Автоимунен тиреоидит на Хашимото (32)

  • 67 927
  • 718
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 46
Здравейте! Присъединявам се към вас- от един месец съм с диагноза Хашимото.Изчетох всичко,което сте публикували.Според мен е страхотно,че можете да обменяте информация и взаимно да се подкрепяте Hug

Последна редакция: нд, 30 мар 2014, 17:57 от N-74

# 676
  • Мнения: 3 060
Добро утро и успешна нова седмица!  Flutter
Една статия за нас: http://www.puls.bg/health/diets/news_16110.html?utm_source=Maili … %D0%BD+31.03.2014

# 677
  • Мнения: 2 092
Seti Beti , добро утро на теб и всички! Много хубава статийка, но "Препоръката е да се открие ендокринолог, който при терапията ви взима предвид и признаци като това как се чувствате при лечението, независимо само от показателите на TSH от изследванията. Този специалист би ви предложил най-удачният вариант за постигане и на цели като овладяване на теглото и неговото връщане в предишни за вас граници" е мисия невъзможна (за мен поне). Ако го намеря този вълшебник-ендокринолог ще черпя целия форум. Хубава седмица, девойки! 55

# 678
  • Мнения: 3 060
Seti Beti , добро утро на теб и всички! Много хубава статийка, но "Препоръката е да се открие ендокринолог, който при терапията ви взима предвид и признаци като това как се чувствате при лечението, независимо само от показателите на TSH от изследванията. Този специалист би ви предложил най-удачният вариант за постигане и на цели като овладяване на теглото и неговото връщане в предишни за вас граници" е мисия невъзможна (за мен поне). Ако го намеря този вълшебник-ендокринолог ще черпя целия форум. Хубава седмица, девойки! 55
Да, и аз много се впечатлих точно от това, което ти цитира.

# 679
  • Мнения: 11 768
Ами, аз при двама ендокринолози се лекувах, и двамата ми казваха: Освен изследванията, вие как сте? Как се чувствате? И след последващото ми оплакване от страна на нервната система, от страна на забавения метаболизъм последваха препоръки за посещение на невролог и последващи изследвания на кръвната захар, където се откри и преддиабетното ми състояние.
Но невролог така и не посетих и май е крайно време да го направя.
Сегашният ми доктор приема присърце нещата, когато съм на преглед ме изслушва с внимание, за което съм му благодарна. Затова и не ми прави впечатление като чакам час, час и половина след записания ми час. Понеже знам, че ще обърне внимание, а не да ми погледне изследванията, да ми смени дозата и да ме отпрати.

# 680
  • Мнения: 11 768
Много се бърка този бутон "Цитирай", а за редакцията е мини бутонче.

# 681
  • Мнения: 1 073
На мен и да ме питат как се чувствам, аз не знам какво да кажа. Не съм имала оплаквания никога и не разбирам по себе си дали хормоните са ми наред или не. Докато не ми излезе изследването няма никаква идея какво става. А когато ми го откриха всичко беше мноооого много завишено. Чудя се аз ли нещо не съм много в ред със самоусещането си.

# 682
  • Sofia
  • Мнения: 26 587
еее,къде такива лекари готови да изслушват пациентите...Merelenda в кой град си?

# 683
  • Мнения: 2 092
Щастливка си ти, Merelenda, щастливка!!! Понеже звучиш страхотно би ли споделила някои от препоръките на твоя доктор по отношение на метаболизма, как да го забързаме. Тутка се нещо, едва-едва кара. Проблем си е...
Утре ми е време за нова контрола, ще я правя сама (!) и имам питане: какво още освен ТСХ, Т3, Т4, е добре да пусна, тъй и тъй ще ме бодат. Дали и кортизол да не пусна? Онази лекарка, дето щеше да ме приема в болница, се оказа супер заета и работата се оттича. А на кварталната докторка само ТСХ и стигало. Ама аз вече си мисля, четейки, че има още елементи от този пъзел. Нещо подобно на "проблема на давещия се е в ръцете на самия давещ се". Помагайте!
Накарах и майка ми да се изследва и тя е ТСХ 1.8, значи не е наследствено. Остава всичко друго.

# 684
  • Мнения: 11 768
Вълничке, едва ли съм щастливка, след като заболяването ми е все така активно. Аз нямам Хашимото, но пиша в темата от началото на заболяването ми, защото тогава още не беше ясно за какво се касае при мен /вероятен автоимунен тиреоидит/.
Да, докторът ми ме изслушва. Да, чака се много при него, но от кабинета ти решаваш кога да излезеш и свободно си задаваш въпросите, а и той търси причина за състоянието ти. Добро впечатление ми направи, че ме помни коя съм още след първото посещение и по телефона като се обадя знае кой е насреща.
Отново не съм добре, макар да звуча явно, че съм добре. Предстоят ми нови изследвания, за да търсим причината за хиперактивността на жлезата. За съжаление, те са само доктори, изписват лекарства и не могат да препрограмират мозъчните ни клетки и да заповядат на мозъка да не изпраща грешни сигнали на имунната система, за да спре да атакува щитовидната жлеза.

За метаболизма ми даде насоки да изследвам кръвната захар. Направих две изследвания, откри се проблем и се лекувам вече година и половина. Освен лекарствата се спрях и на режим на хранене по мое усмотрение, а и с някои насоки. Споделих с него към какво съм се насочила, свалих близо 12 килограма, и така нещата в тази посока се подобриха.

Doli, във Варна съм. Говоря за д-р Райков, посочен на първа страница.

# 685
  • Мнения: 2 453
Писах днес и в алтернативната тема че резултатите ми при пиене на месец и половина само добавки съчетани със спорт и йога не само нямат положителен ефект но дори напротив тсх ми е единица нагоре. Аз се чувствам прекрасно спрях глутена и в следствие на това и малко фитнес съм отслабнала към 3 кг, имам енергия и добро настоение. Мисля че метаболизмът ми е добре, сутрешната ми температура стана нормална и въпреки това резултати ми са по-лоши...... просто не го проумявам. Лично при мен не мисля че метаболизма ми има връзка с Хашимотото. Изследваха ми и кръв и глюкоза и желязо всичко си е в норма.

Последна редакция: пн, 31 мар 2014, 16:04 от Niss

# 686
  • Мнения: 1 687
ymemansi, и аз нямам никакви симптоми, нито при ниско, нито при високо ТСХ. може пък още да не сме се влошили достаъчно, знам ли Simple Smile

морска вълничка, а майка ти само ТСХ ли пусна? защото аз изнудих баща ми да си изследва ТСХ и антителата. тсх му беше около 2, но ела да видиш ТАТ-а...беше 40 пъти най-нормата...

# 687
  • Мнения: 11 768
Niss, ако бях на твое място, преди да предприема предписаното лечение бих проверила ТСХ в друга лаборатория.  Simple Smile Предвид, че само от един хормон ти зависи терапията, доколкото прочетох, или греша?

Относно кръвната захар, моята я следях на всяко тримесечие и си беше в нормата. Веднъж даде отклонение, което също е в нормите на лабораторията, но докторът ми се усъмни, накара ме да го повторя, излезе пак в нормата и тогава ми назначи и други изследвания и там вече се откри нарушение. В смисъл - това че кръвната захар на гладно сутрин ми е била в нормата не е изключвало преддиабетното състояние. И за инсулина съм чела, че много момичета с инсулин на гладно в норма, след обременяване с глюкоза излиза, че са с ИР. При мен при обременяването с глюкоза кръвната захар излезе в нормата, но при кръвно-захарния профил захарта ми се оказа висока. Инсулин не съм изследвала, защото така и така съм на лекарства за диабет. Според докторът нямаше нужда да го изследвам.

Майка ми и брат ми се изследваха отдавна, че и повториха. Те си имат пълен пакет симптоми за болна щитовидна жлеза. Ходиха и на ехографии - всичко е ок. Проблемен е баща ми. С два инфаркта и инсулт, с пулс 30-40, все по болници лежи, чудят се как диша и се движи. С хапчета успява да ускори пулса до 50-60. Всеки път, всеки доктор го кара да си изследва щитовидната, а той не иска и не чува. 50 лв каза, няма да им дам. Като съм в болница, защо не ме изследват, а искат аз да ходя да давам пари да се изследвам.  ooooh! Не ще да чува и това е.

# 688
  • Мнения: 2 092
Merelenda, тъкмо ти се зарадвах, а ти ... какви ги пишеш. Струва ми се, че ти беше писала назад, че си се сбогувала с диабета, ако не греша. И въпреки проблемите (за които много съжалявам!) си имаш лекар, на който вярваш. А това е почти половината от лечението. Успех в неравната борба. Мозъкът ни си прави номерцата.
Не съм се сетила да искам ТАТ и МАТ да си пусне майка ми, но ще се поправя. Благодаря за идеята. Ще трябва да си изследвам и децата при първа възможност.
 Аз, за мой срам, още не знам каква е разликата между Хашимото и автоимунен тиреоидит на хашимото. На мен ми пишат в листовете тиреоидит на хашимото. Но някой тук ще ме светне, нали така?
Ще пусна ТСХ, Т3,Т4, ТАТ, МАТ, кръвна захар. Подсетете ме за още нещо, което да е подходящо и показателно, за да не ме боцкат пак. Някой пускал ли е кортизол? Нали шефа на щитовидната жлеза е хипофизната, да не би и нея да трябва да си изследваме. Може от там да идват някои проблеми... Споделете!

# 689
  • Мнения: 453
Здравейте момичета! Очаквам бебче и то е момиченце, с хашимото съм от 5 години, тсх е в нормалните граници до сега. Въпроса ми е дали след като се  роди бебчето трябва да му  се направят допълнителни изследвания, предвид факта че ще е от женски пол? Благодаря ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт