush)
Не знам коко е глупаво, но... в моя случай е вярно. И при мен лично се случи така (баба ми, на която съм кръстена е останала вдовица на 30, и аз така) и при детето ми, което остана сираче, кръстено на баща ми, който също е сирак. После дълго се самообвинявах, че съм я натоварила с тази съдба.

# 384
  • Мнения: 382
УжасТ, запазено му било името, жива да не бях  smile3544
И те пак го кръстили на него  smile3544

# 385
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
УжасТ, запазено му било името, жива да не бях  smile3544
И те пак го кръстили на него  smile3544
В нашия край традицията е много силна в това отношение. Един мой познат е най- малкия Иван от трима първи братовчеди. И тримата Ивановци са деца на трима братя и съответно кръстени на един и същи дядо Иван. Вторите деца са момичета и са...кръстени и трите на баба си Рада. Е тук са проявили малко въображение и са използвали само първата буква, но все пак....

# 386
  • Мнения: 185
Е, стига де! Традициите са хубаво нещо, но това ми се струва прекалено! Запазваме си името! Леле! Истината е, че на мен щеше да ми е много обидно и едва ли щях да се доближа дори да името.
Но на родителите сигурно не са им оставили избор! Традиции smile3511

# 387
  • Мнения: 382
Тя традицията ми е ясна, аз познавам трима първи братовчеди - двама Добри и един Добрин, дядо Добри даже се е разсърдил за добавеното Н на третия внук Laughing
Но негово величество свекъра да не разрешава да му ползват името, защото било запазено, ми е извънредно обидно Confused

# 388
  • Варна
  • Мнения: 1 321
Не знам защо, но направих асоциация с децата на Коко Динев - Ивон и Иван, на дядо си Иван. Бива ли и двете с едно име, братче и сестра.  ooooh!

# 389
  • Мнения: 10 545
Аз пък познавам първи братовчеди Георгьовци- деца на брат и сестра. И двамата кръстени на дядовците си. Но сестрата кръстила Георги на свекър си, а брат й на баща им ....

Общи условия

Активация на акаунт