ДУБАЙ 5

  • 75 477
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 142
Здравейте. Ще си подаваме документи за виза през дубайската агенция, препоръчана в предната тема. Запазихме хотел в booking, но с възможност за отмяна. Ще има ли проблем според вас, сега да им изпратим тази резервация, а в последствие да сменим хотела.

един съвет от мен...не се занимавайте с дубайските агенции защото като теглиш чертата или се получава по-скъпо или същото като с българските...говоря за визите най-вече тъй като искат парите или с уестърн унион или по банков път което е свързано с разходи....аз замалко така да ги платя и се радвам че не стана....взехме ги през сайта на уизеър и са по 190лв. някъде....ако посетиш старата тема в последните 10-12 страници някой беше писал, че си е направил визите от агенция ако не се лъжа БГ за по 150лв.

аз да питам, в самолета може ли да се земе минерална вода и нещо за кльопане...шоколад или ядки нещо такова не суджуци на покривка естествено   chef

http://profit.bg/news/10-skupi-i-unikalni-neshta,-koito-mozhete- … icid-_page-2.html Wink

# 16
  • Мнения: 109
За визите издадени чрез дубайска агенция искам само да кажа ,че платих с дебитна карта и за 2 броя визи ми взеха около 270лв.Не мисля ,че има някакво оскъпяване.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 668
Да се запиша и аз в новата тема. На 30ти летим Simple Smile В самолета може храна, но не и минерална вода, може да си вземете вода след като минете проверката от магазините, иначе в самия самолет предлагат и вода и храна.
Благодарности на всички, които пишат в темата. Толкова много информация, че дори не се намери какво да попитам, общо взето има отговор на всички мои въпроси. След като се върнем ще разказвам

# 18
  • Мнения: 47


един съвет от мен...не се занимавайте с дубайските агенции защото като теглиш чертата или се получава по-скъпо или същото като с българските...говоря за визите най-вече тъй като искат парите или с уестърн унион или по банков път което е свързано с разходи....аз замалко така да ги платя и се радвам че не стана....взехме ги през сайта на уизеър и са по 190лв. някъде....ако посетиш старата тема в последните 10-12 страници някой беше писал, че си е направил визите от агенция ако не се лъжа БГ за по 150лв.

аз да питам, в самолета може ли да се земе минерална вода и нещо за кльопане...шоколад или ядки нещо такова не суджуци на покривка естествено   chef

http://profit.bg/news/10-skupi-i-unikalni-neshta,-koito-mozhete- … icid-_page-2.html Wink

С уиз съм летял над 20 пъти е Европа - много са добри, да не кажа отлични, за цената, която предлагат, нямам оплаквания, като изключим блъскането при влизане в самолета, понеже няма места. Във всички други небюджетни авиокомпании за подобни полети има по 2 пъти кетъринг, но в уиз няма, което си е логино. За сметка на това има платен кетъринг, който не е лош, а и не е скъп - сандвичите са по 3-4 евро, напитките са по 2-3 евро, така че спокойно можете да си вземете каквото ви душа иска. Може и да си носите ваши си, не е проблем (а вода можете да си купите от фрий шопа, след като минете проверката) и няма да ви направят проблем (проблем ще ви направят само за алкохол - може да пиете, но само, ако си го купите от самолета), но естествено ще ви поизгледат накриво. Въпрос на лично решение е Sunglasses

Колкото до визите - ние ги направихме с нашенска агенция - взеха ни по 85 евро на човек, като условието беше да си направим и застраховката през тях, която така или иначе трябваше да си направим. Някакси не ми се рискуваше с интернет поръчката, при положение, че вече съм дал една торба пари за хотел и билети, но това си е мое решение, не обвързвам никого.

Да попитам пак за плаж, който да не е към някакъв атракцион или само за гости на хотела и да може да се влезе на него безплатно/платено на Палмата, по възможност около Атлантис?

# 19
  • София
  • Мнения: 1 845
Защо точно около Атлантис търсиш толкова упорито плаж Simple Smile Може да се разровиш из интернет за платените частни плажове на хотели и клубове по Палмата, но не мисля, че ще те устрои цената им.
За тези, като нас и по-голяма част от туристите и местното население, които искат безплатно или народни цени са направили в Дубай обществени плажове. Джумейра бийч и Ал Мамзар бийч.
Другата ти възможност за безплатен хубав плаж е на Марината. там сме били пред хотел Риц и е страхотно- през теб е морето, зад теб огромните небостъргачи Simple Smile.

# 20
  • Мнения: 47
ами исках плаж на Палмата, но явно няма да стане, значи сменям план-програмата и не търся плаж там, а отивам само на зяй пазар. Плаж евентуално ще правя около Медината - нали там поне има? В такъв случай да запитам - наистина ли си заслужава разходката до Абу Даби, само заради джамията, защото аз със сигурност няма да отида нито в Яс, нито във Ферари уърлд? Четох и че до Абу Даби мога да си хвана такси от Дубай за около 200 дирхама - така ли е или паметта ми изневерява? Благодаря още веднъж за включването

# 21
  • София
  • Мнения: 39
един съвет от мен...не се занимавайте с дубайските агенции защото като теглиш чертата или се получава по-скъпо или същото като с българските...говоря за визите най-вече тъй като искат парите или с уестърн унион или по банков път което е свързано с разходи....аз замалко така да ги платя и се радвам че не стана....взехме ги през сайта на уизеър и са по 190лв. някъде....ако посетиш старата тема в последните 10-12 страници някой беше писал, че си е направил визите от агенция ако не се лъжа БГ за по 150лв.
  

Не съм съгласна за написаното за визите, издадени от дубайска агенция. (говоря за "Раяна Тур"). Дават ти възможност да си избереш няколко варианта за разплащане- Пей Пал (оскъпяване за 2 визи- 7 $), кредитна или дебитна карта, банков трансфер и пр.

 dream1984, не разбирам ти защо си избрала най-скъпия вариант, след като има предложени поне три по-евтини?
 На мен две визи ми излязоха за 197 $- без да си купувам друга услуга от тях. Това е заедно с таксите на Пей Пал, което пък вид плащане си е допълнителна застраховка.

# 22
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
Аз пък не разбирам драмата с визите в БГ са от 75 до 85 евро през агенциите, в случая посочен долу 72,17 евро през дубайска фирма.

Ясно е, че не точно цената на визата е същественото, а условията за нейното издаване.

Все пак смея да твърдя, че агенциите в БГ са абсолютно ценово конкурентни. Букинг ряпа да ядат  Whistling

# 23
  • Варна
  • Мнения: 306
Ние имаме резервация за хотел и ще си вадим визи чрез дубайска агенция, собственичката на която е българка, която живее там. Цените, които ни даде са много добри. Надявам се всичко да е ОК.

# 24
  • София
  • Мнения: 39
Ясно е, че не точно цената на визата е същественото, а условията за нейното издаване.
 

Ти го каза много добре. И именно, защото Условията за издаване на визите са различни, от там и всеки си определя къде и как ще му е по-изгодно, важното е  човек да има достатъчно информация.


Относно резервациите в Букинг- понякога офертите са почти два пъти по-добри от офертите в БГ агенции, вкл. с таксите - пак е относително. Peace

Тук, в БГ ако не си правиш резервация на билети или хотел, или не ползваш друга някаква услуга от агенция, цена под 105 евро САМО за виза- май няма. Поправете ме ако греша.

Така, че пак излиза- цената, според ситуацията. Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 яну 2014, 19:17 от Петифурче

# 25
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
Преди да си правите генерални изводи, колко алчни са БГ агенциите е хубаво да знаете, че дубайците имат определени условия за издаването само на визи първо и второ, ако клиентът се издъни нещо се търси отговорност от агенцията. За някакви 5-10 евро печалба трябва да си много ....да си заложиш главата.

Колкото до хотелите, признавам, че до момента само roje ми е намирал хотели по-евтини от тези в системите ни - специално за Дубай.

Освен това съществен е и друг момент - не всички хора обичат да плащат онлайн, не всички се чувстват сигурни така и т.н., така че да им обяснявате как са се минали в цената за 10-20 евро разлика е странно.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 845
ами исках плаж на Палмата, но явно няма да стане, значи сменям план-програмата и не търся плаж там, а отивам само на зяй пазар. Плаж евентуално ще правя около Медината - нали там поне има? В такъв случай да запитам - наистина ли си заслужава разходката до Абу Даби, само заради джамията, защото аз със сигурност няма да отида нито в Яс, нито във Ферари уърлд? Четох и че до Абу Даби мога да си хвана такси от Дубай за около 200 дирхама - така ли е или паметта ми изневерява? Благодаря още веднъж за включването
new one, заради тебе се набутвам между шамарите Joy Насред лютия спор за визите #2gunfire, който се вихри тук ме караш да ти търся плаж в Дубай, близо до Мадинат ДЖумейра hahaha
Имаш дев възможности. И двете ти ги казах вече. Едната е да отидеш на Марината ще можеш да плажуваш без да плащаш нито една стотинка по този начин Peace

забавлявайки се и с разходка с камили на същия плаж

Другата ти възможност е от Мадината да тръгнеш в обратната посока на Дубай Марина, да минеш покрай хотел Джумейра, съвсем близо до Бурж Ал Араб и да стигнеш до обществения безплатен плаж, на който можеш да си правиш снимки на фона на Бурж Ал Араб и да плажуваш. Няма обаче сенки, т.е. палми, чадъри и шезлонги. не е препоръчително ако е много горещо.
И ако не там да продължиш до платения Джумейра Бийч, където срещу 2 лв. вход ще бъдеш на един от най-хубавите Дубайски плажове. Има барчета с ледени безалкохолни, сладоледи, сандвичи, чадъри, шезлонги, палми Simple Smile


Колкото да Абу Даби само ти можеш да си отговориш на въпроса дали си заслужава за теб да посетиш града само заради джамията. И сто пъти да ме попитат аз сто пъти ще отговоря ДА. Защото джамията е едно от най-красивите неща, построено от човешка ръка в целия свят.  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 39
Преди да си правите генерални изводи, колко алчни са БГ агенциите е хубаво да знаете, че дубайците имат определени условия за издаването само на визи първо и второ, ако клиентът се издъни нещо се търси отговорност от агенцията. За някакви 5-10 евро печалба трябва да си много ....да си заложиш главата.

Колкото до хотелите, признавам, че до момента само roje ми е намирал хотели по-евтини от тези в системите ни - специално за Дубай.

Освен това съществен е и друг момент - не всички хора обичат да плащат онлайн, не всички се чувстват сигурни така и т.н., така че да им обяснявате как са се минали в цената за 10-20 евро разлика е странно.

Тук изводи не се правят, а се изказват мнения- има разлика. 
Споделянето на мнения е правилния начин човек сам да направи своя информиран избор!!!
Изводите от тук насетне да си ги извади всеки сам, но нека не бъркаме фактите като правим  заключения.

И кой за колко пари си слага главата в торбата- това също си е въпрос на личен избор и притегляне на риска.
А той обезателно е калкулиран във всяка една посочена във форума визова цена.

Мисля, че дебатът за визите се "разду" достатъчно.

Galactic Voyager, Нека  приключим спора  Stop  bouquet

Последна редакция: вт, 28 яну 2014, 20:49 от Петифурче

# 28
  • Мнения: 142
да така е затова дадох мнение

За визите издадени чрез дубайска агенция искам само да кажа ,че платих с дебитна карта и за 2 броя визи ми взеха около 270лв.Не мисля ,че има някакво оскъпяване.

защо не кажеш коя е агенцията за да се знае.

една идея към тези които правят темите, не съм сигурен дали има контакти, но нека се напишат контакти за визи през дубайски агенции защото от 270лв колкото е платила кати до 400 колкото платих аз не е малко...
колкото до стотинката на две благодарение на уиз много българи вече имат възможността да пътуват до дубай и няма какво да се лъжем преди това беше невъзможно за повечето които сега ходят, идеята ми е че е нормално човек да си уважава парите които е изкарал с труд...
така че не се мятайте като мухи на мед на всеки който гледа да мине по-тънко....


Петифурче аз съм мъж Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 39
  Петифурче аз съм мъж Wink

dream1984, извинявай че съм се обърнала към теб в женски род Wink.

"Раяна турс"  (http://www.raynatours.com) е дубайската агенция, в която визата се заплаща по 350 дирхама, или 95 $

Общи условия

Активация на акаунт