ДУБАЙ 5

  • 75 457
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 914
Бях много впечатлена и от Emirates Palace - страхотна пищност и красота, не съм виждала друг подобен хотел. За разлика от Burj Al Arab е много стилен и изискан. Имайте предвид, че за да ви пуснат там не трябва да сте по къси панталонки, джапанки и потници.  Peace


Добре дошла и от мен  Hug! За късите панталони и за мъжете ли важи? Аз за себе си ще измисля някаква рокля, но моят мъж, ако е топло за нищо на света няма да се навлече с дълги панталони по сред бял ден  Confused!

# 46
  • Варна
  • Мнения: 306
За любителите на баровете препоръчвам бар Неос, който се намира в хотел Адрес, това е другата висока сграда до фонтаните. От там гледката е уникална - пиехме си уиски и гледахме представленията от високо.  Laughing

Полета на Wizz Air на връщане закъсне с един час, но като изключим това всичко друго беше много добре - дашам им отлична оценка. Даже полета и в двете посоки не беше пълен и седяхме двама човека на 3 седалки, даже успях и да поспя малко.


Дай малко повече информация за бар Неос. Какви са цените? Трябва ли да имаме предварителна резервация?

А полета закъсня с един час при тръгването или летяхте един час повече?

По принцип каква е продължителността на полета на връщане?

# 47
  • Мнения: 1 406
На връщане е около 5 часа на отиване около 4 часа и половина  Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 39
Вчера се свързах с Дубайската агенция за визите - веднага отговарят, но до колкото разбирам, не е добре визата да бъде издавана повече от 15 дни преди пътуването:

Although the validity of the visa is 60-days from the date of issue to enter the country, but we recommend the traveler to enter the country within 15 days. Travelling after 15 days should be charged AED 100 as an extra fee.

Ето какъв отговор получих, когато им зададох въпрос по онтошение на по-горното изречение: yes once visa is issued within 15days enter the country or else 100AED penalty but you can make the booking now will apply the visa accordingly and charges for 14days will be 350AED per person.

  milza, тази информация за визите е много важна! Благодаря ти, че ни информира!
  Мисля, че май това е  нещо ново, което се пише тук и ще е полезно да го знаем, за да няма недоразумения!
 Значи не е добре да бързаме и да си вадим визите по-рано, така излиза.

 За съжаление случая касае и в частност мен, защото както се похвалих днес, моите визи вече са готови, а пътувам на 15.02, следователно имам проблем #Crazy. Веднага, след като прочетох поста ти се свързах с агенцията и им казах какво се е случило, потвърдиха че има проблем и, че не са догледали нещата (бях им изпратила самолетни билети и резервациии за хотелите, от където са видни датите за влизане в Дубай). Казаха ми да не се притеснявам и че  утре ще оправят нещата...и ще ме информират. Кофти малко се получи!  #2gunfire

katy_vall, провери нещата  и при теб, май датите ни бяха еднакви с теб.

Последна редакция: ср, 29 яну 2014, 18:22 от Петифурче

# 49
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Mariposa, точно за мъжете става дума, един младеж от нашата група не го пуснаха, беше по къси дънкови панталонки и тениска. Имаше и едно момиче по шорти, на нея й се чудеха, но в крайна сметка я пуснаха.
Относно бара, има минимална консумация която е 250 дирхама на човек, но това е за масите с най-хубава гледка, за по-задните беше 150.
За плажа не знам кога е само за жени с деца, имаше заведения тип морски капанчета, продаваха кафе, фрешове, сандвичи и риба.
Полета ни закъсня, защото самолета пристигна с час закъснение от България, обаче действаха бързо и се опитаха да наваксат колкото могат. На отиване летяхме около 4 часа и 15 мин, а на връщане 5 часа и 30 мин.

# 50
  • Мнения: 1 668
В Емирейтс не пускат само мъже по къси панталонки. Мъжът ми седя и ни чака навън... Мен ме пуснаха със същата дължина къси панталонки без проблем. Децата също бяха полу голи

Атлантис аквапарка е жесток. Едвам извлачих децата и то почти по тъмно. Няма такъв кеф, размазаха се. За фото фъна съм със смесени чувства... Децата не бяха възхитени кой знае колко. Аз бях с обзървър пас и платих 300 дирхама за него, че да снимам от 150 метра... Ми мерси. Ще видя какви снимки ще станат, обаче надали на някоя ще стават за показване децата. В общи линии си тръгнахме с по една снимка на децата и на мъжа с делфините, която е безплатна към фото фън-а. Демек обзървър паса не струва. Няма смисъл да се надявате, че ще наснимате вие. Той роже беше пратил снимки от долфин бей, където се вижда супер близо до там, където може да се седи и безплатно, но фото фъна не се провежда там, а по диагонал в десния ъгъл почти на сградата. Няма видимост отникъде. Демек, направили са го така, че задължително да си купиш снимките им.
Ние взехме и билети за аквариума. Реших, че като ще е гарга ще е рошава. Ми... Аз в по-малък аквариум никъде не съм била по света. Просто не си харчете парите за глупости. Аквариума, който се вижда от аква парка и в който се приземява атракцията с поясите е 100 пъти по-впечатлителен от това, което е в платената част. През цялото време виках - не е зле... сега като стигнем до големите аквариуми ще се размажа, но стигнах до изходя  Joy... Много са се изложили с него, ама много... Цени в атлантис - кола 18 дирхама, картофки 15 дирхама, сандвич 50 дирхама и всичко над това... На входа изхвърлят всичко, което не е вода! Т.е. имайте превдид, че вода можете да вкарате вътре. Също... не ми проверяваха дамската чанта, а само раницата на мъжа ми. Гледах, че и другите жени влизат шус. Демек това е вариант да вкарате нещо и да се отървете от гадните им цени. Една бутилка кола от половин литър в магазина е 3 дирхама, там 18... ебаси надценките.
На изхода на хотела има една сладоледаджийница, дето я препоръчвам горещо. Верно 25 дирхама е един сладолед ма такова шоу могат само във вегас да спретнат. Жонглират със сладоледа, като топките ги мятат из заведението. Няма такова шоу.
Не пробвах влакчето. Досвидяха ми 4 билета по 14 дирхама  Joy, аз за 20 тотал с таксито се прибрах до хотела.
И така... малко разкъсано из дните съм писала, но успях да изпълня план максимум, включително да подновя гардероба изцяло на 2те деца, а и ние понамазахме по някоя и друга дрешка. Видях всичко по програмата със топ забележителностите без пазарите в дейра, но аз съм ги гледала миналия път и реших, че няма да донесат добавена стойност за децата. За сметка на това пък изкарахме цял ден в Шаржа и всъщност мисля, че е доста подценено от туристите място. Музея на старите коли е супер, намаленията в моловете дори и без шопинг фестиал са по-добри от дубайските... Като цяло не е проблем да се изтръшка основното в този град дори и като влачи 2 деца. Малката се научи да спи навсякъде. В метрото, в такситата, в автобуси, права, седнала, легнала. Сина е печен... Въобще не му направи впечатление голямото ходене, а със сигурност тръшкахме по едни 20км на ден пешеходство... На моменти си мислех, че ако от социални грижи видят какво им причинявам ще ги приберат  Joy Joy Joy
Оставям ви, че стана дълго...

# 51
  • Мнения: 934
Богиня, много емоционално и цветно  Simple Smile
И аз пощурях в Атлантис на тази възраст  hahaha
А защо не успя да снимаш отблизо децата, гледах, че от тази програма буквално бяха навряли камерите в делфините?

Последна редакция: чт, 30 яну 2014, 13:17 от phile

# 52
  • Мнения: 1 668
Виж снимка 7522, вижда се едно чадърче с 2 шезлонга. Ми ей там е края на плажчето дето ти дава достъп  посетителския билет . Фото фъна се провежда там дето се виждат бобунките по стената. Тоест дори и на края на плажчето, дето бях аз имаше едни 100 метра поне до там, дето бяха децата ми. Това, което ти си снимала е от плуването с делфини, което се провежда по протежението на цялата плажна ивица. Тоест ако имаш късмет твоето дете да се падне близо до плажа е ок, но моите деца бяха малко доста далеч  Joy. А и не на последно място аз снимам със сапунерка  Mr. Green, което прави нещата много трудни.
Имаш прекрасни снимки просто, уникални. Поздравления!. Аз не съм добра в тая работа и само опцията ауто на сапунерката ползвам. Какото стане, такова....

# 53
  • Мнения: 3 576
Вчера се свързах с Дубайската агенция за визите - веднага отговарят, но до колкото разбирам, не е добре визата да бъде издавана повече от 15 дни преди пътуването:

Although the validity of the visa is 60-days from the date of issue to enter the country, but we recommend the traveler to enter the country within 15 days. Travelling after 15 days should be charged AED 100 as an extra fee.

Ето какъв отговор получих, когато им зададох въпрос по онтошение на по-горното изречение: yes once visa is issued within 15days enter the country or else 100AED penalty but you can make the booking now will apply the visa accordingly and charges for 14days will be 350AED per person.

  milza, тази информация за визите е много важна! Благодаря ти, че ни информира!
  Мисля, че май това е  нещо ново, което се пише тук и ще е полезно да го знаем, за да няма недоразумения!
 Значи не е добре да бързаме и да си вадим визите по-рано, така излиза.

 

milza,
Не ми става ясно от отговора - можеш ли доста по-рано за зaявиш визи, да си подадеш документите, те да ги одобрят, но да се разберете да ги издадат с дата до 15 дни преди тръгването?
Много ще ми е притеснено да чакам баш последния момент.  Rolling Eyes
Дубайската агенция имаш предвид Rayna, нали?

# 54
  • Мнения: 109
Здравейте на всички,
сутришната новина за визите малко ме притесни ,но ми се иска да вярвам ,че ще оправят нещата ,най-малкото защото не сме били предупредени .
Петифурче и ние летим на 15.02 с Вас и аз си спомням ,че изришно питах Jatin кога е най-добре да си подам документите ,а отговора беше ,че визата важи 2 месеца.Така ,че ако не оправят това недоразумение  #2gunfire
Ще пиша веднага след като получа отговор.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 2
чудесно, значи намалявам времето за моловете, отменям плажа около Атлантис, поради липсата на такъв за мен и ще пробваме джамията. Въпросче и за нея (освен за таксито, ако някой може да сподели) - аз съм ясен: Дънки, джапанки и къс ръкав, но жената? Тя може ли да вземе някое парео или нещо от сорта, за да го сложи върху роклята или трябва задължително да си вземе от черните им чаршафи и ако да - откъде се купуват подобни? Благодаря.
За абаите вече ти отговориха, аз мога да се опитам да се включа за таксито. На нас такси от остров яс до Ибн Батута ни взе 150 дирхама, т.е. пак от Ибн Батута до джамията вероятно ще излезе не повече от 180 дирхама. Билета за автобуса (без значение дали от Ибн Батута или Al Ghubaiba) до автогарата в Абу Даби е 25 дирхама на човек. А таксито от автогарата до джамията е около 25-30. В джамията чак 3 часа няма какво да правиш, по-скоро 1.5-2 ще са ти напълно достатъчни. Силно препоръчвам безплатния тур в джамията (на сайта им можеш да видиш часовете на тура). Влиза се с екскурзовод(ка), който разправя интересни факти за джамията и исляма и при това минаваш през части на джамията до които другите нямат достъп. Ако имаш още малко време и си избереш автобуса като опция за пътуване бих ти препоръчал да минеш и през emirates palace за 30-тина минутки. Хотела е много готин и си заслужава разглеждането, пък и не е особено далеч от автогарата.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 258
Здравейте, адмирации за всички, които сами си организирате екскурзиите  Hug Ние ще пътуваме с агенция, но ако може малко помощ, относно хотелите, които ни предлагат: Emirates grand, Auris first central, Cassels al barsha, Grand Midwest Reve. Бяхме се насочили към Emirates grand, но прочетох много отрицателни мнения в букинга  Thinking  След поста на Богиня за аква парка в Атлантис, вече съм в дилема дали да го посетим /с дете на 8 год./или да остане включеният в програмата yas water в Абу Даби  Whistling  Предварително благодаря за отговорите.

# 57
  • Мнения: 0
Вчера се свързах с Дубайската агенция за визите - веднага отговарят, но до колкото разбирам, не е добре визата да бъде издавана повече от 15 дни преди пътуването:

Although the validity of the visa is 60-days from the date of issue to enter the country, but we recommend the traveler to enter the country within 15 days. Travelling after 15 days should be charged AED 100 as an extra fee.

Ето какъв отговор получих, когато им зададох въпрос по онтошение на по-горното изречение: yes once visa is issued within 15days enter the country or else 100AED penalty but you can make the booking now will apply the visa accordingly and charges for 14days will be 350AED per person.

  milza, тази информация за визите е много важна! Благодаря ти, че ни информира!
  Мисля, че май това е  нещо ново, което се пише тук и ще е полезно да го знаем, за да няма недоразумения!
 Значи не е добре да бързаме и да си вадим визите по-рано, така излиза.

 

milza,
Не ми става ясно от отговора - можеш ли доста по-рано за зaявиш визи, да си подадеш документите, те да ги одобрят, но да се разберете да ги издадат с дата до 15 дни преди тръгването?
Много ще ми е притеснено да чакам баш последния момент.  Rolling Eyes
Дубайската агенция имаш предвид Rayna, нали?

Можеш по-рано да заявиш желанието си за виза, да им изпратиш информация за полетите, сканирани копия на паспортите, хотелска резервация и като дойде време, те ще ти издадат визата.

Богиня - ходихте ли/ще ходите ли с децата в Бурдж Ал Араб?

# 58
  • Мнения: 44
Абе, не ми е работа точно аз да правя забележки, ама тези огромни цитати са си супер излишни и пълнят безсмислено страниците   newsm78 .

# 59
  • Мнения: 47
чудесно, значи намалявам времето за моловете, отменям плажа около Атлантис, поради липсата на такъв за мен и ще пробваме джамията. Въпросче и за нея (освен за таксито, ако някой може да сподели) - аз съм ясен: Дънки, джапанки и къс ръкав, но жената? Тя може ли да вземе някое парео или нещо от сорта, за да го сложи върху роклята или трябва задължително да си вземе от черните им чаршафи и ако да - откъде се купуват подобни? Благодаря.
За абаите вече ти отговориха, аз мога да се опитам да се включа за таксито. На нас такси от остров яс до Ибн Батута ни взе 150 дирхама, т.е. пак от Ибн Батута до джамията вероятно ще излезе не повече от 180 дирхама. Билета за автобуса (без значение дали от Ибн Батута или Al Ghubaiba) до автогарата в Абу Даби е 25 дирхама на човек. А таксито от автогарата до джамията е около 25-30. В джамията чак 3 часа няма какво да правиш, по-скоро 1.5-2 ще са ти напълно достатъчни. Силно препоръчвам безплатния тур в джамията (на сайта им можеш да видиш часовете на тура). Влиза се с екскурзовод(ка), който разправя интересни факти за джамията и исляма и при това минаваш през части на джамията до които другите нямат достъп. Ако имаш още малко време и си избереш автобуса като опция за пътуване бих ти препоръчал да минеш и през emirates palace за 30-тина минутки. Хотела е много готин и си заслужава разглеждането, пък и не е особено далеч от автогарата.
Много благодаря за подробното инфо, сега остава да реша дали искам един ден в Атлантис или разходка до джамията, макр че съм почти убеден, че жена ми ще поиска просто да увеличим престоя си в моловете Laughing
Последен въпрос относно джамията - мога ли да вляза с джапанки или трябва да съм с обувки? Гледах им сайта, но не успях да разбера?

Общи условия

Активация на акаунт