КГБ = Клуб на Готините Баби - 142.

  • 59 807
  • 722
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 375
Привет чаровни мацки!  bouquet Преди да тръгна към тръстиката, да си платя членския внос, че иначе не се чувствам редовна Grinning А и Валюша ми хвърля ръкавица Simple Smile И така. На стоматологична тема съм. 1. Лозунг в стоматологичен кабинет: ОТ КАРИЕС И НЕГОВИТЕ УСЛОЖНЕНИЯ КЪМ БЛАГОДЕНСТВИЕ!  2.Пациент в стоматологичен кабинет. Доктора му съобщава сумата, която трябва да заплати и му казва: " Два часа няма да се храните", а пациента отговаря: " Спокойно докторе, не два часа, ами два месеца няма да ям..."  3. Един човек тръгнал да си вади зъб. Забавил се много. Върнал се у дома, а жена му го пита: "Извадиха ли ти зъба?" А той фъфли и отговаря: Два  ми извадиха. Защо два бе човек? Ами защото доктора нямаше дребни да ми върне... Е, това е от мен за днес. Желая ви хубав ден. Усмихвайте се. По-добре бръчки от усмивки, отколкото бръчки от мръщене. Laughing

# 16
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Леле, Здравче, какво си преживяла! Тъкмо се зарадвах, че се появи, че ми беше домъчняло за тебе, и като прочетох...мани, мани, изкарала си си акъла сигурно! Той и нашият малкият много обича шоколад , трябва да внимаваме.

Момичета, влязох тук и като видях пак новия облик и ми се развали настроението, но после видях, че който иска, може да използва старата визия и съм доволна. Тук ще си седим, няма никъде да се налага да ходим.

Фло, готини вицове. Само дето майтапът в тях прилича на истина. А лозунгът си е баш, както си требе. По соцвреме мъжът ми беше видял в Перник два много готини:
В Здравпункт - "Болните в България - най-здравите болни в света!"
В мекичарница - "Всяка мекица - шамар на империализма!"
А във Варна в кварталната баня на стената имаше такъв: "Бакшишът е позорна останка от капиталистическото минало". И като питах майка какво е това "бакшиш" (била съм десетинагодишна), тя каза, че е "нещо лошо". Добре, ама какво е, питам аз. Пък тя вика - ами бутат ти тайно пари в ръката. И аз - ами това не е ли хубаво? А майка - не, лошо е и е забранено. И аз все си мислех защо е лошо да ти дават пари. И без това ми се искашеда съм като  другите деца, които имат до себе си баби и дядовци и им дават стотинки да си купуват лимки (стъклени топчета), пък на мен ми казваха - ти си момиче, не ти трябват. А много ми харесваха, особено пъстраците.
Откъде тръгнах, къде го докарах...Бабешка работа...

Последна редакция: пн, 27 яну 2014, 12:17 от svetal4o27

# 17
  • тук и там
  • Мнения: 312
Здравейте и от мен!
Първо да благодаря на Жабка за прекрасно оформената тема,за труда който полага да се чувстваме уютно в нашето си гнезденце.
Здравче,като чета премеждията с Йо-Йо направо ми се изправи косата.Добре,че всичко -минало и заминало.

При нас продължава да си вали.Много е красиво и не толкова студено.Сутринта имаше сняг до коленете.Добре,че бях втора смяна,та успях да направя пътечка до пътя.Оказа се обаче,че няма път до Беловец и днес ще съм си в къщи.Сега обаче и друг проблем.Започнах сериозно да кашлям и ще трябва да отскоча до аптеката и да занеса на ММ нещо за хапване.
За сега лек и усмихнат ден!


.

# 18
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Мими, къде е "при вас"? Кой край на Българията? Приблизително -няма да ти идвам на гости, само исках да знам къде има "сняг до колене". Срам ме е - не знам къде е Беловец newsm43

Как е съпружието, излезе ли от болницата?

 newsm78Ама ква съм оФца - забравих да благодаря на Жабка за новата тема. Благодаря ти, Жаб, за труда и че се грижиш за нас, да имаме място да споделяме "гениалните" си мисли.

Така казваше един мой преподавател по Западноевропейска литература. Понеже бяхме само момичета (имаше един гларус от Китен, ама той много рядко идваше), той "ласкаво" ни наричаше "патки". Като започне лекцията и през една минута вратата скръъъъц и влезе някоя закъсняла. Той тъкмо си поеме дъх и си продължи изречението и ето я следващата - скръъъц и се промъква покрай банките. И така поне половин час. И  веднъж  - скръъъц и влиза една ефектна колежка с жълт панталон, жълти обувки на високи платформи и жълт гердан на топки, колкото орехи (всичко това последен писък на модата в момента) и той : А бе вие какво ми се точите като патки, една по една??? И вие сега, колежке! Ма може ли така??? Чета си аз тука спокойно и изведнъж влизате вие, с целия си жълт блясък и прекъсвате потока на гениалната ми мисъл! Ма на какво прилича това!!! Ако още една влезе, аз си отивам!

Исках и друго да кажа - нека да не се извиняваме за дълги постове - кой колкото му е на душата, толкова да "излее", пък то и без това четенето не е задължително - чете, който иска.

Последна редакция: пн, 27 яну 2014, 14:15 от svetal4o27

# 19
  • Мнения: 1

Привет-мривет и от мен! wavey

И аз, като Светълчо, като влязох в темата и "ми се счупи настроението", а и докато ви изчета ми се изкриви врата да гледам в лявата част на монитора! Mr. Green

Маринче, да си жива и здрава, че писа за бутона към "старата версия" Heart Eyes Hug Two Hearts
Много ти благодаря, сигурно нямаше да го забележа!  newsm78
Дано да не го "ликвидират", че иначе ми е "терсене" четенето! Laughing

Благодарение на "бутона" , на чудните вицове и "лозунги" с настроението вече нямам проблем!  tooth

Истински случай, в същия дух-
На една наша позната, четиригодишната й внучка й казала
"Бабо, гордея се с теб!" Отговора бил "Така ли и за какво?",
"Ами така!" и само след минути детето попитало:
"Бабо, какво значи "гордея се с теб"? Joy


Карииииии, завиждам ти за  +20-те градуса, при нас е  -5 !  Hug

Къде си лято....... нека да е лятооооо, само да е лятооооо............... newsm08

Здравче,  за теб Heart Eyes Hug Two Hearts !


Хубав понеделник, кагебейки! newsm10


# 20
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Фло,смях се от сърце след членския ти внос. Joy Joy Joy

МОМИЧЕТА,ПОД БУТОНА ЗА СТАРАТА ВЕРСИЯ,ИМА БУТОН  СКРИЙ.ТОЙ РАЗГРЪЩА СТРАНИЦАТА НА ЦЯЛ ЕКРАН.АКО СИ УВЕЛИЧИТЕ ШРИФТА,при мен е на 125,ЩЕ ЧЕТЕТЕ И ОТ ЛЕГЛОТО newsm62.ПРОБВАЙТЕ,МОЖЕ ДА ВИ ХАРЕСА.

Не пиша,но не защото не ви следя,а защото от вчера семейно сме на 90дневната диета и сега се ограмотявам.У форума съм,но в друга тема. tooth

# 21
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Фури , добре дошла в клуба на фиданките.  Laughing
Не е трудно , въпрос е на седмица време и се свиква.  Hug
Танче , ето ти снимка с топлинка , слънце и море.  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 4 177
Аз нямам такъв бутон  Sad

# 23
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Аз нямам такъв бутон  Sad
Не може да нямаш. Както си влязла в темата горе в дясно.

# 24
  • Видин
  • Мнения: 29
     Маринчеее добре,че ни светна за заветния бутон! newsm20 newsm51 И аз като Таничка вАобще нямаше да го забележа!

       Аз пък търся спешно един ТИР сняг за Англия! Joy Кой ме би по ушите да покажа снега на Доби по скайпа! Banghead А той, милия, като взе да скача и да се радва!Че то при тях само дъждове.Вярно,че  няма такива студове,но няма и сняг.Там миналата година наваля около 5см сняг и Грейвсенд/ града,в който живеят/ блокира.Кой успял да се добере до работата-успял! Другите чакат снега да се стопи.Никой не се ядосва, не псува общината,че не чисти..Дори дъщеря ми изкарала една смяна в гаража на топличко и на кафенце,защото им забранили да карат в такова време!Ингилизка им работа! newsm62
     
      Аз се сетих,че голямата ми дъщеря,като беше на 2-3 годинки ,беше много любопитна/ като всички деца,де/.И все да си навре нослето дето може и дето не може.Аз й казвам:
      -Махни се оттам! Там няма нищо!
     А тя:
      -Искам да видя как няма нищо! Joy Joy Joy
       
       Светалчо, много се смях на "жълтия блясък"! newsm62Бях забравила колко бяха модерни тези гердани,а и сабото...Аууу,направо прет-а-порте! Joy Joy Joy

      Докато съм писала-брисала, в темата бяха публикувани 3 нови отговора! И то все за заветния бутон!Имаш,имаш,Римарче!/Ама и аз на всяко каче-капаче! Embarassed/

# 25
  • Мнения: 894
Здравейте от снежна Варна Hug

Днес ходихме до Кауфланд имаше само 6 коли на паркинга,вече е по-добре ,но пак зимата ни изненада Wink
Жабка,темата е много елегантна,благодаря ти Hug
Поздрав за теб


Фури успех ви желая,не е трудно,като си направиш режимна храна и си спокойна Laughing
И едно снежно пожелание от мен

# 26
  • тук и там
  • Мнения: 312
Прибрах се...На вън не било толкова страшно.Пътища разчистени и много приятно за разходка.
Направих си и чай от джинджифил с мед и мисля малко да полегна.
Светълчо,ние с Янчето сме от гр-Кубрат между Русе и Разград и сме много,ама наистина много гостоприемни и обичаме гости.
А с.Беловец е едно от най-големите ни села в общината..Намира се на десетина км.може и по малко от Кубрат..
....Градината ни е най-хубавата и всички гости ги водят при нас.
Янче сега те видях и ще трябва малко да редактирам.

Последна редакция: пн, 27 яну 2014, 16:31 от mimiто

# 27
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294
 Аз докато се находя по снега и вие сте изписали света Joy По този повод питането на Светалчо към Мими: Светълче, това "при нас" е в Кубрат. А Беловец е първото село по пътя за Русе, на 7-8 км. Това е и "моето" село. Там започнах като млада учителка, там намерих и благоверния, там имаме къща. Мимито е детска учителка там и пътува.
Жабче и аз да кажа едно огромно БЛАГОДАРЯ за новата тема!
Ние ходихме на контролен преглед. Анжелка вече е добре, откашля, ама докторката каза да не я пращам до края на седмицата. То после има два дена междусрочна ваканция, та чак на 5ти ще е на у-ще. Голяма ваканция ще кара! Ние също нямаме деца - не са пътували да ги вземат, че вчера си беше жив ужас по пътищата: и сняг, и вятър. Днес дойдоха няколко градски, а ние им заръчахме утре да си стоят на топло. Е, ние сме на работа Mr. Green
Връщам се в старата тема да науча какво е преживяла Здравчето.

Сега видях, че Мимито е писала Hug

# 28
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Вижте какво ви нося - да се познаете и да се посмеете. И на себе си, и на другите.

Ето какво ще се случи, ако всички 12 зодии се събудят една сутрин в един и същи апартамент! Както се казва по нашенски, пълно "Мазало". В кръга на шегата, разбира се. Вижте сами:

6:00: Девата се е събудила и преди да се изкъпе, измива цялата баня. След като си е измила зъбите, четката за зъби я прибира в стерилна торбичка и я прибира на специално място... далече от четките на останалите и съквартиранти! 6:15: Козирогът става и изключва бойлера, свършила е нощната тарифа на тока.
6:20: Водолеят излиза на сутрешен джогинг.
6:30: Везната и Лъвът пред огледалото ще се сбият за хидратиращия крем и гелът за коса.
6:40: Телецът закусва Nutella със супена лъжица.
6:45: Стрелецът става и отново включва бойлера!
7:00: Ракът прави сандвичи, Девата изцежда фреш. Близнакът все още е в леглото и на телефона си проверява пощата, Facebook, Twitter и Instagram.
7:05: Скорпионът разбива вратата на банята - Везната излиза смъртно обидена с несесера в ръцете.
7:10: Овенът става и пуска хронометъра.
7:11 мин и 45 сек: Овенът е изкъпан, облечен, обут и маха от стълбището. Изключва хронометърът.
7:15: Телецът с лъжицата стърже по буркана. Няма повече Nutella.
7:20: Везната и Лъвът пак се сблъскват пред огледалото, последен шанс да се погледнат и да се възхитят сами на себе си преди да излязат.
7:30: Водолеят се къпе със студена вода. Козирогът пак е изключил бойлера.
7:40: Всички излизат.
7:45: Близнакът се връща, забравил е един от 3те си телефона.
7:50: Близнакът пак се връща, забравил е портмонето си....
8:00: Рибата се събужда и разбира, че са я оставили заключена в апартамента.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 740
   Привет,привет!
Жабче,благодаря за хубавата темичка!Грижиш се като майка за семейството. newsm51
Светле,много се смях със зодиите.Но има голяма истина в написаното.
Фло,зъболекарските вицове са супер!
Вивиа,много ми е интересно всичко,което пишеш Ако не те затруднява и имаш време ,разкажи повече за пенсионирането при вас,за живота изобщо...Всичко ще ни бъде интерсно.
Кари,ти разказваш все по-малко.
Здравче,аз не бих заподозряла шоколада.Браво на теб,че си се сетила!Личи си,че си докторско чедо.
Маринче,Шпунц, внуците са добре.Насето днес е бил на пързалка и е очарован.След това е ял на обяд с огромен апетит.Веско расте като гъбка,вече се движи на собствен ход и разчиства всичко,което му е на пътя.Вики ми се обади по скайпа и казва:"Бабо,ние с мама много те обичаме!" Сигурна съм,че  поне 50% е истина JoyНо,не знам защо не включва и баща си.Изпитва ме по математика и после ме кара да повтарям на немски.С нетърпение чакам август,тогава ще дойдат в София.
 Ето ви нещо за настроение:
Скрит текст:
   Алкохолни пости   
   
раздел: Нъ чис бългЪрскиавтор: dqdo_pop

Къкту си сидях у къщи
забляосан ф джама
и джолана ми изтръпна.
Боже, ко ми стана!

Джуката ми затрепери,
гьоза зе да мига,
ф угледалуту съ дзверих-
съща шушумига.

Алкухолну си завися
няма ко да крия.
Ама веки стана месец
алкухол не пия.

Нещу странну зе да става
тия два- три дена.
Ас ли нещу съ побърках
ил проблем въф гена?

Купих бели рози фчера
скришну, за жената.
А пък тя била родена
август- по средата.

Котката прибрах у къщи
да не й студену.
Тя била на баба Сия-
майката на Цену.

Ритнах я в яда си леку
...падна у кереча.
Ко му стана пък на Цену
не ортува вечи?

Одя кът дембил ис къщи
дразня са с децата.
Кът ма види мойта буля
хуква за метлата.

Кот да пипна, да направя
цакам си мотива.
Ощи дукът гу започна
на карък утива.

Кой какоту и да върши
аз сидя ду джама.
и са чудя кък ши свърши
тъс бизалкухолна драма!!!!
Амин!

Последна редакция: пн, 27 яну 2014, 19:22 от Яжка

Общи условия

Активация на акаунт